Toni

Hoţii din Vama Veche

28 postări în acest subiect de discuţie despre Hoţii din Vama Veche

Hoţii din Vama Veche

Florin C.
8 minute în urmă, Costica V. a scris:

@Florin C. daca vrei. mai scrie niste amanunte (eventual poze) despre acesti senzori de miscare
montati de tine. Eventual sursa, un pret, modul de montre a lor, etc.
Sigur sunt multi colegi interesati de acesti senzori.
 

Nu se monteaza. Arata exact ca si senzorii de miscare de la lampile cu senzori de miscare, doar ca transmit semnalul prin wifi catre un receptor cu sonerie. Pot fi pusi unde vrei si receptorul e ceva mai mare ca un pachet de tigari, il pui pe o etajera in rulota. Fotografii si mod de cumparare, am postat ieri in topical Ce am mai cumparat pentru rulota mea ?

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Costica V.

OK! Multumesc, am inteles.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
La 2.2.2016 la 14:11, Toni a scris:

Salut!

Va raspund aici referitor la ce am patit asta vara in Vama Veche.

Am plecat de la Alba Iulia cu rulota. Am fost un grup de 7 persoane.

Dupa ce am intrat pe A1 la Sebes, inainte de viaductul de la Saliste, am facut explozie la una din rotile rulotei. Pana aici no problem! Toata lumea jos, rulota decalata, 190km/h, fuga in Alba dupa roti(nu aveam rezerva).Noroc ca avem dezmembrari rulote, am luat 2 roti,  m-am intors si am continuat drumul.

Am ajuns a doua zi pe la amiaza in Vama Veche, si m-am campat deasupra pescariei, in partea dinspre 2 Mai, pentru cei care cunosc zona.Prostia mea!

Am vazut ca toate rulotele erau in partea dinspre bulgari dupa Expirat, dar noi am vrut sus pe faleza, sa nu deranjam, si sa vedem dimineata rasaritul. Bun !

Seara am facut un gulas, un gratar, am baut ce am baut si ne-am culcat. Dimineata......totul despachetat!:laughing:

Am dormit 4 in rulota, 2 la cort si un prieten in duba pe saltea. La cei din cort si la cel din duba le-au luat rucsacul de la cap, deci au intrat peste ei.

Din rulota au luat 2 telefoane si un portofel, si culmea, in masina nu au intrat desi era deschisa. Acolo aveam eu portofelul, cu un telefon si alte chestii.

Dauna totala a fost de vreo 2000 si ceva de lei, 300 euro si 3 telefoanetamp

Sunt curios cum nu ne-am trezit nici unul, mai ales ca eu nu am dormit toata noaptea; am mancat niste hamsii impuţite si mi-a fost rau.

Si la restul au intrat asa peste ei. Ori ne-au adormit cumva, ori chiar atat am fost de obositi dupa drum si baie.

Dupa vreo luna am citit o stire, cum ca erau niste hoti in Vama Veche care filau turistii si ii pradau in prima seara ca erau obositi:laughing::laughing:.

Deci astia or fi fost boii! Seara inainte sa ne fure, se tot plimbau niste ţiganusi cu un scuter pe acolo, dar dupa,  nu i-am mai vazut deloc restul zilelor cat am mai stat.

Asa ca mare grija acolo! Mai bine campati langa alte rulote. De atunci, mi s-a pus mie pata pe senzori si electricitate independenta.Vedeam ca au multi si prin Vama la rulote, dar nu credeam ca se poate intampla chiar asa !

Asta e!

Mi-am invatat lectia. Si sa fiti siguri ca la vara tot acolo ma voi pune.

Dar la pândã:lovitincap: .

daca se-ntampla prin 2016 , anul acesta 2018 un alt coleg ne-a anuntat in postarea"AICI" despre musafiri-nepoftiti

Am fost anul acesta in Vama-Veche , dar cazat la Pensiune. :)

Am fost "invitat" ,   :) .

Dar, retin aspectul: se fura-n draci ! :)  (oare sirienii ?)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.