Edlera

HOBBY KMFE 540 din 2012/10

6 postări în acest subiect de discuţie despre HOBBY KMFE 540 din 2012/10

HOBBY KMFE 540 din 2012/10

Edlera

Salutare! Sunt rulotist de cca. 5 ani, am început cu un KIP, după care a urmat un Hobby Kmfe 500, iar mai nou un Hobby Kmfe 540 din 2012/10. Este o bijuterie doatată cupat matrimonal, paturi suprapuse pentru copii, masă și banchete în mijloc,  mover, boiler pe gaz de 14 litrii, frigider mare, marchiză, rezervor de 50 litrii, adică tot ce ne trebuie pentru on și off camping. În momentul de față majoritatea ieșirilor o fac cu familia peste hotare. Singura destinație din RO este Camping S de la Năvodari/Mamaia. Am mai încercat în zona Durău, dar nici drumurile, nici starea campingurilor din țară nu mă prea entuziasmează. Rulota asta m-a costat vreo 17.000 euro și nu aș dori s-o distrug pe niște drumuri proaste. Motivul pentru care m-am înscris la acest forum e să aflu dacă se mai mișcă ceva și la noi... Am avut mai multe discuții la Ministerul Economiei, ar trebui să fie sprijinite (prin fonduri europene sau programe de minimis) creearea de campinguri pentru rulote, pentru că avem foarte multe locuri frumoase, unde poți, la momentul de față, să mergi eventual off camping. Dacă am avea mai multe campinguri bune și am mai face puțin lobby la olandezi să le includă în acele ghiduri după care face circuitele europene rulotiștii lor, atunci am putea dezvolta puțin această activitate în RO. Să nu uităm, că la momentul de față nu există un service autorizat Hobby în RO (și nu numai Hobby, dar nici o altă marcă), sau avem vânzări multimarcă de la Otopeni pe o suprafață cât e toaleta unui dealer serios de afară (vezi ERWIN HYMER WORLD de lângă Wertheim sau DER FREISTADT din Sulzemoos, ambii din Germania), deci nu putem să vorbim despre un fenomen de masă în ce privește caravaningul în RO (în momentul în care va fi, atunci vor veni și firmele serioase). Am vrut să atașez și poze, dar mă lasă doar 290 kb... Asta e.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Salut @edlera si bun venit alaturi de noi, in aceasta comunitate! nay bun-venit

Hai sa lasam acest topic pentru ceea ce a fost creat, iar pentru prezentarea rulotei exista topicul Rulota mea ...

Deasemenea referitor la celelalte subiecte, sunt sigur ca daca rasfoiesti paginile forumului, gasesti topicurile potrivite pentru fiecare dintre ele...:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Edlera

Mulțumesc!

 

Asta a fost prezentarea mea. Ce ați fi dorit, să scriu despre școli absolvite? Este normal, că o prezentare pe un asemenea forum include și prezentarea rulotei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Stimate coleg, te invit sa citesti Regulamentul acestui forum si abia apoi sa postezi!

Sunt sigur ca daca faceai acest lucru inainte de prima postare, ai fi inteles cum stau lucrurile pe aici, nu mai amestecai prezentarile si aceasta discutie nu ar mai fi avut loc...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Edlera

Văd că nu ne înțelegem. Prezentarea este despre mine, cu dotările (evident, rulota) și gândurile/viziunile mele legate de viața de rulotist. Eu nu voi scrie niște prostii de genul ”Salut sunt x și am un Passat dar nu am încă rulotă” (caz real pe forum)... Dacă asta e nivelul forumului, dacă așteptați de la mine, vă rog să mă ștergeți acum!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

bun-venit

Bun venit alaturi de noi!

nay

 

Incearca si obisnuiste-te cu forumul si posteaza in sectiunile dedicate.

Nu cred ca trebuie sa fi ironic in postari, fiindca nu iti cere nimeni sa afisezi studiile, sau vreun CV personal.

Speram intr-o mai buna colaborare a ta cu aceasta comunitate.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.