Viorel C.

Piese si accesorii rulota

78 postări în acest subiect de discuţie despre Piese si accesorii rulota

Piese si accesorii rulota

Viorel C.

De ceva vreme doream sa deschid acest topic, in dorinta de a ajuta doar pe cei care sunt inregistrati in acest forum.

Deoarece fac deplasari in Olanda, iar in aceasta comunitate sunt tot mai multi dintre cei care doresc sa achizitioneze cateva piese sau accesorii pentru rulota, adaug site-ul magazinului de unde mai cumpar mereu cate ceva si rog sa apelati in situatia ca exista ceva ce va este de trebuinta.

Nu doresc comisioane sau mai stiu eu ce, la lucruri ce sunt de mici dimensiuni si bineinteles usoare.

In situatia ca se doreste ceva greu sau voluminos, putem discuta detaliile la telefon, dar sa aiba fiecare incredere ca nu doresc sa insel sau sa mint pe careva.

Adresa site-ului pe care va invit sa o accesati este Obelink, iar daca intampinati probleme in aflarea datelor unui obiect, va stau la dispozitie cu sfaturi sau informatii.

• Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Silviu Pascu

Salut, pe cand urmatoarea deplasare? Multumesc!

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Probabil luni, 22 februarie...

• Upvote 1

Link către postare
Cornel Mihailescu

Multumim pentru site Viorel. superok

• Upvote 1

Link către postare
Bogdan Ionut

Multumim Viorelnay

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Haideti ca v-am dat de lucru :laughing:, deoarece sunt enorm de multe piese si accesorii in acel magazin.

Sa retineti ca Exis de acolo se aprovizioneaza si eu cred ca sunteti mai avantajati daca va aduce cineva ceva fara adaos biggrin

• Upvote 1

Link către postare
Cornel Mihailescu

Da, intradevar . Multumim inca odata Viorel.superok

• Upvote 1

Link către postare
Daniel P

Chiar ca ne-ai dat de lucru, sa vezi  acu' care mai de care cu ce-si mai dotează rulota! :laughing:

Bine te-ai mai gândit Viorel,  :-) ! 

Dar cred ca si tie ți-ai dat de lucru! biggrin

Link către postare
Viorel C.

Incercati si folositi Traducere cu Google pentru aflarea unui cuvant in Flamanda si va este mai usor de gasit din functia cautare, aflata in partea de sus a site-ului.

Succes!

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Ma duc cu duba, cu TIR-ul, nu conteaza biggrin.

Conteaza doar faptul ca pot ajuta si satisface cerintele multora, in limita timpului de care dispun si nu cred ca am ceva de pierdut. Din contra.

• Upvote 2

Link către postare
Doru.b

Au si magazin fizic nu?

Parca difera o idee preturile la produse in functie de ce limba folosesti cand accesezi site-ul.

Oricum preturi foarte Ok.

O sa schimbi masina la cate comenzi o sa ai @Viorel

superok

Modificat de doru.b
  • Upvote 1

Link către postare
Emil Naghi

Foarte bun site-ul, multumim Viorel. hi

• Upvote 1

Link către postare
Adiciordas

Foarte bun site-ulsuperok, de acolo am luat cortul pentru rulota; pacat ca nu livreaza in Romania decat pana in Ungaria.

@Viorel toata stima pentru ceea ce facihi

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.
în urmă cu 2 ore, doru.b a scris:

Au si magazin fizic nu?

Parca difera o idee preturile la produse in functie de ce limba folosesti cand accesezi site-ul.

Preturile sunt in euro, iar daca intri cu obelink.co.uk este posibil sa fie in lire.

Dar incearca si acceseaza site-ul asa cum l-am afisat si totul este in euro.

Si inca ceva valabil pentru toti: nu trebuie sa-mi multumiti pentru acest topic si pentru urmarile lui, deoarece consider ca este ceva normal pentru mine, acum, cand am ajuns in perioada in care consider ca o "familie" trebuie unita si este firesc sa ajuti toti acei membri ai ei care merita.

Ceva mai devreme, cand ma intorceam spre casa, m-am gandit ca vor fi si dintre aceia care-si vor crea un cont doar pentru a profita de acest topic.

Ii avertizez din start ca nu au sanse de castig cu mine, decat cand voi observa ca posteaza si tin la aceasta comunitate, prin modul lor de exprimare si prin subiectele tratate in forum.

• Upvote 2

Link către postare
Marius George

:-):clapping::clapping:

• Upvote 1

Link către postare
Lucianistrate

Chiar interesant, multumesc.

• Upvote 1

Link către postare
Sorin  Leitoiu

Multumim de ajutor , foarte interesant.hi

• Upvote 1

Link către postare
Costica V.

Viorel @Viorel BRAVO, inca o dovada de colegialitate/omenie !! superok
Eu unul iti multumesc anticipat. hi

• Upvote 1

Link către postare
Tica Constandin

Super, comenzile le putem lansa aici sau telefonic?

