Vizitator E1

Discutii la liber despre asigurari...

4 postări în acest subiect de discuţie despre Discutii la liber despre asigurari...

Discutii la liber despre asigurari...

Vizitator E1

La DRPCIV se fac abuzuri, n-ar fi primul. Insa se pot contesta in instanta, important este sa vrem.

Asa se proceda si cu taxa de poluare: cine contesta, inmatricula fara, E drept, pierdea ceva timp.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator rica

Mass nu intereseaza asigurarile in Anglia, eu sunt in Romania si aici vreau sa stiu.

Asa ca te rog sa il lasam curat aici.

Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator rica

Am mutat aici ce era pe langa.

Poti continua aici.

Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Rica cand am spus la noi nu ma refeream la Anglia eu ti-am dat exemplu ce se intampla aici  la inceput restul  comentariului era pentru Romania.

Aia incercam sa explic ca la noi este asigurata masina si poate fi condusa de catre oricine daca are permisiunea. Si pentru o mai buna intelegere schimbarea asta vor sa o faca nemernicii de la asigurari sa nominalizeze soferul care are voie sa conduca masina respectiva nu cred ca este greu de inteles. Daca vrei sa conduca mai multi soferi aceiasi masina trebuie platit extra. Acum nu stiu ce varianta pregatesc ai nostri sa poti trece un al 2-lea sofer pe aceiasi polita sau sa mai faci o asigurare pe alt nume pe aceiasi masina. Asa ca daca tu si sotia conduceti aceiasi masina nu o sa mai mearga sa conduca ea daca tu esti asigurat ca acum si o sa platiti mai mult asta este punctul de interes al asigurarilor. Adrian poate sa isi spuna parerea daca am dreptate sau nu.

Referitor la "Si pentru o mai buna intelegere schimbarea asta vor sa o faca nemernicii de la asigurari sa nominalizeze soferul care are voie sa conduca masina respectiva nu cred ca este greu de inteles." te rog sa-ti controlezi vocabularul.

Aceste este un prim avertisment.

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.