Sign in to follow this  
Followers 0
zoltan.ezo

Rulota mea Hobby

7 posts in this topic

Salutare stimati colegi... este prima mea rulota, cumparata numai eu stiu cu ce sacrificii, chin si vai dar pana la urma am cumparat-o... Este  un Hobby mai vechi din1988-adus din olanda-inca neinmatriculata... are 4 locuri, arata bine pentu varsta ei atit exterior cit si interior.

Din pacate momentan nu am poze si nici nu am ce sa pozez acum fiindca eu am facu cu rulota fix ce se face cind cumperi o casa s-au apartament vechi...... adica m-am apucat de dezinfecie....

Am dat jos cuverturile-tapiteriile de pe canapele, perdelele, draperiile ect. Acum sunt spalate dar inca nu le-am pus la loc, in consecinta rulota mea arata ca la zugravit.... am de gind sa fac multe la ea , in primul rind instalatie electrica 12v pt iluminat ca asta nu are decit 220v iluminat interior.. vreau sa montez instalatie-audio, eventual un tv auto... si probabil alte optiuni pe care le voi culege de pe forum.... din pacate pe voi v-am descoperit dupa ce am luat caravana, dar sper ca nu am facut o alegere proasta, asta si dupa ce am citit sfaturile de cumparare de pe forum, si avind in vedere ca am cautat caravana asta 3 luni... pina m-am hotarat ce sa cumpar.

Multumesc pt rabdare.

Cu stima Zoltan!

0

Sa o stapanesti sanatos si spor la lucru.

Ai mare grija cu instalatia sa o faci bine sa nu ai surprize.

Spor la treaba.

0

Aaaa si inca ceva, daca ai cautat-o 3 luni inseamna ca ea este aleasa si este pe gustul tau.

Inca o data spor la treaba.

hi

0

Multumesc pentru toate voi cere sfaturi si pareri de pe forum...

0

Poi fara poze e mai greu, poate reusesti sa o tragi in poze, sa putem vorbi care este cel mai bun traseu pentru fie, intrerupatoare, prize...etc.

Cu ce masina o tragi?

0

Pentru alimentarea la 12V fara modificari majore, eu am optat la un invertor. Becuri economice - cat se poate. In baie mi-am montat, fata de iluminarea existenta, o lampita cu senzor de prezenta, cu leduri. Dezavantajul major este ca noaptea, in timp ce cugeti in locul cu pricina, mai trebuie sa dai din maini- altfel se stinge lumina.

0

Pentru alimentarea la 12V fara modificari majore, eu am optat la un invertor. Becuri economice - cat se poate. In baie mi-am montat, fata de iluminarea existenta, o lampita cu senzor de prezenta, cu leduri. Dezavantajul major este ca noaptea, in timp ce cugeti in locul cu pricina, mai trebuie sa dai din maini- altfel se stinge lumina.

Daca dai un "part" nu functioneaza ???

Am glumit !  :*

Ce ai pus tu este senzor de miscare ! Incearca cu un senzor de prezenta-volumetric. Se gasesc la alarme auto ! Memoreaza volumul spatiului supravegheat, iar daca se produce o modificare isi schimba starea !

Spor la treaba !

0

Sign in to follow this  
Followers 0

• Linkuri sponsorizate

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.