Traian M

Tabara de refugiati la Vama Veche

10 postări în acest subiect de discuţie despre Tabara de refugiati la Vama Veche

Tabara de refugiati la Vama Veche

Traian M

Ce parere aveti despre aceasta stire?

 

Vama Veche va fi transformată în tabără pentru refugiați

 

Aproximativ 500 de refugiați vor fi cazați într-o fostă unitate militară, pe litoralul românesc, la Vama Veche, 2 mai și Limanu. Autoritățile nu au confirmat acest lucru încă, dar lucrările de amenajare sunt în plină desfășurare.

În localitatea Vama Veche, din județul Constanța, la mai puțin 20 de metri de granița cu Bulgaria, mai multe echipe de muncitori lucrează la foc continuu pentru a termina de reabilitat o fostă unitate militară. În acest loc urmează să fie cazați mai mulți cetățeni sirieni, care vor face parte din cota refugiaților pe care România o are, potrivit știrilor protv.

Garda de Coastă a trimis acum câteva luni o solicitare la toate autoritățile din sudul litoralului, cerând informații despre clădiri care pot fi transformate în centre pentru refugiați.

Garda de Coasta nu a transmis nimic oficial până acum, dar a recunoscut un singur lucru, și anume că se fac lucrări de igienizare a imobilului.

Localnicii din zona respectivă nu sunt încântați de această idee. Cei mai mulți au spus pentru jurnaliști că nu știu ce fel de oameni sunt, și nici măcat primarul nu e de acord.

"Nu știm cu cine avem de-a face, nu știm ce fel de oameni sunt. În primul rând, dacă ar fi numai femei și copii ar fi cum ar fi. Nici primarul nu e de acord, nici domnul vice", a transmis un localnic. "Ce să caute ăia la noi, nu suntem noi destul de bătuți de soartă, îi mai aducem și pe aștia aici", a adăugat un alt bărbat. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Traian M

Nonconformistii beti care vor face prostii noaptea pe plaje vor simtii un suflu in ceafa :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Ridem noi ridem dar scroafa e moarta in cotet.tamp Daca astia ajung acolo , o sa fie jale cu ei in toata Dobrogea. Drept exemple gasim la greci ..unde au facut prapad pe unde au trecut..Au spart magazine , au dat busna peste localnici  in case..etc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Eu cred ca romanasii o sa-i cotonogeasca bine ca nu sunt blegi ca grecii.

Modificat de traianm
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Cand s-o imbata vreo gasca de rockeri se duc peste ei sa ii crestineze :))))

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Sunt curios ce vor zice fanaticii aia religiosi "refugiati" cand vor da cu ochii de fetele noastre stand la plaja fara costumele de baie pe ele plus tinerii cu sticle de bere in mana. Nu-mi miroase a bine. Astia nu pot fi integrati sub nici o forma.Vedeti numai ce au facut in Franta. Cred ca este o mare eroare aducerea lor in zona. Eu unul nu a-si campa rulota mai aproape de 10 km de ei...

Modificat de Cristian Ionita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Eu zic ca este bine. Poate se va mai schimba si sangele nostru ca prea am ajuns blegi, mamaligi si se c...a toti pe capetele noastre. Oricum, tara am dat-o, nu mai este a noastra. Cine stie daca noile generatii, mai putin degenerate, nu o vor redobandi  ?! Tot ce trebuie este ca fetele noastre sa aleaga cu discernamant exemplare viguroase biggrin.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Am solutia.Urmatoarea intalnire nationala o facem acolo si dam drumul la gratare cu carne de porc.:clapping:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@TEODOR cred ca la foamea cu care vin astia pe ei..or sa manance si maidanezii din Vama Veche :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.