Corneliu FLOREA

Bine că existați și la mai mare!

25 postări în acest subiect de discuţie despre Bine că existați și la mai mare!

Bine că existați și la mai mare!

Corneliu FLOREA

Faptele că, fiind interesat în achiziția unei rulote și căutând date despre vânzări de rulote m-au dus repede la ”forumrulote.ro”, demonstrează utilitatea dar și notorietatea acestui interesant Forum.

 

Sunt un vechi automobilist (permisul meu de conducător auto a ”câștigat” categoria B în anul 1976 iar din anul 2005 am devenit șofer profesionist cu toate categoriile). În tinerețe, am efectuat excursii familiale cu autoturismul familiei și cu cortul de trei persoane în portbagaj. Am colindat prin aproape toată țara și principalele drumuri naționale.

 

Circulând pe autostrăzi din centrul și sudul Europei, am observat că rețelelor moderne de autostrăzi le sunt asociate și numeroși automobiliști posesori de rulote și campere.

Am înțeles că această posibilitate de a circula lejer cu familia la distanțe mari cu rulota sau camperul este o variantă inteligentă de a acorda posibilitățile financiare cu infrastructurile rutiere și turistice și, totodată, de a extinde pătrunderea facilă în tot mai multe arii de interes turistic.

 

Bunăoară, în localități din Italia, am observat că administrațiile locale încurajează turismul punând la dispoziția vizitatorilor locuri de campat gratuite.

 

Voi apela la acest Forum mai ales anul viitor. Sunt convins că voi găsi aici suficiente informații pentru a rezolva problema mea.

 

Așadar, vă mulțumesc pentru că existați și încurajez atât pe administrator cât și pe membri să popularizeze noutățile.

 

Cu respect și toate urările de bine

Corneliu FLOREA

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

bun-venit

Bun venit alaturi de noi!

nay

 

Multumim de aprecieri si pentru frumoasa descriere!

Succes in achizitionarea rulotei dorite!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit alaturi de noi in aceasta comunitate si multumim pentru aprecieri @Corneliu FLOREA !  nay

bun-venit

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

bun-venit  nay

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

:bun-venit:bun-venit.  nay

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Cornel Mihailescu

bun-venit. Salutare @Corneliu FLOREA, Multumim ca ai ales forumul nostru si iti dorim succes in achizitionarea rulotei dorite.superok                    :bun-venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Doru A.

Bun venit pe forum , alaturi de noi Corneliu.hi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

@Corneliu FLOREA bine ai venit in mijlocul nostru ! Ai nevoie  de  un sfat de o indrumare , punem mana de la mana si te scoatem din impas !bun-venit

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian Rada

bun-venit

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Ciurea Sorin

bun-venitBine ai venit printre noi , iubitori de natură și drumeții ! Suntem o comunitate care la ori ce oră î-ți sărim în ajutor !

Distribuie această postare


Link către postare
CristianG

bun-venithinay

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

bun-venitsi succes in achizitionarea casutei mult dorita! Ma bucur sa constat ca avem colegi mai "timpurii " decat mine. superok E un semn bun care confirma faptul  ca rulotismul nu are legatura cu varsta. Asteptam cu interes vesti despre tine si rulota care, undeva, te asteapta.hi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Marian Popa

Bun venit alaturi de noi Corneliu hi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Corneliu FLOREA

Mulțumesc frumos atât administratorilor cât și membrilor activi care au remarcat intrarea mea pe Forum, apreciind prima mea luare de..cuvânt!. Am găsit utilă poziționarea fiecăruia dintre noi pe harta virtuală, astfel că vom putea mai ușor relaționa. Deja am marcat locul meu pe această hartă.

 

Întrucât voi efectua o vizită familială, spre sfârșitul anului, în Dubai, dacă este cineva interesat de ceva anume de-acolo, voi fi disponibil, probabil, pentru documentare la fața locului.

 

Să auzim de bine și să încheiem cu toții anul acesta cu bine!

 

Cu salutări amicale,

Corneliu FLOREA

( www.cerul-albastru.blogspot.ro )

( contul ”Corneliu Florea” - avatarul infățișează un bust și un beagle lipit de piept - pe Facebook )

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

bun-venit

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Adrian

Bine ai venitsuperok

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Doru Negru

Bun venit nea Cornele !!!!

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Corneliu FLOREA

Mulţumesc pentru frumoasele cuvinte. Bine v-am găsit într-un loc prietenos! Nu am accesat decât rar, foarte rar Pagina noastră, deoarece am considerat utilă conectarea în apropierea deciziei de a cumpăra o rulotă. Ori, decizia s-a lăsat aşteptată, conjunctural, lipsind resursele financiare..apărând noi probleme de rezolvat, totdeauna mai urgente decât un concediu, care nu s-a mai făcut de doi ani.. :-)

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Mihnea Stoenescu

Multumim pentru cuvintele frumoase, fii binevenit si... bafta !

Distribuie această postare


Link către postare
Alexandru A

:default_bun_venit::OK:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Dan

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu-Betty

:default_bun_venit:@Corneliu FLOREA, iar dacă doriţi achiziţionarea unei rulote sau autorulote, sigur veţi accesa mai des acest forum pentru că doar aşa veţi găsi răspuns la multe din întrebările ce vi le veţi ridica legat de noua achiziţie. Toate cele bune şi baftă ! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.