Cristian Sima

Bine v-am găsit !

17 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am găsit !

Bine v-am găsit !

Cristian Sima

Bine v-am găsit, dragi rulotiști ,

Îmi pare rău că nu m-am prezentat de la prima mea apariție pe forum, dar am fost precipitat de bucurie constatând că este un forum care chiar funcționează și chiar are foarte, foarte mulți adepți care participă la discuții.

Eu de vreun an mă gândesc la a-mi lua rulotă și am căutat un astfel de forum dar nu știu cum,  nu l-am descoperit pe acesta, am descoperit altele care sunt moarte, în care nu s-a mai postat de nu știu când !

Eu și cu soția mea am fost plimbăreți toată viața dar, doar de zece ani ne-am gândit să ne perfecționăm stilul, astfel că ne-am cumpărat cort și tot ce trebuie. Bineînțeles că abia apoi am văzut cam cum trebuie să fie un cort „meseriaș”, așa că l-am luat pe al doilea, apoi pe al treilea, mai mare...iar acum ne-am gândit că a sosit momentul să facem saltul la rulotă.

După cum spuneam , ne gândim la asta de vreun an numai că nevastă-mea cam punea frână, s-a speriat ca nu cumva să fie o chestie prea grea, de care să nu fim în stare. La noi, la Vâlcea , zona e grozavă, cei mai apropiați munți sunt la 20 km, iar gârle pe care să te duci în drumeție, încep la doi km de intrarea în scara blocului meu.

Din cauza asta noi făceam plimbări scurte, seara dormeam la noi acasă. Dar, de cînd cu cortul, ne-am învățat la drumuri mai lungi. Așa că...în primăvara asta vrem să facem prima noastră ieșire cu rulota. Deja de anul trecut, când a  trebuit să ne schimbăm mașina, am luat golful diesel tocmai pentru a fi sigur că  va fi un bun purtător de rulotă !!! 

Așa că, mă bucur că mă aflu în mijlocul vostru, îmi dau seama că am multe de învățat, deja pe unii dintre voi i-am sâcâit cu ceva telefoane.

Sper să ne întâlnim cu bine pe drumurile patriei (și nu numai) !!!

    P.S.  Eu sunt iubitor de pescuit și mâncat pește, așa că, vă rog, în primul rând spuneți-mi locuri pe malul apei unde să mă apuce noaptea cu undița în mână și dimineața, la trezire la fel !

 

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

:bun-venit: in aceasta comunitate @Cristian Sima ! nay

Si bafta sa-ti gasesti rulota la care visezi! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei Urucu

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Razvan Marinescu

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Cornel Mihailescu

Bun venit printre noi .:bun-venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Bojoaga Theodor

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Mihnea Stoenescu

Fii binevenit in colectivitate si sa ai noroc de o rulota buna si confortabila !

Distribuie această postare


Link către postare
Dumitrov Daniel Andrei

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
CristianG

:bun-venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit Cristian! Continua ce vrei sa faci ca nu e rau!aw

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Bine ati venit!

Sa va bucurati de multe iesiri frumoase!

 

P.S.  Veniti impreuna cu sotia, la intalnirea nationala de la sfarsitul lunii mai, si cu siguranta doamna va fi mult mai usor de convins sa treaca de la cort la rulota :) 

Vor fi multi colegi cu rulote care mai de care "mai dotate",  

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai Dura

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Avramita Marian

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

Bine ai venit in mijlocul nostru ! :bun-venit:Cine n-ar vrea sa se trezeasca la fel ca tine , langa malul apei si sa ma culc langa malul apei.

Cei drept eu fac asta de 25 ani si tot nu-mi ajunge; deh, am Dunarea la 500m.

Deci cand drumurile te vor aduce in zona te invit cu drag la un pescuit si nu numai. Invitatia este pentru toti colegii chiar daca pescuitul nu intra in fisa postului.pa-pa

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

bun-venit

Bun venit alaturi de noi!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.