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Cel mai indicat este trimis sms pentru a ramane in telefon tot ce se doreste.

Sms-ul trebuie sa contina numele fiecaruia neaparat, numele piesei comandate si cod articol,  insotit de pret.

Sunt multe piese sau accesorii care au aproape  aceiasi denumire, dar pretul este cel care face diferenta.

Nu este rau daca se posteaza si in acest topic, pentru a si discuta pe tema comenzii.

Eu oricum, chiar daca sunt plecat, incerc sa accesez mai mereu forumul.

Succes!

• Upvote 3

Link către postare
Mihnea Stoenescu

Multumiri !

• Upvote 1

Link către postare
Adina Salavastru

Multumim.

• Upvote 2

Link către postare
Sorin S

Salut Viorel , cand mai pleci in Olanda??

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Salut!

Urmeaza sa plec zilele urmatoare, dupa ce rezolv cateva probleme personale.

• Upvote 1

Link către postare

XGO Camping - peste 20.000 de repere pentru rulotisti, disponibile din stoc sau la comanda.
NOU !
- Acum gasiti la noi si corturi auto. Pot fi montate pe orice tip de autoturism, inclusiv Dacia Logan si Sandero - www.xgocamping.ro
- Vreti o autorulota noua la cel mai bun raport pret/calitate? www.xgoautorulote.ro

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Marius Viorel
      de Marius Viorel
      Cum vi se pare?
      Prima rulota romaneasca ce va fi anuntata oficial de maine.
      Are aproximativ 5-6 locuri.
      E usoara si are elemente unice:

shoe boxes la intrare etajate oglinda mare cat usa la intrare, pe spatele usii de la baie bucatarie externa spatiu de joaca pentru copii la interior, da ati citit bine la interior trapa electrica, asta nu e prea unica dar rar vezi la o rulota asemenea trape  
      Daca am ratat ceva rog sa mai adaugati.
      Sunt curios de pret.

• Stamulea Mihai
      de Stamulea Mihai
      Bună seara.
      Mulțumesc celor care mi-au acceptat înscrierea mea pe forum.
      Sunt posesor nou de rulota și de accea m-am înscris pe acest forum pentru a afla mai multe 
      Vă mulțumesc.
    • Marius Viorel
      de Marius Viorel
      Salutare!

V-as provoca sa ne spuneti fiecare care e rulota voastra de vis? Care ati vrea sa v-o cumparati daca banii nu ar fi o problema?
      Voi incepe cu preferinta mea:

Adria Astella 704HP

Efectiv ma termina formatul ala cu 2 usi de acces ce se deschid side by side. + alte feature-uri cum ar fi profilul si forma rulotei.

Fenomenal!

• NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare, dragi colegi!

Tavi Pertea a realizat un clip extrem de simplu de inteles de catre toti actualii/viitorii rulotisti, despre ce poti tracta, cu ce permis si mai ales cu ce greutate maxima poate fi incarcata rulota si mai ales, corelatiile dintre aceste notiuni. Poate fi vizionat pe YouTube, aici. Exista si o partea intai, insa consider ca acest al doilea clip din serie este cu mult mai usor de inteles de catre oricine, mai ales ca vine si cu exemple concrete.
      Sper ca odata cu vizionarea acestui clip sa moara odata pentru totdeauna miturile legate de ce si cat poti cara. Am spus si pe celelalte topicuri si voi repeta si aici: domnul politist se uita in acte (iar daca este insotit de un echipaj al RAR se va uita si la valoarea indicata de un cantar rutier) si nu la expresii de genul "da' nu e incarcata la maxim"!

Am rugamintea ca un moderator sa faca topicul sticky si, eventual sa-l inlocuiasca pe celalalt unde s-a tot discutat in contradictoriu, iar cine citeste habar nu are la final care este raspunsul la o intrebare atat de simpla. De asemenea, ar fi bine sa fie si inchis, pentru ca mesajele contradictorii sa nu zapaceasca pe noii veniti. Stiu ca un clip video nu este un text de citit si accesibil cu o cautare pe forum, insa textul se regaseste in legea rutiera, pe care ar trebui s-o cunoastem fiecare dintre noi!

Multumesc frumos!
    • Marcel Popovici
      de Marcel Popovici
      Salutari la toată lumea, ma bucur sa fiu începând de astăzi posesor de o rulota cocheta și bine întreținută. După 35 de ani de cort și odată cu venirea pe lume a juniorului am considerat ca este mai confortabil sa ne cumpărăm o rulota. Ca și ajutor fiind absolut nestiutori în domeniu și cumpărând și o rulota mai puțin populara va rog pe cei cu state vechi sa ne ajutați cu informații despre rulotele Sprite super 390 ek și sau eventual un manual al posesorului. 
      Cam atât pt început și încă odată ma bucur ca pot face parte din aceasta comunitate deosebita. 

Cu stima 
      Popovici Marcel 
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.