Mihai B

O englezoaica cu probleme

4 postări în acest subiect de discuţie despre O englezoaica cu probleme

O englezoaica cu probleme

Mihai B

Salut,

 

Am avut putin timp liber si iata ca am facut si poze la achizitie si la bubele pe care le-am observat pana acum . :

1)  podeaua joaca putin (2-3mm) la imbinarea dintre cele 2 placi de lemn (intre cea din fata si cea din spate ) -  din ce am vazut  mi se par putine elemente de suport  si probabil din aceasta cauza  a imbatranit mai urat -  m-am gandit sa ii fac  din lemn   2 grinzi de sustinere longitudinale  ce se vor sprijini pe una din traversele sasiului si in celalalt capat pe cadrul prin care trece bara de torsiune. Amandoua par suficient de solide ca sa preia acest joc mic dar deranjant .

 

2) frigiderul Electrolux RM4200s nu merge :

   - 12V nu ajung - tre' sa sap mai mult

   - 220V ajung dar nu se intimpla nimic

   - gaz - se aprinde flacara, o vad prin "ochiul" de verificare  dar temperatura in el nu scade 

Aici astept idei, sugestii  cum as putea sa-l fac functional  , asta evident daca s-a mai intalnit cineva cu asemenea problema

 

3) Incalzirea Carver Fanmaster intra in avarie : dupa ce selectezi "optiunea" in loc sa se linisteasca , acesta continua sa clipeasca dar mai rar - Am descoperit ca PCB-ul placii are cateva componente arse, sper ca motorul ventilatorului sa fi scapat...

 

4) Rama la un geam este putrezita/mancata. Am scos sectiunea respectiva de aprox 20cm lungime si scartaietoarea de sub este ubtreaga, nu a fost afectata.

 

5)Geam fata  central spart ( 85 x 96.5cm )

 

 

P_20170311_180701 - Copy.jpg

P_20170311_180711 - Copy.jpg

P_20170311_180729.jpg

P_20170311_180822.jpg

P_20170311_180344.jpg

P_20170311_180422.jpg

P_20170311_180458.jpg

P_20170311_180509.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Am mutat postarea la off topic fiindca nu ai postat corespunzator.

Incearca si acomodeaza-te cu forumul si posteaza fiecare problema a ta in sectiunile dedicate.

 

Prezinta rulota in sectiunea Rulota mea, neaparat cu nume model si cateva detalii tehnice.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai B

Scuze, am incercat sa o prezint  asa cum am achizitionat-o , cu probleme cu tot  sperând ca in timp sa documentez evolutia ei  cu reparatii si sper si imbunatatiri .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Stoica

Este mai usor sa-ti spun verbal ce ai de facut decit sa scriu, asa ca daca vrei suna-ma:0723536215 (vodafone) , 0774499082 (digi)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.