Eugen David

Cumpar sina la baza rulotei

12 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar sina la baza rulotei

Cumpar sina la baza rulotei

Eugen David

Va salut  salve ! Deoarece rulota mea nu are  nyo, nici nu a avut cort, )(| nu are nici sina pentru pozare/fixare a fustei la baza rulotei  vazz !Asadar am cumparat cort, trebuie sa-mi iau si sina pentru ca fusta face parte din anexa cortului si exista de fapt superok. Deci doresc sa cumpar  sina din 2 bucati ( 1 x 1, 6m + 1 x 2m ) . Astept oferta , multumesc  :-) !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

crezi ca sina normala care vine pe rulota te ajuta?

... Cred  vazz, am sa incerc astazi sa vad cum intra fusta pe sina rulotei, am sa spun dupa ! O zi faina ! pa-pa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
... Cred  vazz, am sa incerc astazi sa vad cum intra fusta pe sina rulotei, am sa spun dupa ! O zi faina ! pa-pa

... salve !Am probat fusta pe sina exterioara si este aceiasi, perfect  superok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Sa vorbesc Luni si de sina sa vad ce pret are ala sa merg sa iau ca oricum mai am de luat ceva piese de la el si nu merg degeaba.Tu cat vrei sa dai pe sina aia sa stiu daca are rost sa il mai intreb ca asta voia si mult pe usa aia care o vrei tu.

... Nu stiu cat dau pe ea, in schimb vreau sa stiu cat vrei tu? poi iti spun !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Exclus la fier vechi ! Este de plastic, Stiu eu  ?daca aduci usita cu 20 iti dau si pe sina ???poate 20 de euro daca nu-mi ceri tu mai putin ! Cat despre a arunca-o , nu se va intampla  fiindca am nevoie de ea. Rulota este din 95 dar nu a avut, nu a avut nici cort doar terasa , totusi sina de cort o are, cum au proiectat-o sa-i puna fusta ? nu stiu ! Pe undeva as-mi trebuie , am avut rulota dar era din 85 Frankia  avea de toate si am vandut-o ca fraierul fiindca nu avea geam in fata, doar puteam sa-i pun , dar da Doamne omului mintea cea de pe urma , intai ! Am zis ca asta-i mai noua, este intradevar cu 10 ani dar nu are si nici nu a avut dotarile aleia !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Sina de la baza rulotei pe care se pune "fusta" este exact aceeasi ca si cea pe care se pune cortul sau terasa.

Nu este absolut nici o diferenta in ceea ce priveste profilul , singura diferenta fiind doar lungimea . Eu pana acum nu am vazut sa fie decat dintr-un aliaj de aluminiu ( un fel de duraluminiu)

ATENTIE! daca o deformati pe timpul transportului niciodata nu o sa reusiti sa o indreptati la loc ; asa cum am spus este un duraluminiu destul de rigid si care se fisureaza imediat ce este indoit.

La rulota mea este o bucata de sina si deasupra rotii , unde se pune o fusta in dreptul rotii .

Pe sina de jos se pune o fusta care este de la un capat la celalalt si pe care o montez de la roata spre extremitati. 

2zhqno3.jpg... Nu am fost deosebit de atent sa vad din ce este facuta sina , sincer am crezut ca este plastic, dar mai bine fiindca duraluminiu este mai rezistent ! Cat despre bucata de deasupra rotii? mi-ai dat o idee! Eu vazusem cu capse, asa mi-a dat si bucata ce intregeste decupajul rotii, dar e mai bine cu sina si peste aripa rotii.Deci trebuie sa revin cu inca o masura pentru roata ! Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Adrian are dreptate este aluminiu si este identica cu cea de sus unde se pune cortul

...  :*, Dar eu ce spuneam ?  ptg vazz"Colac peste pupaza " ti-am spus ca am facut proba si este identica ! Era nevoie de confirmare din partea ta  la ceia ce spune Adrian ? In loc sa-mi raspunzi la ce ti-am scris eu  faci remarci " ieftine " ( cred ca nici nu ai citit ce am scris eu ? ba sunt sigur de asta ! poi cine vrea sa-ti cumpere produse ?eu s-au alti colegi de forum ? Nu mi-ai raspuns nimic nyo Hurry up in legatura cu ventul ?Daca te-ai lamurit au ba despre ce-ti solicit !In schimb faci remarci despre altceva ? nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Salut ! Ai gasit ceva ?N-am mai zis nimic , am lipsit, dar sa stiu sa  w;? in alta directie.  salve

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Am vazut, dar ma-ntrb de ce nu a pus aici pretul, nu e nimic de ascuns!  Apoi vorbisem intai cu mass, nu stiu inca ce a facut , aduce au ba ?Nu vreau sa spuna ca sunt aiurea desii nu mi-a spus nimic concret, eu am spus cat pot sa platesc, poi daca vreau produse noi exista si noi! !Voi vedea maine ce si cum ! am mai gasit si in alta parte dar totul se rezuma la oferta de pret ( marfa este aceiiasi ) nay.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Da mass ! Sina este buna, numai ca a intervenit inca o dimensiune de 0, 75m pentru prindere a partii de peste roata. ( 1, 6m + 2m + 0, 75m). Usa nu-mi este de nici un folos asa lunga( vreau s-o montez in capat de bancheta nu pe lung cum da bine modelul asta) deci dimensiune maxima 40/33 cm imi poate fi de folos.  Cat despre vent ? este perfect cum ai postat acolo dar daca tot am discutat in euro ? sa spunem 50 de euro? si 40 restul ? Iar ca sa fie 100 complecta am vorbit si de o lampa (candelabru usor de material textil sau ceva de genul ), eu am montate pe plafon lampi si in sala vreau sa schimb.O sa-ti postez un model pentru orientare !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

:* , mass ! Esti activ vad, dar nu-mi dai nici un raspuns  nyo. Tu sti ! xq . nb !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Salut mass ! Ventul este ok ! L-am probat, si functioneaza si manual si pe automat, l-am curatat si este pregatit de montare  :-). Usa de vizitare la fel este in regula ! Cat despre sina , bucatile sunt de 1, 8m , deci una este mai lunga cu 20 cm cealalta mai scurta cu 20 cm. Nu da bine din 2 bucati pe partea cu 2m, tot mai trebuia o bucata de 75 cm, asa ca incearca o bucata de 2m si totul este ok ! (si asa una din ele este indoit locasul de sina pe o portiune de 20 cm ) :-). App imi mai trebuie o aierisire in dreptul frigiderului, nu am decat una si am vazut pe multe rulote cate 2 , deci o aierisire mai buna !( in acest sens am cumparat si 2 colere la 12v de 120 mm pentru a le monta in spatele frigiderului). Daca vi curand in tara imi spui si ne intalnim la Simeria. Ne intelegem,   nay , imi lasi scris cat costa aierisirea si diferenta de sina , daca mai trebuie . Aierisirile sunt cam la o masura, daca vrei iti pun si dimensiunile ! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.