Flavius Ivan

Rulota mea | Caravane Rapido Confort

48 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota mea | Caravane Rapido Confort

Rulota mea | Caravane Rapido Confort

Stefan Adam

Stiu ca apar destul de rar la noi. Si eu am cautat vreo doi ani pana am gasit-o. Tot fara incalzire, insa cu rabdare am gasit si instalatia. La francezi si englezi exista forumuri dedicate acestor modele unde gasesti o gramada de informatii folositoare.

Daca te intereseaza iti pot trimite linkurile.

Sa va bucurati de ea !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Costica V.

Stefane, parerea  mea este sa postezi aici linkurile referitoare la acest tip de rulota, pliabila.
Cred ca sunt f. interesante si pentru noi toti, nu numai ptr. Flavius!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
23 minute în urmă, Stefan2009 a scris:

Stiu ca apar destul de rar la noi. Si eu am cautat vreo doi ani pana am gasit-o. Tot fara incalzire, insa cu rabdare am gasit si instalatia. La francezi si englezi exista forumuri dedicate acestor modele unde gasesti o gramada de informatii folositoare.

Daca te intereseaza iti pot trimite linkurile.

Sa va bucurati de ea !

 

Am gasit si eu forumurile de care spui, dar sincer nu ma intereseaza incalzirea in mod special

Nu pot sa ies cand e frig afara datorita starii de sanatate a sotiei

Am preferat sa caut acest model pentru ca mi s-a parut mai comod fata de cort, din toate punctele de vedere

Oricum ar fi la Gura Portitei tot cu cortul vom merge .... ca nu se poate altfel!

30 minute în urmă, Sorin Leitoiu a scris:

@Flavius Ivan sa va bucurati de ea multi ani de acum incolohi

 

Multumim la fel ! :default_fac_cinste:

Te urmarim cu iesirile la pescuit .... suntem familie de pescari !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Salutare Stefan , prima dată am văzut la Balaton în Ungaria rulotă pliabilă dar era mai mare și am văzut sub ochi mei cum au pliat-o și a rămas o remorcă .Să o stăpâniți sănătoși și multe concedii frumoase !nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Nu ma refeream strict la incalzire. Gasesti informatii incepand de la montaj pana la rulmenti, frane, piese etc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
în urmă cu 9 ore, Stefan2009 a scris:

Nu ma refeream strict la incalzire. Gasesti informatii incepand de la montaj pana la rulmenti, frane, piese etc.

 

Multumesc pentru informatii ! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

La caldura am dat drumu inclusiv in august noaptea pe plaja, deci este util si absolut necesar pentru doamne si pitici, eu am dormit si pe sezlong afara.

oricum felicitari pentru achizitie, foarte faina ideea, ma tenteaza pentru iesirile la pescuit, totusi fara wc fix si dus iese din calculele mele.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Felicitari pentru achizitie @Flavius Ivan, imi place foarte mult rulota, asteptam poze cu interiorul. Sunt curios sa vad cum arata asemenea rulota, nici in Olanda nu am vazut asa rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin Draniceanu

Sa o stapaniti sanatosi @Flavius Ivan, sa va bucure peste tot pe unde mergeti cu ea!:cu-rulota:superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica Apostol

Sa va bucurati din plin de achizitia facuta !!!  Dupa intalnirea din decembrie m-am convins ca sunteti < virusat > de acest microb al rulotismului !!!

Abia astept sa ne intalnim pe campiile patriei la un ceaun cu ce-o fi si un vinisor rece ....!!!

Acusi, acusi incalzim motoarele....!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
în urmă cu 3 ore, Adrian N. a scris:

La caldura am dat drumu inclusiv in august noaptea pe plaja, deci este util si absolut necesar pentru doamne si pitici, eu am dormit si pe sezlong afara.

oricum felicitari pentru achizitie, foarte faina ideea, ma tenteaza pentru iesirile la pescuit, totusi fara wc fix si dus iese din calculele mele.

 

suntem familie de pescari si abia asteptam prima iesire la pescuit, cred ca pe la sfarsitul lui martie, in zona calarasi

în urmă cu 3 ore, Ursu Florin a scris:

Felicitari pentru achizitie @Flavius Ivan, imi place foarte mult rulota, asteptam poze cu interiorul. Sunt curios sa vad cum arata asemenea rulota, nici in Olanda nu am vazut asa rulota.

