Daniel P

De Paste, la Letca Noua

19 postări în acest subiect de discuţie despre De Paste, la Letca Noua

De Paste, la Letca Noua

Daniel P

Datorita unor probleme legate de serviciu, anul asta am decis sa petrecem sarbatorile de Paste la Letca Noua...:)

Cred ca vom ajunge la locatie vineri pe la pranz si vom ramane cel mai probabil pana luni dupa-amiaza...

Sambata noaptea putem merge pentru lumina si slujba invierii la biserica din Letca Noua...

Asa ca daca mai sunt colegi inca nehotarati unde sa petreaca sarbatorile pascale, va asteptam cu placere alaturi de noi...:OK:

Sarbatori Fericite tuturor! :noroc:

  • Upvote 10

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mircea

Multumim mult @Daniel P , dar programul este deja stabilit. Daca vei repeta invitatia in perioada urmatoare, e posibil sa ti se umple curtea cu musafiri si , sincer, noua  ne-ar face o mare placere sa te vizitam. Pana atunci, iti dorim Sarbatori Fericite! :noroc:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Cred ca venim si noi sambata doar la gratar, tinand cont ca am ramas pieton fara casuta .

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Sunt constient ca la ora asta, mai toata lumea si-a facut deja planuri unde sa-si petreaca sarbatorile de Paste...:)

Eu am facut o invitatie si m-am adresat altor colegi asemenea mie, care din diferite motive n-au stabilit nimic inca si vor sa petreaca Pastele la rulota si iarba verde...:noroc:

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

@Daniel P :salutare!:
 Eu unul apreciez gestul tau.:OK:
Care de altfel se afla printre multe alte gesturi facute si care din postarile vizionate au fost de bun augur
si s-au lasat cu distractie, odihna si voie buna.
Si mai ales cu legarea de noi prietenii.:noroc:
Sunt sigur ca si de Sfintele Pasti va iesi totul , , pe barosaneala " 
Eu asa gandesc si asa imi expun parerea. 
Va doresc sa aveti parte de o distractie pe cinste . 
Stima si respect.:noroc:

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Multumim @Cornel C Mihailescu! :salutare!:

Abia astept si mi-e pofta de un berbecut pe gratar, cu mujdei de usturoi verde! :perfect:

Si bineinteles dupa, vinul rosu aferent si corespunzator! :default_big_grin:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
în urmă cu 9 ore, Daniel P a scris:

Sunt constient ca la ora asta, mai toata lumea si-a facut deja planuri unde sa-si petreaca sarbatorile de Paste...:)

Eu am facut o invitatie si m-am adresat altor colegi asemenea mie, care din diferite motive n-au stabilit nimic inca si vor sa petreaca Pastele la rulota si iarba verde...:noroc:

Dane ...daca nu plecam nicaieri, te vizitam de nu te vedeai :)...asta e, ne vedem la Fantanita...sa aveti sarbatori fericite si sa va distrati raaaau de tot ! :OK:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Iar ma ameninti? :laughing:

Multumesc, asemenea si voua! :OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Va vom transmite imagini si salutari in direct din Banatul Montan - Cheile Rudariei ...semnal sa fie... suntem cinci echipaje din grupul Rulotistilor din Oltenia

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Daniel, multumesc mult pentru invitatie!

Insa din motive pe care le-am mai expus, am decis sa fac Pastele "intre sanii familiei"

 

Sa aveti petrecere frumoasa, Paste fericit si sa faci multe poze, ca sa fim invidiosi!:58d6c6281fac7_faccinste:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Multumesc la fel Radule! :noroc:

Pozele cu siguranta nu vor lipsi, dar nu ca sa va fac invidiosi...:58d6c6281fac7_faccinste:

Asteptam imagini de la toti colegii, care pe unde au petrecut sarbatorile...:)

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

@Daniel P stii ca nu te las la greu superok

Pastele il fac si eu tot la Letca, ne vedem acolo in seara asta :bere:. Eu voi sta pana marti seara :default_emoticons-animated-3:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Te astept Aline...:58d6c6281fac7_faccinste:

