Viorel C.

Piese si accesorii rulota

78 postări în acest subiect de discuţie despre Piese si accesorii rulota

Piese si accesorii rulota

Viorel C.

De ceva vreme doream sa deschid acest topic, in dorinta de a ajuta doar pe cei care sunt inregistrati in acest forum.

Deoarece fac deplasari in Olanda, iar in aceasta comunitate sunt tot mai multi dintre cei care doresc sa achizitioneze cateva piese sau accesorii pentru rulota, adaug site-ul magazinului de unde mai cumpar mereu cate ceva si rog sa apelati in situatia ca exista ceva ce va este de trebuinta.

Nu doresc comisioane sau mai stiu eu ce, la lucruri ce sunt de mici dimensiuni si bineinteles usoare.

In situatia ca se doreste ceva greu sau voluminos, putem discuta detaliile la telefon, dar sa aiba fiecare incredere ca nu doresc sa insel sau sa mint pe careva.

Adresa site-ului pe care va invit sa o accesati este Obelink, iar daca intampinati probleme in aflarea datelor unui obiect, va stau la dispozitie cu sfaturi sau informatii.

• Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Silviu Pascu

Salut, pe cand urmatoarea deplasare? Multumesc!

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Probabil luni, 22 februarie...

• Upvote 1

Link către postare
Cornel Mihailescu

Multumim pentru site Viorel. superok

• Upvote 1

Link către postare
Bogdan Ionut

Multumim Viorelnay

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Haideti ca v-am dat de lucru :laughing:, deoarece sunt enorm de multe piese si accesorii in acel magazin.

Sa retineti ca Exis de acolo se aprovizioneaza si eu cred ca sunteti mai avantajati daca va aduce cineva ceva fara adaos biggrin

• Upvote 1

Link către postare
Cornel Mihailescu

Da, intradevar . Multumim inca odata Viorel.superok

• Upvote 1

Link către postare
Daniel P

Chiar ca ne-ai dat de lucru, sa vezi  acu' care mai de care cu ce-si mai dotează rulota! :laughing:

Bine te-ai mai gândit Viorel,  :-) ! 

Dar cred ca si tie ți-ai dat de lucru! biggrin

Link către postare
Viorel C.

Incercati si folositi Traducere cu Google pentru aflarea unui cuvant in Flamanda si va este mai usor de gasit din functia cautare, aflata in partea de sus a site-ului.

Succes!

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Ma duc cu duba, cu TIR-ul, nu conteaza biggrin.

Conteaza doar faptul ca pot ajuta si satisface cerintele multora, in limita timpului de care dispun si nu cred ca am ceva de pierdut. Din contra.

• Upvote 2

Link către postare
Doru.b

Au si magazin fizic nu?

Parca difera o idee preturile la produse in functie de ce limba folosesti cand accesezi site-ul.

Oricum preturi foarte Ok.

O sa schimbi masina la cate comenzi o sa ai @Viorel

superok

Modificat de doru.b
  • Upvote 1

Link către postare
Emil Naghi

Foarte bun site-ul, multumim Viorel. hi

• Upvote 1

Link către postare
Adiciordas

Foarte bun site-ulsuperok, de acolo am luat cortul pentru rulota; pacat ca nu livreaza in Romania decat pana in Ungaria.

@Viorel toata stima pentru ceea ce facihi

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.
în urmă cu 2 ore, doru.b a scris:

Au si magazin fizic nu?

Parca difera o idee preturile la produse in functie de ce limba folosesti cand accesezi site-ul.

Preturile sunt in euro, iar daca intri cu obelink.co.uk este posibil sa fie in lire.

Dar incearca si acceseaza site-ul asa cum l-am afisat si totul este in euro.

Si inca ceva valabil pentru toti: nu trebuie sa-mi multumiti pentru acest topic si pentru urmarile lui, deoarece consider ca este ceva normal pentru mine, acum, cand am ajuns in perioada in care consider ca o "familie" trebuie unita si este firesc sa ajuti toti acei membri ai ei care merita.

Ceva mai devreme, cand ma intorceam spre casa, m-am gandit ca vor fi si dintre aceia care-si vor crea un cont doar pentru a profita de acest topic.

Ii avertizez din start ca nu au sanse de castig cu mine, decat cand voi observa ca posteaza si tin la aceasta comunitate, prin modul lor de exprimare si prin subiectele tratate in forum.

• Upvote 2

Link către postare
Marius George

:-):clapping::clapping:

• Upvote 1

Link către postare
Lucianistrate

Chiar interesant, multumesc.

• Upvote 1

Link către postare
Sorin  Leitoiu

Multumim de ajutor , foarte interesant.hi

• Upvote 1

Link către postare
Costica V.

Viorel @Viorel BRAVO, inca o dovada de colegialitate/omenie !! superok
Eu unul iti multumesc anticipat. hi

• Upvote 1

Link către postare
Tica Constandin

Super, comenzile le putem lansa aici sau telefonic?

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Cel mai indicat este trimis sms pentru a ramane in telefon tot ce se doreste.

