Viorel C.

Tu unde alimentezi cu carburant?

32 postări în acest subiect de discuţie despre Tu unde alimentezi cu carburant?

Tu unde alimentezi cu carburant?

Ilie Minea

Alimenteaza cu motorina super, ca sa-si revina masinuta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin

@ilie F1A, daca alimentai cu benzina ( un plin ) nu faceai mai mult de 5km.

@Viorel daca citeai ce am scris eu despre Lukoil nu mai alimentai, cumnatamiu la fel a zis ca motorina de la Lukoil e foarte buna, pana i s-au dus de 2 ori injectoarele. Eu alimentez doar MOL, rar Rompetrol sau OMV daca nu am MOL in apropiere.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Si eu am alimentat anul trecut la Rompetrolul dintre Vama si Mangalia de nevoie ca eram cu becul aprins si apoi relantiul incepuse sa oscileze si putere lipsa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Florine, am spus ca am facut plinul, dar asta nu inseamna, ca nu mai aveam motorina in rezervor.Nu mai retin , cred ca mai aveam, ceva mai mult de jumatate rezervorul.

Ce spui tu este corect, am patit-o in Bulgaria, cand un baiat de serviciu, de la OMV-ul la care am oprit sa alimentez , a pus 35l de benzina in loc de motorina.Am mai mers 2-3km , cu motorina din pompa de injectie si am stat peste 3 ore pe autostrada, pana a oprit un bulgar sa ma traga pana in primul oras. In acest timp au trecut pe langa mine cel putin 20 masini romanesti si nu a oprit niciunul la semnele mele disperate, ca se apropia noaptea si ramaneam in camp.Asa sarim noi romani sa ne ajutam intre noi, noroc cu vecini.

 

Ps.Am uitat sa precizez, ca mai aveam doar 50E si nu puteam sa rezolv problema, asa ca am dat tel.in tara si a trimis fiul o platforma sa ma ia. Eram aproape de Edirne, granita cu Turcia, aproximativ 500km de Bucuresti.Distractia m-a costat[platforma] 2500Roni, o saptamana in Grecia.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

:salut!:Dacă mi.e permis să-mi  spun părerea, eu  unul alimentez numai de la Rompetrol, fie benzina fie motorina. De aproape 6ani nu am fost dezamăgit, ca a fost Dacia, Matiz și mai nou WV golf5. Am încredere....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita
în urmă cu 22 ore, ilie F1A a scris:

 am alimentat si eu de la Lukoil de pe centura Ploiesti, aproape de Petromul antic, de pe centura.

 

Acolo se fura in disperare si GPL. Pe Opel Vectra B am instalata o butelie toroidala, in care la toate statiile la care am alimentat (chiar si la Petromul antic), pistolul declansa la 33 - 34 de litri. La acel Lukoil niciodata mai jos de 37-38.

Am alimentat si la Lukoilul de la sensul giratoriu din apropierea maternitatii din Ploiesti - 34 litri

Mai am si acum aruncat pe undeva cardul de fidelitate de la ei, dar nu-mi mai este de folos pentru ca alimentez benzina, motorina si GPL Rompetrol.

Ca o parere personala cel mai bun GPL aflat de mine se gaseste in Ciolpani, pe sensul de mers catre Bucuresti, imediat dupa pasarela cu Petrom-ul, la o butelie pe care scrie tot Rompetrol

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Eu am avut card fill&go si am mers cu el jumatate de tara si nu am avut probleme  , am mers circa 4 ani de zile, acum alimentez numai de la petrom , benzina si gaz si nu am probleme .Cel mai bun gpl , consum si mers l-am luat de la Brasov, cel mai ieftin gpl l-am intalnit in jurul Ramnicu -Sarat. .

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.