Marian Popa

Intalnirea anuala a rulotistilor din Oltenia

30 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea anuala a rulotistilor din Oltenia

Intalnirea anuala a rulotistilor din Oltenia

Marian Popa

Camping 7 Izvoare din Herculane (Camping La Tanti Maria) in weekend-ul  02 - 04.09.2016.

Momentan si-au anuntat participarea @Marian Popa

                                                            @andrei123

                                                            @Andrei Urucu

                                                            @VOINEA DAN

                                                            @Adrian C-tin Pana

                                                            @Pauld

si alte 3 echipaje membre ale grupului Rulotisti din Oltenia

Detalii si aici  Rulotisti din Oltenia

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Urucu

@Marian Popa ma gandeam ca faci un topic nou, dar, daca stau mai bine si ma gandesc, este mai bine asa ! Multumesc! 

 

Asa ca, cine vrea sa ne cunoasca sau sa iasa cu o gasca "nebuna " undeva pe langa "patria Olteniei", HAI CU NOI! 

 

Colegii: @ovidiu cica; @lucian t; @ionut; @enache vasile; @Denis; @Pauld; @Liviu S; @mcorvin; @Ovidiu; @Piriu Nicolae; @tanasiealin @TEODOR si toti cei care vor sa ne insoteasca,  sunt invitatii nostri !

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Tarife camping :

 

Cort si doua persoane -10 lei

Autorulota + curent -25 lei

Rulota +auto+curent -30 lei

 

Intrarea in strand este 10 lei /persoana 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
VOINEA DAN

Am sunat la camping, insa Tanti Maria, momentan, este plecata din camping pentru a rezolva niste probleme personale urmand sa revina la inceputul saptamanii viitoare.Preturile standard sunt cele prezentate de colegul Andrei Urucu insa in urma discutiei ce o voi purta  cu Tanti Maria la inceputul saptamanii viitoare voi posta preturile negociate. 

Modificat de VOINEA DAN

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

Salutare din Banat, .daca veniți atât de multi olteni va trebui ca noi sa ocupam campingul de mâine, sper sa vina si colegul Eugen in zilele următoare, va așteptam..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Alexandru Marin mi-ar face mare placere sa ne vedem acolo...cat de multi si chiar nu conteaza din ce zona suntem ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Buna seara colegi din Oltenia dar si celor din alte tinuturi ale țării!

Am citit si luat cunostiinta cu deosebit interes de întâlnirea ce doriti a o face la Herculane , la campingul "La tanti Maria!

Am fost acolo pe parcursul a 7 zile in luna iulie ac! Pretul perceput pentru o zi de campare rulota si masina a fost 25 de lei, curent inclus! Pretul de intrare la strand 10 lei/persoana/zi. Am avut posibilitatea de a iesii de la strand la rulota fara probleme!

Zona frumoasa, oamenii deosebiți, mai putin insa ne-a placut ziua de dumineca la strand, unde fiind totusi destul de mic bazinul pentru "puhoiul de oameni" prezenti, era o nebunie, dar asta e!

Colegul Alexandru pleaca maine acolo, ma gândesc insa sa particip si eu!

Mai am încă sa-mi conving soția sa dea verdictul "de acord"! tamp

Treaba este rezolvată 50%, fiindcă eu îmi doresc!superok

Apropo, a urmarit cineva prognoza sa vedem cum va fi vremea?

Si încă ceva, cum va doriti sa petreceți timpul? Va fi totusi ceva comun prin contribuția tuturor, "gen masa festiva" ori fiecare pentru el?

Sunt constient ca masa festiva include ceva timp, pricepere si preocupare în a procura cele de trebuinta, raportat la un numar de participanti!

Acum sunt constient ca nu vine nimeni cu "mâna goala", dar pentru o seara ori mai multe ar trebui cheltuieli comune!

Noi la Tasnad am fost doar 4 rulote si pentru seara festiva am facut cheltuieli comune, si a fost suficient doar cortul meu!

Chiar un meniu ar trebui stabilit! Poate cineva vrea peste, poate pui, porc ori mici, ori de ce nu "o fasole cu ciolan la ceaun"? Ceva salata, desert, ori poate si ceva fructe? Binenteles cafea si "udatura de gat" (țuică, bere, vin, apa minerală, sucuri)!

E totusi ceva ce ar trebuii mentionat!

Sunt constient ca nu exista acolo "sala de sedinte, etc", dar se pot monta 2 rulote cu corturile unite, si se rezolva problema, pentru circa 20 de persoane!

Asta cu rulotele si corturile unite am mai vazut ca sa folosit! Chiar poate fi mărită incinta lăsând loc între corturi si acoperindu-se deschiderea cu o prelata,  folie de rafie etc! Asta sa putem fi impreuna macar intr-una din seri, pentru a avea posibilitatea socializarii etc!

Astept lămuriri dragi colegi!

Cel putin daca se vrea a fi o intalnire a oltenilor ori si cu restul țării asa s-ar preta!

Multumesc!

 

Modificat de Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Eugen David ma bucur ca-ti doresti sa vi alaturi de noi, si chiar esti invitatul nostru ! Sper ca sotia sa-si dea acordul. Legat de intalnire ...am zis initial, ca este o iesire a olteniilor, pentru ca nu speram sa mai vina si alti colegi, dar , orice coleg este bine venit! 

