Ursu Florin

Acoperire rulota peste iarna

4 postări în acest subiect de discuţie despre Acoperire rulota peste iarna

Acoperire rulota peste iarna

Ursu Florin

Va salut, deoarece nu apuc sa fac acoperișul pentru rulota trebuie sa găsesc o solutie pentru a o acoperi peste iarna. Nu vreau sa dau banii pe o husa pentru ca în primăvara o sa fac acoperișul.  Va rog niște sfaturi, o folie ceva?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin  Leitoiu

Sincer si eu ma gandesc la acelasi lucru ...desi unii colegi mi-au spus sa las acoperisul liber , sa il bata vantul ...etc.

Eu  mai folosesc rulota si iarna in sensul ca dau drumul la caldura si joc o tabla un sah ...etc sau fac o masa cu prietenii.

Anul trecut am dat zapada de pe ea cand a fost si nu am nici un fel de problema.

Trapele le-am izolat de jur imprejur la inbinarea cu acoperisul si nu pot avea infiltratii  chiar daca balteste apa .

La mine problema este ca am rulota in parcare la bloc si nu ii pot face un acoperis, fiind flancat de alte masini.

Am si garaj dar acolo tin multe alte probleme 

Normal ca cele doua masini , a mea si a sotiei le tin afara biggrin

Eu zic sa mai ascultam niste pareri si vedem noi .hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Eu iarna nu o sa folosesc rulota. Am început a construi foișorul pentru rulota dar nu apuc sa îl termin în acest an. Rulota o țin în curte asa ca as.putea sa ii fac un acoperiș provizoriu din ceva nu foarte costisitor. Dar dacă nu găsesc o soluție nu e o problema sa merg o data la 2 zile sa dau zăpadă de pe ea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.