FlorinTM

O parere

7 postări în acest subiect de discuţie despre O parere

O parere


TEODOR

Parerea mea este ca raspunsul il da bugetul alocat si de ceea ce vrei sa faci cu ea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

In afara de faptul ca este diferenta mare de bani intre rulota si autorulota mai intervin si alte criterii.

Unul ar fi acela ca oriunde pleci trebuie mers cu ea; la rulota o campezi si acolo sta pana pleci,  te folosesti de masina tragatoare pentru plimbari si cumparaturi.

Apoi intervin taxele si impozitele si totodata asigurarea, care sunt mari fata de o rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
49 minute în urmă, TEODOR a scris:

Parerea mea este ca raspunsul il da bugetul alocat si de ceea ce vrei sa faci cu ea.

 

Corect...dacă ai buget suficient, îți cumperi o autorulota si ieși cu ea de 2 ori pe an, n-ai făcut nimic...pe de alta parte, de aceiasi suma pe care ai dat-o pe autorulota, îți poți cumpara si o rulota buna si un 4x4.

Eu de exemplu, dacă as avea bani suficienți, mi-as lua autorulota, dar numai cand vom iesi la pensie si eu si soția si sa ieșim cu ea cel puțin 7-8 luni intr-un an... /.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Cea mai buna afacere faci daca vrei sa cumperi o autorulota.Si eu plec maine sa vad una.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adi Enache

Sa ai noroc Cipriane! Creste si numarul autorulotisilor..superok

Modificat de Adi Enache

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adi Enache

Hai să-ţi dau un răspuns, pe care, personal l-am testat.
Dacă mergi doar în România şi off pe weekend şi vara două săptămâni într-un singur loc, la mare, munte, clar nu ai nevoie de auotorulota.
În schimb, dacă vrei să călătoreşti mult, să faci circuite şi să stai o zi maxim 2 într-un camping, se schimbă lucrurile. Plus că poţi parca în oraşe şi merge pe străzi pe care nu ai ce cauta cu rulota.
Aşadar nu se exclud una pe alta. Pe mine mă bate gândul să găsesc o rulotă mică şi solidă, să pot urca pe drumuri forestiere şi să o scot doar pe weekend sau ieşiri prin apropiere. Dar în concediile lungi nu cred că aş mai pleca fără autorulota.
Numai bine!

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.