James

Noua mea achizitie | Hyundai

7 postări în acest subiect de discuţie despre Noua mea achizitie | Hyundai

Noua mea achizitie | Hyundai

James

Asa cum spune si rubrica de "Prezentare a masinii", as vrea sa postez aici masina mea astfel incat daca mai sunt si alti "rulotisti" cu aceeasi marca/model pot sa imi dea sfaturi in ce priveste ce tip de carlig este mai potrivit, de unde pot achizitiona extensii de oglinzi laterale (in cazul ca este nevoie) care sa se potriveasca mai bine pe Hyundai iX35, precum si alte mici secrete in manevrarea rulotei cu acest tip de SUV. Va multumesc si cei avizati va rog sa va simtiti liberi la sfaturi.  :) 

ix35-phantom-black-t-grey_542x_7.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

In primul rand sa o stapanesti cu drag in continuare!

 

Referitor la oglinzi, incearca si cumpara mai intai rulota, pentru a realiza daca iti terebuiesc oglinzi, sau nu.

In situatia ca rulota nu depaseste latimea masinii, nu necesita adaptarea oglinzilor suplimentare.

Citeste topicul Oglinzi laterale rulota

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Frumoasa masina! superok

S-o stapaniti cu placere, drumuri bune si fara evenimente neplacute! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
James

Multumesc mult pentru urari Viorel si Daniel-P  :)

Viorel - link-ul referitor la Oglinzi Laterale Rulota imi va fi de mare folos dat fiind ca masina are latime 182cm si eu caut o rulota de aprox. 200cm.  :)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Atunci, te invit sa citesti si articolul din blog si chiar te pot ajuta cu procurarea lor.

Dar numai dupa ce vei avea rulota biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
James

Salutari @Viorel,
îți mulțumesc pentru link-ul la BLOG si chiar as avea nevoie de ajutor in procurarea unei rulote !!! 

Spun asta pentru ca la acest moment sunt la nivelul zero in ce privesc cunoștințele mele in de-ale rulotelor.  :)

 

Pana sa citesc pe acest forum si cateva alte info de pe net, mă gândeam ca achiziția este de genul vazut / placut / cumparat  :)

Fara sa stiu de toate celelalte aspecte cum ar fi verificarea ei in anumite locuri pentru vicii ascunse, cererea catre vanzator sa puna cortul la ea ca sa vad ca e in stare buna, cat si manevrarea rulotei pt verificarea starii tehnice in rulaj si multe alte "mici secrete"  fără de care sigur luam vreo cazatura si in scurt timp ma lasam rapid de "sportul ruloteriei" ca sa zic asa.


Prin urmare chiar apreciez ca te-ai oferit sa ma ajuti in ce priveste procurarea accept 100%   :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Te sfatuiesc, cum de fapt sfatuiesc pe fiecare care doreste sa achizitioneze o rulota, sa te documentezi cat mai mult, sa afli cat mai multe aspecte si apoi intr-un final sa faci pasul sa cumperi.

Nu te increde in vorbele celui care vinde, in situatia ca nu-l cunosti. Majoritatea celor care vand, nu sunt interesati decat sa-si vanda "marfa".

Ce va fi de maine incolo, putin sunt cei care-i mai intereseaza biggrin

 

"Rasfoieste" forumul, chiar si blogul meu, afla, descopera si intreaba, pentru a fi pe deplin multumit intr-un final,  cand vei intra in posesia unei rulote.

Mult succes!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.