 

Mare lucru nu e de vazut in interior .... cam asa arata ...

 

393c76c5ad0b9edf2717ff4637bca1d7.jpg

2269ba855a0b9caa7190be46c0032e47.jpg

în urmă cu 2 ore, Sorin Draniceanu a scris:

Sa o stapaniti sanatosi @Flavius Ivan, sa va bucure peste tot pe unde mergeti cu ea!:cu-rulota:superok

 

Multumim la fel !  :default_fac_cinste:

în urmă cu 2 ore, APOSTOL55 a scris:

Sa va bucurati din plin de achizitia facuta !!!  Dupa intalnirea din decembrie m-am convins ca sunteti < virusat > de acest microb al rulotismului !!!

Abia astept sa ne intalnim pe campiile patriei la un ceaun cu ce-o fi si un vinisor rece ....!!!

Acusi, acusi incalzim motoarele....!!!

 

Multumim la fel ! :default_fac_cinste:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Nu e mare lucru? Mie mi se pare bestiala, are aragaz, frigider, chiuveta ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
15 minute în urmă, Ursu Florin a scris:

Nu e mare lucru? Mie mi se pare bestiala, are aragaz, frigider, chiuveta ?

 

Partea din mijloc, cea cu chiuveta si aragazul nu o are .... nici nu as folosi in interior aragazul si chiuveta!

Frigiderul teoretic ar trebui sa fie in cutia din fata, in partea stanga .... nici pe asta nu il are!

In partea dreapta a cutiei ar trebui sa fie butelia.

Voi cumpara o lada frigorifica, pe 3 cai, sa o pun in cutia din fata impreuna cu o butelie si voi incerca sa cumpar partea cu aragazul si chiuveta dar pe care sa le folosesc afara, in partea dreapta a usii.

Rulota mai are cort pe sina dar caruia ii lipseste partea frontala, cand il voi desface voi vedea ce si cum si voi incerca sa fac rost si de partea frontala 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manole Marius

Să o stapanesti sănătos. Călători  plăcute! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
14 minute în urmă, Manole Marius a scris:

Să o stapanesti sănătos. Călători  plăcute! nay

 

Multumim la fel! :default_fac_cinste:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Sa o stapaniti sanatosi, sigur scade si consumul si spatiul de parcare , sa ne vedem cu drag.:salut!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Va salut.Super ideea.Sa fiti sanatosi si sa aveti cat mai multe iesiri in locuri frumoase.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
în urmă cu 10 ore, manolescu paul a scris:

Sa o stapaniti sanatosi, sigur scade si consumul si spatiul de parcare , sa ne vedem cu drag.:salut!:

 

Multumim mult! Drumuri bune si sa ne vedem cu bine!

în urmă cu 9 ore, RobertPatrick a scris:

Va salut.Super ideea.Sa fiti sanatosi si sa aveti cat mai multe iesiri in locuri frumoase.

 

Va salut! Ideea a venit din cautarile de net ..... Numai bine!

Modificat de Flavius Ivan

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel Aron

Mi se pare foarte practica. Si eu m-am uitat putin dupa acest gen de rulote, insa nu mi-a placut ideea de a tot strange lucrurile de prin ea si de a le aseza iarasi. M-am convins mai apoi ca in orice rulota trebuie sa strangi lucrurile cand o pregatesti pentru drum, iar apoi sa le asezi din nou cand campezi.

Sa va bucurati de ea!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Marele dezavantaj la ele este acela ca nu poti trage undeva intr-o parcare si sa tragi un pui de somn sau sa mananci (in rulota) si apoi sa-ti continui drumul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
în urmă cu 6 ore, Daniel Aron a scris:

Mi se pare foarte practica. Si eu m-am uitat putin dupa acest gen de rulote, insa nu mi-a placut ideea de a tot strange lucrurile de prin ea si de a le aseza iarasi. M-am convins mai apoi ca in orice rulota trebuie sa strangi lucrurile cand o pregatesti pentru drum, iar apoi sa le asezi din nou cand campezi.

Sa va bucurati de ea!

 

Avantaje si dezavantaje, toata viata noastra se invarte in jurul unor avantaje si dezavantaje ..... multumim mult!

Modificat de Flavius Ivan

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

am facut si prima iesire si pozele aferente .....

703.jpg

704.jpg

705.jpg

706.jpg

707.jpg

709.jpg

711.jpg

712.jpg

718.jpg

730.jpg

732.jpg

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.