Draghiciu Dumitru

Paste Dobrogean

43 postări în acest subiect de discuţie despre Paste Dobrogean

Paste Dobrogean

Draghiciu Dumitru

Buna ziua

 

Pentru Paste fac o invitatie rulotistilor dobrogeni de a ne intalni la Gura Dobrogei off camping.

 

Facilitati:

1. -apa aproape

2.-acces usor

3. -doua manastiri in apropiere Casian si Dionisie cel Mic

4.-padure

5.-nu exista lemne de foc

 

Daca sunt si alte propuneri putem sa discutam.

 

Accesul se face din Kogalniceanu spre Targsor dar la calea ferata fara a o traversa se face dreapta ,  este indicator Manastira Donisie cel Mic 4-5 km de drum pietruit recent.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mina Ionel

Hopa! Cu toate ca mai este ceva timp pana la sarbatorile Pascale, este posibil sa venim si noi, respectiv doua echipaje complete. Ramane de vazut si de vorbit!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Frumoasa intiativa @Draghiciu Dumitru, sper sa va adunati destul de multi.Felicitari.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@Draghiciu Dumitru frumoasa initiativa. Din pacate nu sunt in tara la acea data..sunt la tura (pe mare ) . Poate cu alta ocazie ne vedem.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucianistrate

Felicitari pentru initiativa si speram sa nu fie singura organizare, sa putem veni si noi, colegii din tara.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Daniel

Frumoasă inițiativă.     Va felicit  ...  sper să prindeți un loc bun.   Am veni și noi. dar spre ghinionul nostru. suntem de sevici ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Noi de obicei mergem la Seimeni. Acolo am petrecut in ultimii doi ani de 1 Mai, deoarece avem in echipaje pescari si le place sa creada ca prind peste.

Peste nu se prinde deloc, dar in schimb se prind ceva sticle. Anul acesta vrem sa incercam pe bratul Borcea...poate se prinde peste.:laughing:

Este foarte frumos la Cheile Dobrogei, chiar imi doresc sa scot noua rulota pe acolo. Vedem ce iese anul acesta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
StefanCornel Gabor

Salut Nea Mitica!  Am rezolvat cu serviciul si sunt liber.Sa ma treci pe lista 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel

Daca tot e dobrogean, vad ca se organizeaza doua iesiri in zona, in acelasi timp. Eu propun, ca sa ne intalnim cat mai multi colegi, sa stabilim ori Gura Dobrogei, ori un camping la mare. Sau sa facem doua iesiri, sa prindem ambele locatii.

Eu, unul as prefera sa le facem pe ambele impreuna, dar cum nu se poate, sa le decalam cumva, una de 1 mai (Pastele) si cealalta mai tarziu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai.combei

Ma inscriu si eu , nu conteaza locatia dar sa nu fie prea departe de Constanta! Sunt sanse 50% sa ma cheme la vapor , eu sper in celelalte 50 de procente:))))))))))

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel

Si eu as prefera tot in Constanta sau de ce nu Corbu, dar ma voi supune majoritatii. Oricum de stat, voi sta doar 2 zile, inca nu stiu care sunt, sotia lucreaza...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emi Sandulescu

s-ar putea sa venim si noi daca reusesc sa inmatriculez rulota pana atunci

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Buna Ziua

 

Intalnirea Constantenilor a decurs foate bine cu timp frumos dar fara prins peste. Urmatoarea intalnire va fi la Gura Dobrogei pentru cei care doresc.

Am stabilit cu Cornel Gabor sa facem un miel la protap. Toti cei care doresc sa vina sa ne comunice cu minim o saptamana inainte de Paste ca sa stim ce miel cumparam (mai mare sau mai mic)

Cornel confectioneaza protapul. Eu o sa fiu acolo de Joi ca sa aleg locul in functie de numarul de echipaje.

Vineri seara este programata o saramura.

 

Va rog sa faceti propuneri care sa ne ajute in demersul nostru.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Buna seara Constanteni

 

Pana la aceasta data nu sant alti doritori pentru Pastele organizat la Gura Dobrogei.

 

Eu am discutat in privat cu alte persoane pentru Paste.

 

Va doresc Paste fericit.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel

Eu nu am rulota pregatita de off...deci va invit la camping S...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Vă salut! 