Eu cred ca stau pana luni dupa-amiaza...:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Au trecut si sarbatorile de Paste...:)

Sambata am petrecut si noi cu colegul @Alin Opran si duminica cu @Nicolae, carora le multumesc pentru vizita...:noroc:

Din pacate, iarasi m-am lasat cuprins de "atmosfera" :58d6c6281fac7_faccinste: si am omis sa fac si cateva poze...:default_109:

 

 

 

 

 

letca noua

letca noua

  • Upvote 10

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Și eu îți mulțumesc Daniel pentru invitație și ca de fiecare dată m-am simțit foarte bine. :noroc:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Iar am comis-o , am promis ca ajung dar cum mai nou imi caut rulotica nu am reusit sa mai vin si pe la voi.

Sambata dupa rulota pana la ora 17 , duminica acasa , azi dupa rulota . Daca barbosu ma ajuta si reusesc sa iau rulota , dupa ce ma linistesc cu tot ce trebuie nu ma las trebuie sa imi iau revansa ..

 

Bine asta daca ma mai primesti pe la tine :laughing:..

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ma mai gandesc...:laughing:

Ia-ti rulota si mai vorbim... noi sa fim sanatosi, ca avem timp destul sa ne intalnim dupa 1 Mai...:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu B

Felicitari pentru iesire !!! :bere:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Sa va fie de bine !:bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Cine dorește să petrecem împreună sărbătoarea Rusaliilor și anul acesta, este bine-venit alături de noi la Letca Nouă. 
      Avem suficiente condiții pentru buna desfășurare a ostilităților , verdeață, soare, umbră, grătar, trepied pentru ceaun și o vatră pentru a sta la foc noaptea, piscină, duș, vitrină frigorifică, tv, muzică, etc, etc...
      Se anunță și vreme frumoasă, așa că voia bună și distracția vor veni de la sine...
    • Daniel P
      de Daniel P

      La o săptămână după Rusalii am comis-o iar la Letca Nouă. 
      Aceiași atmosferă plăcută, vreme frumoasă, distracție și voie bună...
       
    • Valentin Purcarea
      de Valentin Purcarea
      Istanbul
       
      Pentru ca nu am fost niciodata in Turcia si pentru ca am vrut sa prospectam "terenul" in aceasta tara, anul acesta in vacanta de Paste am hotarat sa dam o fuga la Istanbul. Traseul a fost usor de desenat: Bucuresti, Istanbul (aici am hotarat sa ramanem 2-3 nopti, in functie de cum ne simtim), dupa care sa ne intoarcem in Romania, pe tarmul Marii Negre, prin Bulgaria (si sa stam si aici doua trei nopti, pe unde aveam sa ne simtim bine), ultima noapte de cazare fiind in Vama Veche.
      Bineinteles ca nu ne-am tinut de programul stabilit la inceput.
      Camperstopul ales in Istanbul l-am gasit pe Park4night. Era o parcare langa un teren de fotbal, dar era destul de aproape de centrul istoric al orasului si avea cele mai multe review-uri pe acest site. Cazarea costa 70 TL/noapte, in acest cost fiind inclusa apa, energia electrica, dusurile si cam atat.
      Cele mai mari temeri au fost legate de lipsa internetului cu care suntem obisnuiti (1MB costa 7, 14 EUR conform sms-ului primit de la Orange Romania). Pentru a contrabalansa acest lucru am descarcat "google maps offline" pentru navigatie si ne-am luat extraoptiune la o cartela Orange, care ne asigura 500 MB in Turcia. In Istanbul nu aveti de ce sa va faceti griji, pentru ca se gasesc retele wifi neparolate peste tot. Mai poti cumpara o cartela de la Vodafone Turcia, care costa aproximativ 20EUR si care are pe ea 6GB (sau 9GB, nu mai stiu exact), mai mult decat suficient, zic eu!
      Mai multe detalii legate de obiectivele turistice pe care le-am vizitat le gasiti in linkul catre YouTube atasat, acesta fiind un scurt film al iesirii!
       
      https://youtu.be/-__BjqI7tVk
       
      Aventura continua!
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.