Alexabv

Cum aduc autorulota in tara

30 postări în acest subiect de discuţie despre Cum aduc autorulota in tara

Cum aduc autorulota in tara


Ciurea Sorin

Salutare @Levi N probabil auto-rulota colegului Alex este mai micuță , a mea este XXL are 2.4 m înălțime și 7.4 m lungime , nu am găsit nici un trailer la vremea respectivă decât cele dedicate cu platforma joasă tip TIR , iar unul din ăla e scump că-i trecut la transporturi speciale asta mi-a zis tipul din Italia de la firma de transport și mi-a cerut 7500 de euro .Am stat în Italia până a ieșit numărul de carton și așa am ajuns acasă , asta a fost .Toate cele bune !

Modificat de Ciurea Sorin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Salutare @Ciurea Sorin

Transport special este acela care depaseste gabaritul legal adica, mai lat de 2, 55m, mai inalt de 4, 0m si mai lung de 17, 5m, tu nu cred ca ai fi depasit acest gabarit!Eu am dus un camper in Germania si am avut singura problema ca eram trei persoane in cabina camionului, cabina fiind doar de doua persoane, dar cu ungurii se poate rezolva(cum am mai scris in alt topic):laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costin Dumitru

salutare alexabv... dupa ce am stat cu sufletu la gura, citind acest topic, nu ne spui si noua ce camper ti-ai luat,  cit a costat, ce taxe  si impozite ai platit... poze, ceva?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristinaR

@Ciurea Sorin, imi poti da, te rog, mai multe detalii legate de aducerea autorulotei din Italia? Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.