Gogonea Razvan

Belarus Mai 2016

25 postări în acest subiect de discuţie despre Belarus Mai 2016

Belarus Mai 2016

Gogonea Razvan

Salutare!
Pentru cei interesati de o intalnire internationala... va avea loc in Belarus de pe data 07-10 Mai 2016, in camping http://www.camping1.by/
Vor fii prezente 84 de echipaje , din mai multe tari... Estonia, Lituania, Letonia, Polonia, Russia, Belarus, Ukraina, Germania, Moldova , etc.
Eu voi fii prezent . Poate la sfarsitul evenimentului veniti cu mine in Rusia :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Traian M

Interesanta propunere. Nu ne jupuisera toate neamurile de rusi pana acolo si acolo :)))

Pe de alta parte Belarus o tara foarte civilizata cu institutii democratice si coruptie 0 :)))))

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@traianm, nu mi se pare corecta postarea ta. Este o jignire adusa colegului nostru.

 

 @Gogonea Razvan, sper sa existe si un echipaj din Romania, ca sa poti adauga si tara noastra in lista ta biggrin

 

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

@Viorel, nu vad unde e jignirea,  daca incerci sa traversezi Ucraina sa ajungi intreg in Belarus si fara sa fii furat de hoti, vamesi,  politie sau alte institutii esti un mare norocos, desi cred ca e imposibil sa ajungi acolo fara sa decartezi ceva. Asta e realitatea in statele ex sovietice, inclusiv republica Moldova. Te vad strain european, te jupoaie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

@traianm , se poate ajunge prin Ungaria, Slovenia, Polonia. Asa eviti tarile enumerate de tine mai sus.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Cam ocolit cei drept. Nici cu tarile slavone nu mi-e rusine.

Mult success curajosilor.

Eu unu nu voi vizita curand de placere tari islamice sau slavone, poate doar obligat in interes de servici si cu avionul. Si cand ma duc in Grecia in concediu si trec prin Bulgaria trec cu inima stransa, m-au oprit si acolo un echipaj de politie fara nici un motiv la 12 noaptea pe o sosea pe care rulam singur, si au inceput sa caute motive de spaga.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Pana la ora de fata sau inscris 151 echipaje cei mai multi din Estonia vreo 50.!!!! Daca se incumeta cineva sa vina trebuie sa se grabeasca cu viza. Ne ajuta directorul campingului. Din cate am inteles, viza poate fii gratis pentru o asa adunare.

@traianm ca si o gluma, te-au oprit in Bulgaria pentru ca circulai noaptea :)  Deci evita sa mergi noaptea ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

:))) iti dai seama ca la urmatorul drum am mers ziua si cu ochii in paispe pe drum.

Slavii din tarile UE au au trasatura corupta si agresiva ramasa din comunism, am colegi de servici cehi si polonezi si am fost si in Cehia si in Polonia. In Cehia mi s-au parut mai rai oamenii ca in Polonia, de la ospatari pana la vamesi si angajatii aeroportului. De accea evit astfel de tari sa ma duc in concediu. N-am chef sa imi strice concediu vreu retard de politai sau gardian, sa ma mai si aresteze daca ma contrazic cu el. Sa mi se fure masina sau altele. Aia te bat cu dreptatea ta in mana. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Am aflat ca la acest festival este implicat si Ministerul Turismului din Belarus. 
Va fii ceva de un inalt nivel,  paza va fii asigurata de Militie , iar pentru o buna desfasurare a tuturor activutatiilor vor fii prezenti si cei de la ISU. 

Din pacate voi fii singurul cu drapelul Romaniei.....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Iata si invitatia pentru obtinerea vizei

image-2d7c10662d93a0858d9e5be6e7fbb9b7da202641f2e536953e9422c1c72dc5bd-V.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Deh, mult succes.

E prea "Exotica" loacatia pt putinii rulotisti din Romania, desi de la Bucuresti pana la Mynsk vad ca sunt vreo 1618 km prin Ungaria, Slovacia, Polonia.

Adica nu e extrem de mult de mers, depinde si ce drumuri or fii pe traseul asta, daca sunt autostrazi sau drumuri nationale.

Limbile slavone sunt clar o problema ca nu intelegi nimic din scrisul chirilic.

Modificat de traianm

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

E greu de ajuns acolo, dar daca tu vei fi prezent sunt fericit ca 

steagul Romaniei va flutura in vantul Belarusului.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Nu este deloc greu de ajuns. Ma refer la cei ce locuiesc in vestul Romaniei. Aproximativ 1000 km. Eu voi avea de parcurs doar vreo 700. 

Din pacate nu am un drapel mare, sper ca  ma vor ajuta cei de la ambasada.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Am gasit steag. 90X135 superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Bravo tizule @Gogonea Razvan , sa ne reprezinti cu cinste ! Felicitari pentru faptul ca nu ai uitat sa fii roman! hi

  Tot respectul din partea mea !superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

@Razvan78 , niciodata nu voi uita de unde ma trag" , ba din contra , ma mandresc ca sunt roman hi

Imi pare rau ca nu mi se alatura nimeni, la acest eveniment  :ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Toata stima si respectul meu pentru tine @Gogonea Razvan ! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Subscriu !nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Ma alatur si eu celor ce te apreciaza!

Felicitari @Gogonea Razvan,  

Asteptam poze, multe poze, daca-i posibil!superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Va multumesc pentru cuvintele frumoase! 

Cu siguranța voi posta fotografii , @Eugen.D .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
S. Simion

Din ce-mi povestea un amic care a tranzitat Bielorusia, au autostrăzi cum noi abia visăm. Iar acum ceva vreme am citit o ştire cum că acolo e cel mai redus nivel de criminalitate din Europa. Dac-aş fi avut timp, zău că aş fi fost tentat. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

@S. Simion  ma tem' ca ai dreptate, privind nivelul de criminalitate. Din cate am înțeles locuitorii sunt foarte primitori. Iar autoritățile sunt interesate sa vina cat mai multi turiști , deci vom fii tratati' ca atare. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Dragi colegi rulotisti, liniștiti-va ! 

Vreau sa va asigur ca drapelul Romaniei va flutura cu onoare pe meleagurile Republicii Belarus .

Am  primit minunea !!!! (Steagurile)

Din păcate nu mai pot posta foto!!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@Gogonea Razvan, ma bucur ca ai rezolvat ca drapelul tarisoarei noastre sa fluture in Belarus!:clapping:

 

Referitor l;a imagini, in situatia ca ai postat de-a lungul timpului imaginile de mari dimensiuni, spatiul alocat tie este posibil sa se fi terminat.

Ai insa varianta sa urci imaginile pe site-uri de upload si sa adaugi link-ul, asa cum am postat in tutorialul Cum se posteaza imagini pe forum

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Da, mi-ar fi placut sa plec intr-o asa calatorie mai ales ca sunt fascinat de marea Rusie, dar cine stie cand va fi! Iti doresc o iesire cat mai frumoasa!/.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.