Mugurel Vap

Trec la 4x4 | Duster

23 postări în acest subiect de discuţie despre Trec la 4x4 | Duster

Trec la 4x4 | Duster

Mugurel Vap

Dupa multe studii si calcule, am hotarit sa schimb masina(logan diesel kiss fm 85 cp), cu un duster 4x4.

Astazi am depus avansul, miine astept telefon sa mi se spuna cind v-a fi livrata masina.

Rog pe cei care cunosc , sau cei care sint posesori de duster sa-mi vina in ajutor cu schema de montaj al cirligului de remorca.

La logan l-am montat singur, iar partea electrica am legato din lampile spate.o fi rau daca voi face acelasi lucru si la duster?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Bravo @mugurel vap, sa fie intr-un ceas bun! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Multumesc frumos Daniel, la urmatoarea intilnire o ud serios, dar pina atunci trebuie sa vad cum montez cirligul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Dar de ce n-ai comandat-o cu carlig? Nu era mai bine?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Vorbeste cu @Mihai PATRULETE , el are Duster si poate te ajuta cu ceva informatii..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

Daca ai facut treaba asta la un Logan inseamna ca te pricepi cat de cat si nu vad de ce nu te-ai descurca si la un Duster ca in principiu e cam acelasi lucru, nu ???

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Mai bine comanda carligul din fabrica sau sa il monteze reprezentanta, daca il montezi tu mai mult ca sigur pierzi garantia masinii

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai PATRULETE

Salutare, eu posed  Duster si sunt multumit de ea; la duster partea electrica pt cui trebuie trecut prin modul ( 200-250  ron) in rest cuiul se prinde ca la logan.  Poti sa ma suni pt mai multe detalii.()|

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Salut, si eu la Tucson dar si la Audi am legat semnalizarea de la lampile spate, (suporta asta modelul detinut de mine), insa nu toate masinile! Intereseaza-te mai bine!

M-as mira insa, ca generatie 2016 sa n-aiba nevoie de tot modulul!

Dar daca tot o cumperi noua de ce nu soliciti si carlig + instalatie montata de ei?:ascratch:

Oricum trebuie sa le achizitionezi noi, pentru Daster nu gasesti sh!tamp

Vorba colegului!

 

în urmă cu 19 ore, cornelsavu a scris:

 daca il montezi tu mai mult ca sigur pierzi garantia masinii

 

 

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Multumesc tuturor pentru parerile postate.Aveti dreptate fiind o masina noua ar trebui sa montez cirligul la ei, dar sincer nu dispun de suma ceruta de ei si nici nu cred ca merita.

Pret carlig magazin 400 lei+montaj eu( mecanic auto+cunostinte in domeniul electricitatii); pret cirlig reprezentanta 1250 cu montaj.

Nu credeti ca este o diferenta cam foarte mare?

De aceea m-am hotarat sa-l montez eu, ca si la logan, la care nu am avut nicio problema aproape 3 ani de tractat rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
M. Bunea

Eu cred ca e mai bine sa il montezi singur.  Eu am platit 400 Euro ( cupla sferica + manopera ) la reprezentanta Mitsubishi din Ploiesti.  Dupa circa un an am vrut sa remorchez o masina defecta si am constatat ca nu mai am cirligul de tractare din fabrica. M-am dus la ei si mi-au zis ca trebuia sa le reclam acest lucru cind mi-au predat masina`. Iar faptul ca s-a cojit vopseaua de pe bara dispozitivului, este din vina mea, ca am mers pe drumuri cu sare !

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Sa o stapinesti sanatos ! Am prieteni care sunt foarte multumiti de Duster ! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Buna alegere!

Pe drum drept mere si 4X2, dar cand doresti sa adordezi un drum cu noroi, iarba uda, vreo panta, 4x4 e cel mai bun! 

Intr-un fel scapi de griji!/.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Luni 18 04 am ridicat Dusterul meu de la dealer Flamicom din Ramnicu Valcea, efectuand totodata si plata prin transfer bancar cu ordin de plata.

Astazi am fost sunat, si invitat sa platesc o diferenta de bani.

Ce diferenta de bani? Am intrebat eu.

Mi s-a explicat ca este o diferenta de curs valutar intre ziua de luni (cand eu am efectuat plata) si ziua de marti, cand s-au vazut banii in contul lor.

Am ramas foarte uimit, ce vina am eu?

Daca am platit pretul masini care era luni si marti avea alt pret, cand s-au vazut banii in contul lor.

Bineinteles ca nu am platit nimic, am plecat bonbonind ca o sa merg la banca si chiar la un jurist sa ma lamuresc.

Voi ce parere aveti?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Normal plata se face la cursul valutar din ziua respectiva. Factura platita de tine nu are cum sa fie in E -deci daca era in lei la cursul din ziua emiterii facturii , acela este pretul :)

  Consulta totusi si un jurist pentru ca sunt Bagabonti ..incearca tot felul de mis-masuri ...

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

@mugurel vapS-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea !superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de iesiri cat mai minunate. @mugurel vap
Si sa treci cant mai bine de problema ivita cu facturarea.
superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Sa va bucurati de mașina @mugurel vap , drumuri bune si fără evenimente neplăcute! superok

Asteptam  sa ne-o prezinți si noua! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
16 hours ago, Razvan Marinescu said:

Normal plata se face la cursul valutar din ziua respectiva. Factura platita de tine nu are cum sa fie in E -deci daca era in lei la cursul din ziua emiterii facturii , acela este pretul :)

  Consulta totusi si un jurist pentru ca sunt Bagabonti ..incearca tot felul de mis-masuri ...

 

Sa o stapiniti sanatosi si sa va bucurati de ea ! hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Multumesc frumos pentru urari, dupa rodaj o sa particip la intilniri pentru traditionala udatura cu licori de pruna si struguri.

Astazi am deschis o solicitare la vocea clientului catre departamentul financiar.

Astept raspunsul lor oficial in 48h.Totodata am consultat si un jurist , care a spus ca nu este normal sa-mi ceara bani in plus pentru cursul de marti odata ce eu am efectuat plata luni.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sa te bucuri de achizitie si sa o stapanesti cu drag!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

S-o stapanesti sanatos !  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai PATRULETE

Felicitari  , te ateptam la intalnirea cea mare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.