Ciurea Sorin

Tepari de tot felul

15 postări în acest subiect de discuţie despre Tepari de tot felul

Tepari de tot felul

Ciurea Sorin

:salut!: 

Dragi colegi vreau să vă atenționez ce am pătit cu un vânzător de pe OLX de televizoare la 12 V, tipul din Iasi  ȚEPAR MARE !!!!!!

Am comandat de bună credință un televizor de 60 cm diagonală, pe care la ridicare am plătit 500 ron.

Când a ajuns era cu ecranul crăpat. L-am trimis înapoi cu discutia să-mi trimita un televizor bun.

Ce credeți azi?

Am primit un alt televizor cu ecran crapat , iar când l-am sunat dă din colț în colț că el a trimis tv bun ...bla bla.

 

ATENTIE COLEGI !!!

Se pare că eu m-am ars cu acest moldovean țepar. O să văd dacă mai pot scoate banii de la el, pe nume FLORIN URZICĂ.

NU CUMPARAȚI DE LA ACEST HOT DE PE NET !!! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cornel Mihailescu

Ufff,  tamp @Ciurea Sorin doh
Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat.tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Sper sa pot recupera banii Cornel dacă nu vai steaua lui !Pe anunț acum am văzut că are alt nume Armand și cînd a răspuns la tel e altul !

Modificat de Ciurea Sorin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Pai...ce sa zic !!!! @Ciurea Sorin 
Bafta la rezolvarea cazului.
superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

Salut tuturor, @Ciurea Sorin de când am cunoscut acest forum și mai ales pe unii dintre dumneavoastră  mi.am făcut o părere f.buna, te cred ca te doare sufletul , dar nu este valoarea ta, poate ai pierdut mai mult în viata ta, stai liniștit, roata e rotunda mai devreme sau mai târziu totul se plătește...hi

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin
în urmă cu 3 ore, Radu Adrian a scris:

Salut tuturor, @Ciurea Sorin de când am cunoscut acest forum și mai ales pe unii dintre dumneavoastră  mi.am făcut o părere f.buna, te cred ca te doare sufletul , dar nu este valoarea ta, poate ai pierdut mai mult în viata ta, stai liniștit, roata e rotunda mai devreme sau mai târziu totul se plătește...hi

 

 

Radu sunt întru totul de acord - eu am pățit - o , să văd eu cum scot banii, dar nu doresc să mai pățească și alți colegi .Este momentul să fim uniți și să scriem cu amănunte despre cei care fac rușine acestei țări prin a înșela ! Au mai fost cazuri pe forum , când colegii au adus în dicuție țepari cu vânzări de rulote, cred că a venit timpul să spunem , tocmai pentru a ne feri de șnapani !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

@Ciurea Sorin totul este posibil in asta lume"!

Si eu am cumparat un televizor de la el, tot la 12 v, diagonala 19", asta anul trecut in vara inainte de a venii la Tasnad!

L-am cumparat cu 450 lei la rugamintea si insistentele colegului @Alexandru Marin, dar si pentru el, de fapt toata montajul la 12v!

Acum realizez de fapt ce puteam patii!tamp

Se vede-n poze si al meu si al lui, dar si ambalajul in care l-am primit!

Desii al meu a costat 175 de euro in Italia parca a lui sh merge mai bine!

Noi am fost multumiti! Mie mi sa parut corect si chiar l-am sunat si i-am multumit!

Dar l-am mai recomandat si altor colegi!

Dar il are si acum! numai ca acum mai are un Samsung ce l-a luat cu rulota!

Apropo, si eu am vandut 2 Tv la 12 v, tot aici pe forum, dar ca sa nu se-ntample ceva si sa fac dovada functionarii lor, am pus un filmulet cu ele functionand! Se poate  vedea la vanzari!

Nu am avut neplaceri la transport!

5878c028953f4_16010263_1260282617358121_1242763441_o(1).thumb.jpg.359033af136c02a6184f0b5f76b9e060.jpg



 

13775444_1951546185072141_6762859361289158102_n.jpg

13716111_1951546121738814_6287537269404516695_n.jpg

Modificat de Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Chiar parca si colegului @Radu Adrian i l-am recomandat, dar si altora, nu mai stiu acum!

