Vizitator

Ciocanesti (DB) 18-20 Martie 2016

72 postări în acest subiect de discuţie despre Ciocanesti (DB) 18-20 Martie 2016

Ciocanesti (DB) 18-20 Martie 2016

Marius George

Mai este pana vinerea viitoare..Daca amanam o facem pentru o saptamana...

Sincer nu mai am rabdare , abia astept sa ies alaturi de voi ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Emil Naghi

Si eu sunt nerabdator, dar daca vremea nu este favorabila nu are rost sa ne chinuim prin frig si Doamne fereste si prin ploaie !

Ca parere personala, cred ca ar trebui amanata intalnirea pana la o data favorabila (macar soare sa fie).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru.b

As veni si eu la Ciocanesti. Daca vremea e buna cred ca nu lipsesc.

hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Sima

Înteleg ca nu sunteti la prima iesire la Ciocănesti Există pe undeva poze de la întâlnirile trecute ?

În respectiva baltă e și pește ? Adică se poate pescui ?

E loc pentru oricâte rulote, corturi ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Sima

Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Mai vin cu mine 2 echipaje , deci se pot trece pe lista.

Apropos mai vine cineva de joi???

Modificat de Sorin S

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Tot in weekend ul acela, in aceeasi locatie si cei de pe forumul celalalt au iesire, sunt 18 echipaje anuntate, aproape toate distincte fata de a noastre. O sa fie aglomeratie mare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Daca nu ploua (Busu zice asta) cred ca o sa fie foarte interesant pentru ca ne adunam cu membri de pe trei forumuri. Multi dintre noi fac parte din toate trei. :) Apreciez sfaturile lui Adrian si cred ca ne vom distra de minune. superok Chiar nu am cum sa lipsesc de la asa ceva... 

Modificat de Cristian Ionita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Tu stii mai bine ca eu sunt nou in acest Hobby... :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S
52 minute în urmă, Adrian V. a scris:

@adrian n. , tizule , acolo incap si 80 de rulote . Lejer. Asa ca nu iti bate capul din punctul asta de vedere.

@lungu marin , se pare ca joi o sa fie mai frumos , asa ca daca aveti timp nu ratati si mergeti acolo fara sa va ganditi prea mult .
@Sorin S , Sibicene , cu lista au fara noi sa fim sanatosi . Da' macar de curozitate trebuia sa ne spui numele celorlalte doua echipaje .

REVIN CU ACEST ASPECT ! daca ajungeti acolo de joi. Daca nu aveti nevoie de curent lasati-i pe altii mai langa gard (panou electric).

O sa-l rog pe @SerbanMol sa nu uite de acesta initiativa a noastra si sa pregatesca apa , curentul , si tomberoanele de gunoi. Curentul cel mai probabil nu va fi disponibil pentru toate echipajele si de preferat ar fi ca cei care au neaparat nevoie de curent sa se aseze incepand exact de langa gard, din stanga intrarii, iar cei care au panouri solare si/sau baterii sa se aseze pe randul din dreapta .

 

Unul este Bogdan. S  care este nou printre noi si al doilea este Viorel. P care vine si el de vineri...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru.b
în urmă cu 18 ore, doru.b a scris:

As veni si eu la Ciocanesti. Daca vremea e buna cred ca nu lipsesc.

hi

Imi pare rau dar nu mai pot sa vin. Se preconizeaza o delegatie de la job in tari straine.

Cu alte cuvinte va rog sa va distrati si fara mine.

Multumeschi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Se pare ca vremea tine cu noi.............../l:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

          Zona nu este inchisa perimetral nici spre luciul apei , nici spre padure , fapt pentru care bicicletele sau alte obiecte de valoare va trebui sa le aveti asigurate in cursul noptii .NU ni s-a furat nimic la intalnirile din anii precedenti , dar asa mi-a spus dl.Serban Moldoveanu , sa le avem asigurate .

           Pentru a putea patrunde cu masina sau RV in locatie va opriti la bariera si veniti pe jos 15m sa va anuntati sosirea sau sunati ( un coleg aflat in locatie ) in prealabil , anuntandu-va sosirea. ... astfel vi se va permite accesul .

           Tariful , il cunoasteti cei care ati mai fost pe acolo 20 ron /zi echipaj inclusiv 220v curent, care , daca ne conectam toti va cade !
Cei care nu se conecteaza la curent platesc doar 15 lei/zi .Pentru golirea toaletei toata lumea va da 5 lei in plus la  butoaie ... ce au ei acolo... pentru ca groapa facuta de noi anul trecut inteleg ca nu se mai foloseste .Vizitatorii din ce am inteles de la Serban , sunt rugati ( CEI CARE VIN DOAR LA GRATAR ) sa dea si ei 10 lei de echipaj/ masina.

            Din sumele colectate de dl Serban se plateste curentul , gunoiul , curatenia , intretinerea locului si restul de doneaza la o fundatie , deci facem si o fapta buna pentru ca mergem aici sa campam...

            La aceasta intalnire se va asculta si ceva muzica pana la aceea ora la care decide majoritatea.
            In rest noi sa fim sanatosi iar vremea sa tina cu noi.Pregatiti paharele.

             Eu am sa ajung Vineri pe la 13...14.Telefonul meu este 0741015477

Modificat de CIPROSCA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Esti cu Sefa..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Alo cei care fac planul altora,  unde am scris ca vin de joi? , am zis ca vin dar nu am zis cand cum si ce fel de.

Vin de vineri ca unii mai si muncesc,  vineri dimineata vor ajunge 2 echipaje Iulian Politic si Viorel Pasol, la pranz vin si eu dupa care ajunge Bogdan S pe seara.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

EU ASTEPT POZELE  superok..daca tot imi tai venele ca nu sunt acasa macar sa imi clatesc ochii tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
13 minutes ago, Adrian V. said:

 

@Razvan78 daca este pe taiat venele , eu nu pun nici o poza . Nu de alta dar nu mai am cu cine sa beau o bere cand voi trece prin Constanta .

 

Bine ..nu le mai tai :laughing:. Pun berea la rece? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Va doresc tuturor celor care participati la aceasta întâlnire,  sa aveti vreme frumoasa si distracție maxima! xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Normal ca eu nu reusesc sa ajung, va doresc distractie placuta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel

Da, as fi vrut si eu sa particip. Dar cu ce?!. Sambata, cand voi o sa va distrati, eu voi veni din nou la Bucuresti. 

Sper,  de data asta,  sa plec cu ea, rulota mea.

Distractie placuta si poate voi intra si eu in "clubul rulotistilor" cu drepturi depline.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Naghi

Spre marele meu regret, soția mea este racita rau si nu poate fi in forma pentru iesala,  așa ca,  cu părere de rău nu vom participa la întâlnirea asta atât de mult asteptata, dar vor urma și altele.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel
7 hours ago, Adrian V. said:

@Cornel

Pai coane , ia sambata rulota si vino cu ea direct la Ciocanesti . Un fel de 2in1 : te alegi si cu rulota si cu o iesire .

Si iti facm si "botezul" la oferta . Moka ! 

Da, m-am gandit la asta. Din pacate nu se poate. Rulota n-are asigurare valabila, daca imi place ii fac eu sambata pentru duminica, iar de ajuns in Bucuresti ajung dupa pranz. Pana verific tot inclusiv corturile se face noapte. Era bun un botez acum, dar va fi la fel si ulterior. Sa ma vad odata cu ea luata, ca asa m-am saturat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Ce or face baietii acolo?Aseara erau la gratar si la un vinisor......

La ora 15 ajung si eu...:christmas:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.