Alexandru

Probleme SobaTruma,

4 postări în acest subiect de discuţie despre Probleme SobaTruma,

Probleme SobaTruma,

Alexandru

Buna ziua, distinsi colegi, as dori si eu cateva sfaturi, din pacate la utima iesire la Padina, Soba Truma, m-a tradat si mai precis nu vrea decat pe flacara de veghe.

Va rog sa-mi oferiti posibilitatea sa aflu motivul, fac precizarea ca au incercat anumiti colegi sa afle misterul, mi-au desfacut robinetul , curatat si din pacate.... nimic

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ciurea Sorin

Salutare Alexandru, ai incercat aragazul?ochiurile de la aragaz au flacara buna , fiindca e posibil sa fie gazul prost cu apa in butelie sau ceasul sa se fi stricat.Probabil soba nu are nimic  defectul sa fie di alta parte.Pune alta butelie si probeaza, vezi ce scrie pe ceas cati milibari are, poate s-a decalibrat, incearca si spune-ne ce ai descoperit.Eu personal am umplut butelia o data de la un particular si a fost cred jumatate apa ca nu am putut face un ou pe aragaz, am golit-o de gazul ce era si am rasturnat-o sa curga toata apa - m-am ingrozit.Te astept cu ce-ai rezolvat! Toate cele bune !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru

Din pacate, am verifficat si butelia, frigiderul functioneaza in parametri normali, nu stiu ce sa mai zic, pana la ultima iesire totul function la prima apasare......

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Incearca sa iei legatura in privat cu colegul Ninel el stie multe despre sobe si este aproape de tine linga Ploiesti , sigur te ajuta! Toate celebune!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.