Eugen David

D-apoi, nici asa ceva n-oi face !

27 postări în acest subiect de discuţie despre D-apoi, nici asa ceva n-oi face !

D-apoi, nici asa ceva n-oi face !

Daniel P

Dragi colegi, cred ca undeva s-a creat o confuzie...:ascratch:

 @Eugen.D nu zice niciunde ca vrea sa faca off-road cu Tucsonul...dimpotriva spune ca n-ar face niciodata asa ceva, doar a prezentat niste filmulete de pe you-tube...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David
în urmă cu 11 ore, Andrei Urucu a scris:

@Andrei Urucu Am sa te lamuresc in privat!

 

@Daniel-P, asa este, nu fac si nu voi face niciodata off-road, acum Doamne fereste prin conjuctura drumului sa nu trebuiasca dar nu ceva de ordinul celor prezentate in filmuletele preluate de pe Yuotube!

Le-am prezentat, minunandu-ma de ce fac acei detinatori cu ele!tamp Ca-atare nu-s chiar de aruncat aceste masini, fie ele si coreene!

Chiar nu stiu de unde "A IESIT ASTA"?  EU NU VOI FACE OFF-ROAD. 

Nu-mi permit investitii pentru asa ceva, daca cineva vrea s-o faca n-are decat, insa eu nu!

Nu stiu cat de scumpe ori ieftine sunt piesele, dar la cei 124, 500 km(verificati si la Reprezentata in Constanta), acum este ok!

Am schimbat distribuitia, (conti), cureaua la alternator, filtre, ulei, aer, polen, ulei aprox 1000 de lei + 50 de euro manopera la privat!

Am chitantele, pot dovedii, dar ce rost are?

Tot aceeasi firma si aceleasi preturi am folosit si la Audi, dar acum 6 ani, manopera aceesi persoana, atunci 200 de lei!

Restul se prezinta bine, chiar foarte bine! Intrand pe sub ea cu ocazia montarii carligului dar si circuitului auxiliar "pozat de la baterie la carlig" chiar am ramas surprins cat de robusta si trainica este construita! Audii ce-l am si alte atatea masini detinute in timp, mi se par "jucarii" pe langa Tucson!

Intradevar este foarte incapator, nicidecum asemenea "unui apartament de pe vremea lui Ceasescu", dimpotriva!

Eu stiu ca nu este un X5, ori X6, stiu eu vreun Q5 ori Q7, nici macar ML, dar este masina mea si-mi place mult!

Iar la consum, cand am luat-o avea pe computer 11, 1%! Circulat mult local in Constanta!

Pun postarea de pe facebook de la vremea respectiva:

 

Desii vroiam un Audi A4/B7, in urma multor discutii cu colegi ce au si au avut Tucson, m-am hotarat si am cumparat-o!

Acum o fi ea un SUV de sosea nu-i problema, dar este 4x4, are 6 trepte de viteze si cu cei 140 cp de care dispune sper sa-mi satisfaca nevoile pentru o perioada!

Am abordat cu succes cateva pante fara a conecta pe "greu", care cu Audii n-as fi avut cum o face, nu mai zic de Pasat ori Opel sau mai stiu eu ce turism!

Acum daca tot este "o corcitura de SUV", n-am dorit a fi doar 4X2!

Sunt la-nceput de drum cu Tucsonul, si-i salut si multumesc deopotriva colegilor ce mi-au dat incredere in masina!

 

Bunaoara si-n postarile mele in topicul "o zi de placere cu Tucsonul inhamat la rulota" se vad imagini "mai grele" dar nu off-road!

Pur si simplu, am fost si urcat cu bicicleta pe acolo, dar vara, acum m-am aflat in fata unui "fapt implinit", nu puteam da inapoi, dar nici ceva deosebit n-a fost!

Cu respect, Eugen D!hi

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.