Dar paca-mi aduc aminte ca el a luat ulterior unul nou din "Metro"! :ascratch:

Modificat de Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin
Chiar acum, Eugen David a scris:

Chiar parca si colegului @Radu Adrian i l-am recomandat, dar si altora, nu mai stiu acum!

Dar paca-mi aduc aminte ca el a luat ulterior unul nou din "Metro"! :ascratch:

Salutare Eugen cred că și eu trebuia să nu mă încurc cu second și să caut nou.Sincer m-am bucurat că-i 60cm diagonală și se vede un pic mai mare scrisul la filme , ști tu cum e ... de la o vreme slăbește câte un pic și vederea și puterea ! Dar asta e , nu întotdeauna  iei hotărârea bună !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

Salut, David sa nu fie cu cu supărare, nu mi.ai recomandat pe nimeni, nu am rulota, muncesc de.mi sar toți "draci"ptr.masina, m.am regăsit sufletește în acest forum, am găsit oameni de toată lauda, sunt mândru ca sunt unul din prieteni, ...și te te rog să mă crezi: sunteți TOTUL ptr.  mine, vă  mulțumesc și atât...poate o dată  am sa fiu și eu la sufletul și valoarea  la care vă  ridicați...hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

@Radu Adrian 

Cu suparare n-are de ce fi! Cred ca m-am inselat asupra persoanei, numelui si locatiei tale!

Ma bucur ca "m-ai tras la atentie"! Pacat ca sa strecurat vre-un neadevar!

De la Ploiesti sunt multi colegi, si culmea nu doar unul poarta numele "Radu"!

M-am inselat asupra ta, mai ales ca tu nici n-ai rulota! tamp Dar nu-i mare lucru, intr-o zi o sa ai!

Este vorba de colegul @Radu Ghita, un foarte adevarat si distins coleg!

Inca o data scuze colegule! N-a fost cu intentie sa te implic in discutie! Dar te-am vazut asa "de bagat in discutii" si te-am confundat! Am gresit!

Sper sa fi in asentimentul meu sa-mi accepti scuzele!

Mai vorbim cand ai si tu rulota! pa-pa askc

 

Modificat de Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@Eugen David, apreciez postarea ta si scuzele de rigoare, dar cu ultima fraza ai dat cu bata-n balta, ca sa nu zic altfel...tamp

In aceasta comunitate suntem colegi si vreau sa ne respectam unii pe altii, chiar daca avem sau nu rulota...nay

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
8 minute în urmă, Daniel P a scris:

@Eugen David, apreciez postarea ta si scuzele de rigoare, dar cu ultima fraza ai dat cu bata-n balta, ca sa nu zic altfel...tamp

In aceasta comunitate suntem colegi si vreau sa ne respectam unii pe altii, chiar daca avem sau nu rulota...nay

 

Asa este @Daniel P, "am dat cu bata-n balta" dar intentionat! Si-mi asum asta!

M-am inselat asupra numelui, si nici cand am scris n-am precizat  exact! Vezi postarea! Nu eram sigur!

 

On 04.02.2017 at 23:40, Eugen David a scris:

Chiar parca si colegului @Radu Adrian i l-am recomandat, dar si altora, nu mai stiu acum!

Dar paca-mi aduc aminte ca el a luat ulterior unul nou din "Metro"! :ascratch:

 Scuze, asta e!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
31 minute în urmă, Eugen David a scris:

Mai vorbim cand ai si tu rulota! pa-pa askc

 

La aceasta fraza m-am referit Eugen...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
15 minute în urmă, Daniel P a scris:

 

Stiu, si am spus ca a fost un raspuns "rautacios" din partea mea, ca urmare a confirmarii colegului Radu Adrian!

Eu l-am nominalizat oarecum indecis, in schimb raspunsul a fost promt!

De acolo raspunsul meu!

Dar nu port pica nimanui!

Numai de bine!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.