Noi vom merge tot la Seimeni, majoritatea a ales. Din gașcă nu vrea nimeni sa meargă in camping. De asta avem rulote.

Începând cu 30 dupa amiază suntem prezenți la locul stabilit!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel
8 hours ago, marian_vasile said:

Vă salut! 

Noi vom merge tot la Seimeni, majoritatea a ales. Din gașcă nu vrea nimeni sa meargă in camping. De asta avem rulote.

Începând cu 30 dupa amiază suntem prezenți la locul stabilit!

Eu n-am inca nici baterie ce sa mai vorbesc de panou solar. Dupa cum spuneam nu e pregatita de off camping. De aceea ma duc in camping. Am cumparat-o de o luna si inca nu i-am facut "botezul". Pana o voi echipa de off sunt nevoit sa merg in camping vrand, nevrand. 

Distractie placuta va doresc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Multumim mult!

Dacă vrei sa vii cu noi, poți lua o baterie, borne și câțiva metri de cablu, iar eu te voi ajuta să o legăm la ieșirea transformatorului, ca să ai 12 v în rulota.

De fiecare dată când mergem mai facem una, alta pe la rulote, ca să meargă berea...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mina Ionel

Buna ziua! Pana la urma unde se organizeaza!? La Gura Dobrogei sau la Seimeni? Venim si noi, respectiv doua echipaje complete...  NU fiti zgarciti” in comentarii... Eu urmaresc cu interes unde se organizeaza iesirea de paste, mai ales ca e si prima oara cand ies cu rulota. As fi vrut undeva la munte, dar avand in vedere timpul scurt (2-3 zile) si distanta un pic cam mare pana acolo, prefer sa-mi fac botezul” undeva mai pe aproape...:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel
On ‎24‎.‎04‎.‎2016 at 16:02, Mina Ionel a scris:

Buna ziua! Pana la urma unde se organizeaza!? La Gura Dobrogei sau la Seimeni? Venim si noi, respectiv doua echipaje complecte...  NU fiti zgarciti” in comentarii... Eu urmaresc cu interes unde se organizeaza iesirea de paste, mai ales ca e si prima oara cand ies cu rulota. As fi vrut undeva la munte, dar avand in vedere timpul scurt (2-3 zile) si distanta un pic cam mare pana acolo, prefer sa-mi fac botezul” undeva mai pe aproape...:-)

Hai sa-i facem botezul impreuna la camping S! Vremea sa tina cu noi!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Pentru Gura Dobrogei am rugat ca cei care doresc sa vina sa spuna cu o saptamana inainte de Paste. Neprimind nici o confirmare am organizat ceva privat. Imi cer scuze dar nu au fost doritori.

Paste fericit !

Eu voi fi la Gura Dobrogei de Joi seara. Daca sant amatori ne intalnim acolo....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai.combei

Buna! De Paste cati vor merge la Gura Dobrogei si cati la Seimeni (sau alta locatie)? Multumesc! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian_vasile

Noi v-om veni de sâmbătă 5 echipaje la Seimeni. Nu am stabilit ce luam de mâncare, fiecare aduce ce dorește, s-a vorbit doar de lichide. Am fi venit mai devreme, dar unii muncesc vineri, femeile vor să gătească, etc.

Dacă mai vine cineva, ne auzim la numerele de telefon din semnătura.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mina Ionel

Venim si noi la Gura Dobrogei! (daca nu deranjam)  Frumoasa initiativa @Draghiciu Dumitru dar noi nu mancam miel. Vom venii fiecare cu ce doreste, si ce crede ca va manca... Cred ca am facut alegerea cea mai buna!

On 24 April 2016 at 10:02, Cornel a scris:

Hai sa face botezul impreuna la camping S! Vremea sa tina cu noi!

Colegule eu de mare sunt plictisit, vreau aer curat si liniste... Pararea mea este ca te cam grabesti cu campingul la malul marii. In aceasta perioada nu prea ai ce face la mare, apa rece, vant, frig, si opurtunisti transformati in baieti buni'' la panda sa te jupoaie de bani... Asa ca hai mai bine cu noi la Gura Dobrogei. Improvizam noi ceva inposibil.Am o baterie de rezerva daca vrei o iau si o legam la rulota ta. nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Va astept,  cand veniti Joi sau Vineri?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.