Sms-ul trebuie sa contina numele fiecaruia neaparat, numele piesei comandate si cod articol,  insotit de pret.

Sunt multe piese sau accesorii care au aproape  aceiasi denumire, dar pretul este cel care face diferenta.

Nu este rau daca se posteaza si in acest topic, pentru a si discuta pe tema comenzii.

Eu oricum, chiar daca sunt plecat, incerc sa accesez mai mereu forumul.

Succes!

• Upvote 3

Link către postare
Mihnea Stoenescu

Multumiri !

• Upvote 1

Link către postare
Adina Salavastru

Multumim.

• Upvote 2

Link către postare
Sorin S

Salut Viorel , cand mai pleci in Olanda??

• Upvote 1

Link către postare
Viorel C.

Salut!

Urmeaza sa plec zilele urmatoare, dupa ce rezolv cateva probleme personale.

• Upvote 1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Mihai Pencea
      de Mihai Pencea
      Părinții mei ne-au inspirat de mult un vis in care era vorba de o rulota. Au trecut anii, si eu si fratele meu avem copii si familiile noastre. Am fost crescuți si educați sa credem in familie si sa ne iubim soțiile și copii si NICIODATA sa nu renunțăm la visele noastre. De data aceasta ei au fost finanțatorii acestui vis (asa cum au mai finanțat si alte vise ale noastre, si asa cum si noi vom finanța visele copiilor nostri) si au achiziționat rulota Fendt Joker (nu stiu ce număr ca inca învățam despre rulote) din 1996 cu 4 locuri de dormit si 2 zone. Rulota a fost la o familie din Cluj timp de 7 ani. Aceștia au avut grijă de rulota asa cum nimeni nu putea sa o faca mai bine. I-au adus toate îmbunătățirile necesare si au fost foarte amabili, si cand zic foarte amabili, chiar am rămas plăcut surprins să cunosc astfel de oameni (in topicul unde am anunțat că vrem sa cumpărăm rulota, am detaliat mai mult procesul) si ne-au facut toata inițierea necesară pentru a merge în siguranță și cu plăcere in orice vacanță. 
      Din 30 mai vom începe prima aventură pe 6 roti si va fi la noi in tara, pe la mare, pe la munte si sa vedem ce se mai ivește. Suntem amatori de natură si cort, dar pot sa zic ca de abia acum suntem liberi in natura in cel mai bun confort. 
      Sa auzim de bine si cu siguranta o sa va bazai mult si bine pana le învăț pe toate in alte rulotismului:)). Ma bucur ca am dat aici doar peste oameni faini si cred ca daca fiecare dintre noi vom inspira generațiile următoare si pe cei din jur, vom avea tot mai multi oameni faini in frumoasa noastră țară. 
      Vânt din spate si cum zice Florin Piersic, "va doresc vouă tot ce îmi doresc si mie, dar inzecit"

• Mihai Pencea
      de Mihai Pencea
      Salutare, vrem sa achiziționam o rulota pentru toată familia (4-5 persoane), cu o singură osie. Bugetul disponibil este 5.000 euro. Preferabil sa fie înmatriculata, sa aiba o baie cu dus si doua zone pentru dormit. Ideal ar fi ca totul sa functioneze (daca nu mai bine stim de la inceput ce nu merge si cum se poate fixa/repara), tot in categoria ideal intra si sa nu fie mai veche de anul 2000. De vis ar fi zona de Ardeal, Cluj, dar daca nu, o sa fie fain sa facem o plimbare oriunde in țară:). Speram ca vom găsi ajutor si rulota perfecta pentru noi ne așteaptă. 
      Spor cu toate si vreme faină!
    • Ursu Florin
      de Ursu Florin
      Bună ziua, astăzi mi-a ajuns folia de încălzire Pardoseala.
      Stie cineva dacă folia de încălzire se lipește cu ceva de podea? 

• Claudiu Popa
      de Claudiu Popa
      Buna seara tuturor!
      Noi suntem Elisa si Claudiu si de curand ne-am luat o rulota. Speram sa invatam mai multe despre viata in rulota de pe acest forum.
      O zi fericita tuturor! 
    • Iulian Mandrila
      de Iulian Mandrila
      In primul rand un salut prietenesc la toți rulotistii.
      Cochetez cu ideea de a - mi cumpăra o autorulota. Am nevoie de niște sfaturi de la pricepuți. Încă nu știu la ce Rulota sa ma orientez și la ce sa fiu atent  la achiziționarea ei ( în afara de infiltratii etc).
      Datele problemei ar fi urmatoarele
      1. Buget 3000 euro + - 500 e
      2. Mașina tragatoare diesel 150 cp
      3. Ptr 2 persoane adulte și 1 copil
      4. Baie maricica
      5. Din Anglia sau din europa?
      6. Exista careva care aduce la comanda sau sa caut un parc sh
      7. Permis categ B
      8. Pe timp de iarna pot sa țin rulota afara sau trebuie musai în vreun garaj?
      Mulțumesc anticipat!

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.