Eugen David

Rulota și improvizațiile - in afara subiectului

1 postare în acest subiect de discuţie despre Rulota și improvizațiile - in afara subiectului

Rulota și improvizațiile - in afara subiectului

Eugen David

Salut  @Florin Smolnicki ! Apropo nu mai mai sunat cam de multa vreme, desii inainte ma cautai destul de des!? Dar trebuie sa existe o explicatie?

Admir "arta si priceperea" ta de a improviza, chiar esti "mare mester" in asta, acum realizez insa! superok

Imi aduc aminte de intalnirea noastra din mai anul curent de la Gura Humorului, cand pentru prima oara in viata am mancat "de rusine ta, nu eu cat sotia" gratar si cartofi feliati pe foc de lemne verzi, pe un gratar improvizat, dar si folosind pentru asta "unelte neadecvate"!

Am fost "serviti/imbiati" sa servim vin dintr-o badoaca de plastic cu vin din care te serveai tu direct din ea! Zau nici nu vreau sa mai intalnesc asa ceva, dar asta cred ca face parte din "arta improvizarii"?

Zau iti spun ca intalnirea aceeia mi-a lasat un gust tare amar vis a vis de un coleg rulotist cu care am avut nenumarate discutii telefonice, email-uri etc! Nu ma asteptam, dupa ce ai insistat atat sa ne vedem/intalnim, iar eu si sotia n-am venit cu "mana goala" ca la-nmormantare, desii am fost invitati de tine!tamp

Zau spun, nu stiam cum sa plecam mai repede de acolo! gf

Pot venii si cu imagini de atunci, cateva le-am pus la vremea aceeia pe facebook, dar nu cred ca este cazul!

Oricum bafta iti doresc in "arta improvizarii"! Eu unul ma abtin de acum inainte! 

 

Modificat de Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.