Origen

Masina mea... Mercedes C200 kompressor w203

4 postări în acest subiect de discuţie despre Masina mea... Mercedes C200 kompressor w203

Masina mea... Mercedes C200 kompressor w203

Origen

Masina mea este un Mercedes c200 kompressor w203 din 2002.

Motor de 2.0 benzina, 163cp, 230 nm la 3000-4000 ture. masa proprie 1495 kg, mma 19xx kg nu ma retin exact, capacitate de tractare 1600kg. consum extern 8 max 9% mers cu respectarea limitelor de viteza, urban15-18 (in functie de trafic si anotimp).. ma cam rupe tamp.... in final m-ar interesa daca mai detine cineva acest model sau ceva asemanator ca motorizare si cam cat consuma la drum intins (viteze de 80 90 max100) cu o rulota de vreo 1200-1300 mma.

Ma gandesc ca nu ar trebui sa sara de12%.

Multumesc anticipat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Sa o stapanesti cu placere si drumuri bune si fără evenimente neplăcute! superok

Da, cam pe la 12 ar trebui sa fie consumul...:ascratch: Eu am alta mașina si cel mai bun consum l-am scos in treapta 4-a,  la viteza de 80km/ora.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

@origen masina este ok si cu o rulota dupa ea cam asa ar trebui sa consume.

Pentru cand nu tragi rulota de ce nu ii pui gpl ?

Sincer si eu eram reticent la inceput dar cand cu 24l gpl merg 300-340 km la o viteza de 90-100 km/h alta este socoteala.

Eu am hyundai accent de 1, 6 benzina din 2006 si pot spune ca la drum intins , concedii , plimbari etc merg mult mai bine.

Sunt statii peste tot si uneori pretul este sub 2 lei /l. Am facut Europa si Grecia si nu am avut probleme si am gfacut economie.

Cand tractez rulota merge si pe gaz , la drum intins dar creste consumul.Eu cu rulota pe benzina la 70-80 km/h consuma 12-13  benzina fata de 6l fara rulota

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Origen

M-am gandit la gpl, dar initial nu intentionam sa pastrez masina foarte mult si tot am amanat faza, si uite asa o am de 4ani si un pic. Pe viitor oricum intentionez sa o schimb, sau cel putin sa mai iau ceva mai nou (dupa 2010 daca o sa imi permita bugetul), si sa o tin pe asta pentru forja si tractat si atunci poate o sa pun gpl. Deocamdata ma stresez cu achizitia rulotei, sunt in cautari si studii. Numai bine!nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.