 

Legat de masa comuna/ festiva .. eu sunt pentru ce decide majoritatea! Dar nu as vrea sa impun ceva, cuiva! Totusi,  mi-ar face placere sa petrecem,  cel putin, o seara impreuna ( toti colegii) Ma gandeam,  si las la latitudinea voastea sa dezbateti, daca am face un gratar, unde fiecare ar aduce ce-i place +15% in plus( poate mai sunt pofticiosi) si l-am prepara impreuna ( noi baietii- sa menajam doamnele) si am sta, asa cum ai zis si tu, la o masa comuna. Unde am face schimb de specialitati alcoolice ( asa sa ne laudam si noi cu ce avem ) ? Mi-e foarte greu sa ma gandesc sa impun o suma sau un meniu cuiva .." prieteni stiu de ce !" Mai putem sa ne organizam pentru un ceaun de ( fasole sau ce-o fi el ) pentru una din zile ...dar la fel ...daca cineva doreste sa faca o specialitate ..se organizeaza el .( ei) si ceilalti compenseaza prin alcool / racoritoare ....nu stiu ...zic si eu .

 

Legat de organizarea timpului, offf ..ce greu imi este sa "ma repetet" nu vrem sa impunem un program ..sunt printre noi care au copii mici ( au alt program) sau vor sa se odihneasca...nu stiu ...Ce pot sa promit eu , este,  ca o sa montez cortul si usa lui v-a fi deschisa pentru toata lumea !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Nu-si mai da nimeni cu parerea despre propunerea mea? Hai fratilor ..ca este democratie :) 

 

Si in spiritul iesiri noastre, pun o poza faina ....poate va inspira !

image.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

??? Chiar daca nu ma simt inspirat de poza eu unul încă vreau sa fiu un participant la intalnire!

App procentul a crescut in favoarea mea! Apreciez a fi cam 75/25% in favoarea mea!

Numai de bine!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Votez si eu cu restul de 25% ! mqw:smileys-coffee:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Avem deja doua echipaje care vin cu cortul...asa ca ...cine doreste sa ni se alature si nu are rulota, poate sa vina si cu cortul ..

 

Inca o poza pentru inspiratie ...

 

image.jpeg

 

PS: Stiu ca pe Eugen nu-l inspira pozele mele ( asa mai pierd procente ) , dar daca sunteti inca in cautarea unei rulote, acum este momentul sa veniti si sa vedeti ce inseamna "ruloteala" si chiar sa vizitati cateva ...asa ca HAI CU NOI!!!!! :smileys-camping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Prea departe pentru mine si prea putin un week-end ca sa bat atatia km pana acolo...mi-ar fi facut placere sa ne cunoastem, poate cu alta ocazie.:ascratch:

Va doresc vreme frumoasa si distractie pe masura, sunt sigur ca o sa iasa ceva frumos! superok

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Multumim @Daniel-P sa stii ca ne-ar fi facut placere sa te avem printre noi! Poate ne vedem cu alta ocazie ... cel tarziu in primavara la intalnirea anuala .

nayi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Poate dupa 29 septembrie cand am concediu 10 zile si vreau sa ies o saptamana pe undeva cu rulota... nu stiu unde, dar de iesit ies sigur...:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Daca vei fi pe aproape poate te vizitam.....asa ca ai grija,  ia-o spre Bucovina :amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Hahaha, v-am spus ca va astept oricand cu placere...biggrin

Prefer Oltenia, ca e mai aproape...ia vedeti, poate fugiti in Ardeal...:laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Va salut dragi colegi!

Propunerea intalnirii la Herculane este foarte tentanta ,

dar nu vreau sa ma hazardez sa spun prezent pentru ca 

este posibil sa am ceva probleme de rezolvat in acest sfarsit

de saptamana. Sper sa le rezolv pana atunci si sa fiu alaturi de 

voi, mai ales ca sunt la 50 de km de Herculane.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Te asteptam cu mare drag ! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Salutare colegi!

Datorita faptului caci lucrarile incepute acasa sunt inca pe departe de a se termina sunt nevoit sa renunt la intalnirea de la Herculane!

Distractie faina si vreme buna va doresc!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
VOINEA DAN

Am discutat cu Tanti Maria si am rugat-o sa rezerve pentru evenimentul din week-end terenul din imediata apropiere a prizelor .
Pretul pentru rulota cu energie electrica inclusa si autoturism este de 25 lei.
Pretul de cort 10 lei si auto 5 lei.
Preturile sus mentionate sunt stabilite pentru o zi de cazare

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Colegul Cristi Dascalu este in camping deja, si mi-a zis la telefon ca este cam aglomerat campingul...nu crede ca vom avea loc toti unul langa altul...este posibil sa stam putin mai rasfirati, pe mine unul nu ma deranjeaza

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nelu Viorel

Vă invidiez!...

De n-aş băga azi 12mc de lemn de foc pentru la iarnă, v-aş stresa!...

Dar aşa...aveți noroc!...

Distracție maximă!...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Buna ziua dragi olteni. Oare astazi este deja cineva la ...intalnirea oltenilor la 7 Izvoare.??? Am drum pe acolo si as intra sa salut si eu colegii. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.