Dan Pacurar

Aro 10 prima mea autorulota

4 postări în acest subiect de discuţie despre Aro 10 prima mea autorulota

Aro 10 prima mea autorulota

Dan Pacurar

Multi ma intreaba: de unde am , , pasarica'' asta cu camperul.

Pot sa spun ca am mostenit-o de la ai mei.

Cand eram copil mergeam la Tasnad la bai cu prima noastra autorulota, un aro 10, la care daca ii intinde-ai bancheta din spate, se facea un pat mare.

Dupa nunta l-am primit cadou si cum nu aveam bani de hotel, am continuat sa folosim aro-ul pe post de autorulota.

Cate amintiri frumoase cu aro-ul nostru!

In timpul saptamanii munceam cu el, iar sambata si duminica il foloseam pe post de autorulota.

Mai tarziu am ajuns in Italia si ma uitam cu , , jind'' la campere, atunci mi-am promis ca intr-o zi si eu i-mi voi cumpara unul.

In urma unui accident de masina, am inteles ca viata trebuie traita, atunci am decis sa o lasam mai usor cu munca si sa ne luam primul camper.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Foarte frumos! 

Recunosc ca ma bate gândul sa-mi achizitionez si eu unul cand voi termina cu serviciul si ma voi pensiona...bine, după posibilitatile mele financiare, nu atât de scump cât "Randunica" .../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Pacurar

Salut Daniel

I-ti doresc succes si sa te bucuri cat mai repede de , , pasarica" ta, inainte de pensionare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

  Da, Aro 10! O masina draguta la acea vreme si polivalenta! Tin minte ca prin ani 2002, cand inca se mai produceau, aveam in plan sa-mi cumpar unul, dar pretul lor era destul de ridicat raportat la posibilitatile mele! Imi imaginam, daca asi fi cumparat un aro 10 camioneta cu prelata, cum sa o amenajez pentru un loc de dormit in bena si la posibilitatea de a cutreera intreaga tara cu el!Dar, doar visam! Mai tarziu (2007)am ajuns sa ma bucur de placerea de a colinda prin tara cu ceva asemanator, dar nu 4x4(WV-Passat Variant)ca pe urma sa formez perchea ideala pentru mine, intre o rulota si o masina de teren (2016)!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.