Florin Rudy

ACHIZITIE RULOTA

7 postări în acest subiect de discuţie despre ACHIZITIE RULOTA

ACHIZITIE RULOTA

Florin Rudy

Buna ziua

Ma numesc Florin , sunt din Bucuresti , membru nou si doresc sa achizitionez o rulota. Am disponibil in jur de 2500 euro si as dori niste sfaturi cu privire la achizitia acesteia.

Doresc una de 4 locuri , deci medie zic eu , cu toate dotarile.

Vreau cateva variante.

Va multumesc si va doresc o saptamana frumoasa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

TEODOR

bun-venit. Parerea mea personala este sa iei legatura cu colegul @Viorel, care stie sa te indrume si sa-ti cauti una afara din tara.

Mult succes sa ai si sa ne spui cat mai curand ce rulota ti-ai luat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@Florin Rudy, in primul rand te invit sa ne da-i "buna ziua" in sectiunea Prezentare membru, fiindca ai intrat intr-o comunitate si este normal sa ne saluti.

 

Totodata incearca si citeste topicurile care fac referire la achizitionare rulota, iar daca nu gasesti informatiile care sa te indrume pe deplin, deschide subiect in sectiunea respectiva si cu siguranta vei primi si raspunsuri.

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iulian76

Chiar cu un minim de experienta intr-ale rulotelor, recomandarea mea este sa mergi personal in Germania sau Olanda. Vei simti diferenta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Iulian76 ai fost personal în Olanda sau Germania? Sa ști ca nu ieși cu mult mai ieftin dacă iei în calcul ( drumul dus-intors, mâncare, cazări, etc.) Și pentru oboseala cu care te alegi după un drum de Olanda cu rulota, eu personal nu as mai face un drum de Olanda pentru o rulotita. 

 

@Florin Rudy te sfătuiesc sa cauți pe internet cat mai multe modele de rulote în bugetul tău și sa axezi pe 1-2 modele care crezi ca îți plac și îți satisfac cerințele.  

Eu cred ca la bugetul tău nu merita sa faci o deplasare în afara, pentru ca 700-800 euro ii cheltui cu drum și toate cele.

Ia legătura cu @Viorel sigur te va ajuta sa cumperi ceea ce îți dorești. 

 

superok

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iulian76
On 7 Aug 2016 at 0:32 PM, Ursu Florin said:

@Iulian76 ai fost personal în Olanda sau Germania? Sa ști ca nu ieși cu mult mai ieftin dacă iei în calcul ( drumul dus-intors, mâncare, cazări, etc.) Și pentru oboseala cu care te alegi după un drum de Olanda cu rulota, eu personal nu as mai face un drum de Olanda pentru o rulotita. 

Nu a fost obositor deloc. Ba chiar a fost o placere. Povestea e AICI. M-am dus pentru o rulota, pt. mine. Probabil devine obositor daca te rezumi doar la a le aduce pentru a le revinde.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Și eu am fost tot pentru mine, ideea este alta, nu vreau sa intru în polemici sau chestii de genul. Tu ai avut un buget de 4 ori mai mare fata de colegul care a deschis topicul. Pentru bugetul lui cred ca nu merita sa străbată atâta drum.  Este vorba de aprox. 5000 km.

 

P.S : foarte frumoasa rulota ta, FELICITĂRI!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.