Viorel C.

Piese si accesorii rulota

66 postări în acest subiect de discuţie despre Piese si accesorii rulota

Piese si accesorii rulota

De ceva vreme doream sa deschid acest topic, in dorinta de a ajuta doar pe cei care sunt inregistrati in acest forum.

Deoarece fac deplasari in Olanda, iar in aceasta comunitate sunt tot mai multi dintre cei care doresc sa achizitioneze cateva piese sau accesorii pentru rulota, adaug site-ul magazinului de unde mai cumpar mereu cate ceva si rog sa apelati in situatia ca exista ceva ce va este de trebuinta.

Nu doresc comisioane sau mai stiu eu ce, la lucruri ce sunt de mici dimensiuni si bineinteles usoare.

In situatia ca se doreste ceva greu sau voluminos, putem discuta detaliile la telefon, dar sa aiba fiecare incredere ca nu doresc sa insel sau sa mint pe careva.

Adresa site-ului pe care va invit sa o accesati este Obelink, iar daca intampinati probleme in aflarea datelor unui obiect, va stau la dispozitie cu sfaturi sau informatii.

1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Salut, pe cand urmatoarea deplasare? Multumesc!

1

Link către postare

Probabil luni, 22 februarie...

1

Link către postare

Multumim pentru site Viorel. superok

1

Link către postare

Multumim Viorelnay

1

Link către postare

Haideti ca v-am dat de lucru :laughing:, deoarece sunt enorm de multe piese si accesorii in acel magazin.

Sa retineti ca Exis de acolo se aprovizioneaza si eu cred ca sunteti mai avantajati daca va aduce cineva ceva fara adaos biggrin

1

Link către postare

Da, intradevar . Multumim inca odata Viorel.superok

1

Link către postare

Chiar ca ne-ai dat de lucru, sa vezi  acu' care mai de care cu ce-si mai dotează rulota! :laughing:

Bine te-ai mai gândit Viorel,  :-) ! 

Dar cred ca si tie ți-ai dat de lucru! biggrin

0

Link către postare

Incercati si folositi Traducere cu Google pentru aflarea unui cuvant in Flamanda si va este mai usor de gasit din functia cautare, aflata in partea de sus a site-ului.

Succes!

1

Link către postare

Ma duc cu duba, cu TIR-ul, nu conteaza biggrin.

Conteaza doar faptul ca pot ajuta si satisface cerintele multora, in limita timpului de care dispun si nu cred ca am ceva de pierdut. Din contra.

1

Link către postare

Au si magazin fizic nu?

Parca difera o idee preturile la produse in functie de ce limba folosesti cand accesezi site-ul.

Oricum preturi foarte Ok.

O sa schimbi masina la cate comenzi o sa ai @Viorel

superok

Modificat de doru.b
1

Link către postare

Foarte bun site-ul, multumim Viorel. hi

1

Link către postare

Foarte bun site-ulsuperok, de acolo am luat cortul pentru rulota; pacat ca nu livreaza in Romania decat pana in Ungaria.

@Viorel toata stima pentru ceea ce facihi

1

Link către postare

M-ai gasit de client.Viorel, multumim pentru informatia oferita.hi

1

Link către postare
în urmă cu 2 ore, doru.b a scris:

Au si magazin fizic nu?

Parca difera o idee preturile la produse in functie de ce limba folosesti cand accesezi site-ul.

Preturile sunt in euro, iar daca intri cu obelink.co.uk este posibil sa fie in lire.

Dar incearca si acceseaza site-ul asa cum l-am afisat si totul este in euro.

Si inca ceva valabil pentru toti: nu trebuie sa-mi multumiti pentru acest topic si pentru urmarile lui, deoarece consider ca este ceva normal pentru mine, acum, cand am ajuns in perioada in care consider ca o "familie" trebuie unita si este firesc sa ajuti toti acei membri ai ei care merita.

Ceva mai devreme, cand ma intorceam spre casa, m-am gandit ca vor fi si dintre aceia care-si vor crea un cont doar pentru a profita de acest topic.

Ii avertizez din start ca nu au sanse de castig cu mine, decat cand voi observa ca posteaza si tin la aceasta comunitate, prin modul lor de exprimare si prin subiectele tratate in forum.

2

Link către postare

:-):clapping::clapping:

1

Link către postare

Chiar interesant, multumesc.

1

Link către postare

Multumim de ajutor , foarte interesant.hi

1

Link către postare

Viorel @Viorel BRAVO, inca o dovada de colegialitate/omenie !! superok
Eu unul iti multumesc anticipat. hi

1

Link către postare

Super, comenzile le putem lansa aici sau telefonic?

1

Link către postare

Cel mai indicat este trimis sms pentru a ramane in telefon tot ce se doreste.

Sms-ul trebuie sa contina numele fiecaruia neaparat, numele piesei comandate si cod articol,  insotit de pret.

Sunt multe piese sau accesorii care au aproape  aceiasi denumire, dar pretul este cel care face diferenta.

