BabaBogdan

Sfat achizitionare rulota din UK

9 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat achizitionare rulota din UK

Sfat achizitionare rulota din UK

BabaBogdan

Salutare. Vreau sa plec saptamana viitoare sa aduc o rulota din UK. La ce ar trebui sa fiu atent vizavi de acte ca sa pot veni in legalitate pana in tara? O aduc tractata de o masina care o iau tot de acolo. E suficient numarul de la masina sa il pun la rulota la spate ??

Orice sfat e bine venit.

Va multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Salut,

din cate cunosc (eu personal aduc numai din Olanda), numarul atasat rulotei este identic cu cel de la masina care tracteaza rulota. Orice rulota sau remorca este considerata un accesoriu al masinii: nu se inmatriculeaza (poarta numarul masinii care o trage) si nu au alte forme de inregistrare.

Trebuie urmarita seria de pe sasiu sa fie conforma cu cea din factura.

Un sfat pentru deplasare spre tara ar fi sa ai in dotare oglinzi suplimentare, pentru a nu primi amenda pe "traseu".

Bafta!

P.S. Sper sa-ti raspunda si cei care aduc rulote din Anglia.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Ar fi bine sa studiezi "piata de rulote", sa-ti poti face o idee cu ce doresti sa achizitionezi, referitor la dotari/an/pret.

Acceseaza acest topic Site-uri Anunturi Rulote

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

La multi ani !, daca te duci sa cumperi o rulota ieftina nu merita drumul, timpul pierdut , pentru ca o sa ai multa bataie de cap pana o gasesti , pana gasesti si o masina pe care sa te poti baza ca sa ajungi acasa, deci daca te duci sa cumperi o rulota din 2003-2005, sa dai pe ea acolo 5000 euro , DA, se merita, altfel bati drumul degeaba si mai iesi si in pierdere, mai bine o cumperi de aici.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sa fie "de bine" pentru amandoi  /.;

Mai ales ca cel care a cumparat-o este forumist de-al nostru aw si sper ca a facut o afacere buna  xp/

Succes pe mai departe!! yby

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

Da, Babutza deja are planurile facute pentru o vacanta pe litoralul Grecesc la vara.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sunt binevenite sfaturile tale mass, avand in consideratie ca sunt multi cei care doresc sa ajunga prin Anglia pentru achizitionarea unei rulote.

Se pare ca cel care a deschis acest topic, Babutza, a reusit sa intre in posesia unei rulote.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sunt foarte bune explicatiile tale referitoare la "Anglia", asta am mentionat si eu.  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
BabaBogdan

Multumesc pentru sfaturi. Am luat deja o rulota de la Mihai Tanase. Daca mergeam in Anglia cred ca ajungeam la aceleasi costuri dar riscurile erau mai mari. Aveam avantajul ca aveam de unde alege. Dar fiind vorba de o investitie pana in 3000 euro m-am gandit ca nu se merita deplasarea pana acolo, chiar daca suportam numai costul motorinei la intors.

O sa tin rulota asta maxim 2 ani, si apoi o sa caut ceva pe la 5000-6000 euro si poate atunci o sa se merite deplasarea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.