Marian_vasile

Iesire la Seimeni 08-10 Aprilie 2016

34 postări în acest subiect de discuţie despre Iesire la Seimeni 08-10 Aprilie 2016

Iesire la Seimeni 08-10 Aprilie 2016

Marian_vasile

Buna seara!

 

Am stat de vorba cu echipajele care au anuntat "prezent" la intalnire. Si-au exprimat dorinta de a  merge, in limita posibilitatilor,   la o locatie unde este apa, balta, Dunare, pentru ca vor sa si pescuiasca. Deoarece eu am venit azi dintr-o recunoastere pentru "ieseala" de 1 Mai, unde am trecut in revista posibilele locatii in care se si poate pescui, de la Topalu spre Cernavoda, propun sa schimbam locatia de la Gura Dobrogei pe platoul de la Seimeni, la locatia numita "Perii lui Tache". Se merge in proportie de 80% pe autostrada, ultimii 12 km pe drum foarte bun.

Se poate intra fara probleme, Dunarea este in scadere. Pana vineri se mai retrage.

Precizez ca am vorbit cu cei care vin sigur, pentru ca am avut in trecut experiente cu oameni plini de "promisiuni".

Sper din tot sufletul ca nu este nici o problema pentru colegul @Draghiciu Dumitru, mai ales ca el a fost initiatorul acestei intalniri. Imi doresc sa vina cat mai multi, sa ne cunoastem.

Daca majoritatea prezentilor vor sa mergem la "apa", eu ma dau dupa ei, de aceea propun locatia mai sus mentionata.

Asteptam si alte propuneri, pentru ca vremea se anunta frumoasa,   mai putin duminica, cand oricum plecam inapoi spre casa.

Va doresc o seara buna!

Pentru detalii ma gasiti la numerele de telefon din semnatura.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

Intalnirea de la Seimeni va fi dedicata pregătirii întâlnirii de Paste si pescuitului.Daca cineva din cei care vin a mai fost la pescuit la Dunare pana acum si ne poate furniza unele informatii despre momeli, tip de pesti, si locul de pescuit. Pescuitul la Dumare este permis pana pe 10 Aprilie

 

Deasemenea trebuie sa precizam numarul de participanti pentru a sti cum asezam rulotele ca sa incapem cu toti. Probabil ca eu o sa ajung de Joi dupa amiaza.(sa vad)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Atasat gasim linkul ptr Prohibitie la pescuit :

 

http://www.info-delta.ro/blog/prohibitie-pescuit-2016/

Cit despre tipurile de pesti- pina la urma este Dunarea : crap, somn, avat , stiuca etc. @marian_vasile este un cunoscator al zonei si presupun ca ne poate furniza mai multe informatii legat de acesta zona.

    Una peste alta cu pescuit sau fara eu abia astept ()|., xll, :smileys-camping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

La capitolul pescuit trebuie sa vorbim cu fratele meu si cu un alt prieten, care a zis prezent la întâlnire. Noi ceilalți facem schimb de alte informații, lichide sau...de orice altă natură. Încerc sa imi rezolv toate treburile până vineri ca să pot pleca cât mai de dimineață spre locație. Ținem legătura, poate plecăm toți odată.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

@marian_vasile, poti sa pui o harta cu locatia exacta '' la peri'' in cazul in care plec de joi,  sa nu ma mut dupa ce venti voi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Cu cea mai mare plăcere! 

Drumul până la platou îl cunoașteți cu toții. Dupa ce se coboară panta, drumul urmează dreapta spre loc. Dunărea. In stânga se face alt drum cu indicator drum închis. Noi vom face stânga pe acel drum, deci părăsim naționalul, urmand ca in câteva sute de metri sa ne lăsăm in dreapta, adică sa coboram pe platou. Mergem tot inainte, paralel cu drumul până la niste copaci, cumva sub Seimeni. Am să încerc să pun un link cu locația.

Oricum joi după amiază, vrem să mergem din nou acolo împreună cu Răzvan să vedem "problema" la fața locului.