Nu este rau daca se posteaza si in acest topic, pentru a si discuta pe tema comenzii.

Eu oricum, chiar daca sunt plecat, incerc sa accesez mai mereu forumul.

Succes!

3

Link către postare

Multumiri !

1

Link către postare

Multumim.

2

Link către postare

Salut Viorel , cand mai pleci in Olanda??

1

Link către postare

Salut!

Urmeaza sa plec zilele urmatoare, dupa ce rezolv cateva probleme personale.

1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• George M.
      de George M.
      Mai jos - un link catre foarte multe marci si tipuri de corturi ptr rulote si schemele lor de asamblare. Cu ajutorul lui, am reusit sa asamblez "dinozaurul" chiar de la prima iesire foarte rapid, desi tot ce citisem indica o dificultate ridicata a operatiunilor.
      Spor la cautat !

http://www.canvaslove.co.uk/#/help-advice/4545193149
    • Claudiu Corduneanu
      de Claudiu Corduneanu
      rulota Thrun Eicker TM4 , 5 locuri de dormit, greutate totala admisa 1170 kg goala 500 kg. Rulota este in stare impecabila!!! Dotari: pat matrimonial 180/200 cm si un pat de 140 /200cm , frigider pe gpl , 12 v , 220. aragaz gpl . Centrala cu recirculare caldura gpl, aragaz, 2 chiuvete are panou solar  180w baterie 12v 100amp invertor 500w unda modificata, modem  3g wifi (adica wifi imprejurul rulotei la 30m 😉 , camera retur, becuri led 220 , tv , baie fara dus (dusul formeaza egrasie😁) dus exterior

• Viorel C.
      de Viorel C.
      Se pare ca rulota Wanderer, a fost prima rulota fabricata la comanda unui medic scotian, un anume William Gordon Stables, cu scopul de a-si permite sa traiasca in aer liber, inspirat de o tabara de tigani nomazi de la acea vreme.
      Aceasta rulota, construita in anul 1884 de catre Bristol Wagon Works Company, avea o greutate de doua tone si  o lungime de noua metri, fiind prima rulota construita pentru placerea de a calatorii.
      Aceasta rulota a parcurs din prima 1300 de mile de la locul unde a fost fabricata, pana la adresa medicului Gordon Stables, medic care a devenit parintele fondator al campingului de agrement. Rulota era trasa de doi cai.

Am descoperit pe net, prima imagine cu aceasta rulota.

Fabricata din mahon si lemn de artar, rulota oferea un mare confort in acele timpuri.
      Iata cateva imagini dupa o restaurare ce a durat zece ani.

In momentul actual, se afla in colectia clubului The Caravan Club din Costwold, Anglia.
    • Viorel C.
      de Viorel C.
      Vand o rulota marca KIP, model Grey Line 48 T, fabricata in anul 1993, cu o greutate proprie de 911 kg si care este adusa din Olanda. Este un model de rulota ce poate oferi un confort pentru 4-5 persoane, avand doua spatii de odihna, cu separator intimitate, incluzand doua canapele la intrare in zona stanga si un coltar destul de mare in zona din dreapta, cu o bucatarie echipata cu o chiuveta de inox, un aragaz cu trei ochiuri, un frigider marca Electrolux cu congelator, care bineinteles ca functioneaza pe curent si gaz, un sistem de incalzire Truma cu ventilatie in toata rulota, inclusiv in zona frontala, in portbagajul rulotei.

Rulota mai detine o cabina de toaleta destul de mare si cocheta, echipata cu un wc fix si avand golire prin exterior, cadita si o chiuveta pentru apa adaptabile pentru dush, un cort deschis care se prezinta cu un schelet din aluminiu si cu o inchidere pe toata  lungimea rulotei si nu in ultimul rand, detine o baterie proprie cu panou comanda (vezi imagini), ce face ca toate utilitatile sa fie functionale integral pe 12 V.
      Toate geamurile dispun de plase anti-insecte, jaluzele atermice care ruleaza, perdele si draperii.
      De asemenea dispune de doua trapdotate e cu plase contra insectelor si jaluzele atermice.
      Mai detine o perdea la intrare modelul "coada de motan", butelie originala, sistem antibalans si bineinteles roata de rezerva.

Rulota arata foarte bine, atat interior cat si pe exterior, foarte curata, fara infiltratii, fara uzura sau alte probleme.
      Pentru toate utilitatile existente se face proba in momentul instrainarii.
      Este ideala mai ales pentru cei care ies de multe ori off camping, datorita fizionomiei caroseriei.

Pret 2650 euro!
      Telefon 0768710487

• Andrei Coval
      de Andrei Coval
      Salutare tuturor! Intentionez sa plec din Constanta spre munte.. probabil Valea Prahovei. Inca nu am ales destinatia si aici va cer un sfat... Este prima iesire spre munte cu rulota si nu stiu zone prea multe de campat (doar ce am mai citit pe aici pe forum). Este foarte aglomerata Valea Cerbului in perioada aceasta? Alte zone mai recomandati? 
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.