Sign in to follow this  
Followers 0
CristianBordea

Un nou membru din Brasov!Abi Jubilee Rallyman

7 posts in this topic

Rulota noastra e provenita din Anglia, Abi Jubilee Rallyman, "93, trasa de un Audi A4.

0

Sa va bucurati de ea si sa va duca acolo unde doriti, iar cateva imagini ar fi binevenite.

Toate cele bune!  mqq

0

Sa va plimati cu placere prin padurile tarii.

Dar nu vad poze... askc

0

Mario!

Nu dominam ci pur si simplu incep romanii sa vada si sa doreasca dotarile dincolo de vorbe rautacioase pana acum nedovedite!

Domnu propitar?

Nu lasati poporul in intuneric!

Pozeeeeeeee!!!!

0

Bun venit , si drumuri bune !

superok

0

bun-venit si cat mai multa ruloteala !  )|/

wcm

0

Sign in to follow this  
Followers 0

• Linkuri sponsorizate

• Similar Content

• Ciprian I.
      By Ciprian I.
      Dupa cum zice si anuntul ....
      Caut sa inchiriez Rulota in Constanta pentru 2-3 zile sau imprejurimi nu f departe ...
      Rog contact aici sau pe mail ispas_cip@yahoo.com.

Vreau sa vad cum este cu rulota ... o sa merg cu baiatul meu la un pescuit ...

Multam
    • CristiTm
      By CristiTm
      Salutare,
      in primul rand multumesc pentru indrumari si sfaturile pe care le-am primit de la colegii de forum pt ce am dorit!
      Am legat  o plimbare cu o mica treaba in Olanda si am luat  rulota cum am vrut eu  un Hobby de Luxe  an 1998, 2 spatii de dormit opuse cu separator, unul e coltar in forma de U si celalalt 2 banchete fata in fata (nu am vrut pat fix am vrut mai multa mobilitate), e echipata clasic truma la incazire cu recirculare, boiler electric, frigider 12v/220v/gaz, cort, trapa mare heki, baie cu cadita, am 2 rezervoare de apa unul in interior unul la portbagaj, 2 butelii una mica una mai mare de 10 L, si un sistem antifurt la cupla de remorcare.
      Acum in mintea mea, asi pune un instant de gaz si sa modific bateria cu una de dust sa capat autonomie la apa calda fara curent, am calculat inca  3 circuite pe 12v , priza usb, rulota a fost gandit-a mai mult pentru camping cu curent la discretie decat offcamping cum am eu nevoie, un panou solar  sa pot sta pe 12 volti cu acumulatorar fi o echipare decenta si apoi un sistem tv/audio astea nu sunt o problema stridenta.
      Am sa fac si poze acum am demontat-o putin sa imi modific instalatia electrica pana imi ies actele de la politie si nr de inmatriculare.

• adiciordas
      By adiciordas
      Vand cort rulota Las Palmas 240 cumparat de nou in 2015 de pe Obelink montat o singura dat anul trecut in concediu pe fosta rulota Chateau.
      Lungimea pe sina din pamant in pamant 755-780 cm, cortul e ca nou cu perdele cu cadru de metal,e complect!
      Pret de vanzare 320 euro negociabil!
      Tel: 0722969877
      Timisoara

• sorinpeiu
      By sorinpeiu
      Buna ziua,

Intentionez sa achizitionez o rulota din Cluj si as dori sa stiu daca ar putea sa ma ajute cineva in vizualizarea rulotei, pentru a nu bate atata drum degeaba. As fi recunoscator pentru ajutorul acordat. 

Va multumesc anticipates si astept cu interes sfaturile voastre.

Va salut,
    • Cristian A
      By Cristian A
      De o luna si ceva detin o rulota Weinsberg 450 FU, model 2017, cumparata de noua.
      Caracteristicile de gabarit: lungime exterioara: 6640mm, latime exterioara: 2320 mm, inaltime exterioara: 2570 mm, 
      Masa proprie este 960 kg,iar masa maxima autorizata: 1200 kg.   Are 4 locuri de dormit

Dotarile standard:
      - Rezervor apa proaspata  15 l
      - Aragaz cu 3 ochiuri
      - Frigider 107 l
      - Masa
      - Chiuveta bucatarie
      - Dulapuri
      - Banchete
      - Pat permanent
      - Baie echipata chiuveta si WC ecologic
      - Sistem de incalzire TRUMA
      - Plasa pentru tantari la toate geamurile
      - Spoturi luminoase
      - Instalatie electrica 220 V
      - Transformator electric de la 220 c la 12 cc.

Dotarile optionale, cu care a venit din fabrica:
      Pachet Smart:   stabilizator, rulouri combinate pentru geamuri, sistem de recirculare Truma Vent, rezervor apa curata fix 45 l              
      Pachet Advanced: rezervor apa uzata 25 l, portabil ,  Trapa Midi-Heki 700 x 500 mm,  plasa tantari usa intrare, boiler apa calda Truma Therme , extensie dus ( Dus + Perdea dus la baie)
      Pachet Light:  spoturi LED baie si bucatarie,  iluminare ambientala cu LED-uri,  spoturi LED la paturi
      Roata rezerva.
      Marchiza Thule Omnistore 5200, de 3,5 pe 2,5 m.

Am mai pus pe ea:
      - 2 butelii: una nemteasca de 27 l, plus una rezervor GPL, tot de 27 l (cu incarcare tip baioneta, manometru, se opreste automat la 80% incarcare, se poate incarca oriunde)
      - umbrare, de la UMBRA (am profitat ca cele verzi sunt inca cu 30% reduse)
      - acumulator de 120 Ah, redresor de incarcare, invertor, automatizare facuta de mine, priza de 12V pentru off camping
      -prelungitoare electrice, furtun apa etc
      - maruntisuri

Am facut, pana acum, doua iesiri in camping si ma declar multumit de achizitie.
      Atasat cateva poze.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.