Seimeni - Google Maps

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Seimeni - Google Maps.

Locația ar fi în fața insulei care se vede in mijlocul Dunării. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Joi dupa amiaza ajung si eu acolo asa ca o sa ne vedem acolo.

Cand plecati din Constanta dati un telefon sa plec si eu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Am vorbit cu Răzvan. Când plecăm dam un semnal si mergem împreună.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
StefanCornel Gabor

Salut constanteni ! Vineri sunt prezent si eu pe la pranz

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Te așteptăm cu drag. Noi vom pleca cred că până in 12. Dacă vrei să mergi in " trenulet " ne auzim la un telefon. Noi vom pleca minim 4 echipaje toți odată.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Bravo baieti ! Pana la urma cate echipaje sunteti? /.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

In total cred ca strângem în jur de 7 sau 8 echipaje. Dar până vineri mai este...poate ne mai inmultim. Vremea se anunță frumoasă, nu mai plouă duminică.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@marian_vasile-vedem cite echipaje suntem la fata locului :laughing:.

 

Din vorbe...suntem multi superok, vedem Live Vineri seara -Simbata dimineata.()|

Oricati suntem esentialul este sa ne simtim bine :smileys-camping: -xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Eu voi pleca Joi dupa ora 13. Am sa va sun cand plec.Voi folosi ruta Constanta -Kogalniceanu-Balcescu-Tepes Voda-Silistea dupa care coborarea spre locatie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@Draghiciu Dumitru ne auzim joi la telefon si vedem ce si cum. Vom face un tur de recunoastere joi Eu si Marian , te tinem la curent.superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Presupun ca vom face gratare impreuna si ar fi bine sa aducem diferite tipuri de carne ca sa fi pe toate gusturile. Deasemeni lemne de foc.Eu sunt fan carne de porc, mici si pulpe de pui desosate.

 

Daca sunteti de acord eu aduc 20 mici, fleica de porc si 10 pachete de lemne de la PETROM. Daca doriti pot gati o fasole la ceaun cu costita afumata, ceapa rosie si tuica.

 

Va rog sa confirmati ca sa le cumpar maine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Buna seara! 

Am vorbit cu Răzvan, o să aducă el lemne de foc, nu se merită să le luăm de la Peco, eu am să aduc un sac de cărbuni. De mâncare eu am deja pregătit la congelator de câteva zile. Părerea mea este ca fiecare să aducă ce vrea sa mănânce, de exemplu sotia mea nu mănâncă fasole...păcat..eu sunt fan înrăit :)))! Grătarul il facem toți, mai stăm la o vorbă...la o țuică...la alta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@Draghiciu Dumitru lemne aduc eu , am o groaza de la semineu , daca vrei sa iei de la peco -doar sa avem de aprins -le facem surcele(carbuni aduce Marian )  . De gratar aducem fiecare, carne  una alta-eu vin si cu copii si ai mei sunt mai mofturosi -eu unu maninc si borduri :laughing:. Daca ai matale gratar pe lemne e bine sa-l aduci , eu am un Gadac mic pe gaz-butelie .

   Ne vedem la locatie, te sun maine si vorbim la telefon.nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Razvane nici eu nu am gratar pe lemne, am pe gaz. Ne vedem mine acolo, dar cand plec eu va sun...
 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Am imprumutat un gratar pe carbuni de la un vecin, dar nu este prea mare...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Este bine, mai am si eu unul. Ne descurcăm noi, doar suntem băieți mari! Nici al meu nu este prea mare. Va fi bine, ca să nu fie rău! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Ne descurcam noi superok, il iau si pe cel pe gaz..sa fie la noi...cu ce mai avem ne descurcam..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Gratarul vecinului are un picior rupt dar am vazut la piata RUSILOR gratare noi si bine facute cu picioare demontabile .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Sa aveti vreme buna si distractie maxima dragi colegi! superok

Va salut pe toti si asteptam impresii si poze de la intalnire ! :smileys-camping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.