Viorel C.

Stergere conturi

28 postări în acest subiect de discuţie despre Stergere conturi

Stergere conturi

Viorel C.

Exista multi dintre cei care si-au creat un cont si nu au postat niciodata, iar in Regulament exista specificat urmatoarele:
" De retinut: oricare cont care s-a creat, dar care nu a binevoit sa adauge minim o postare, va fi sters dupa 60 de zile. "

Acum, daca eu sterg aceste conturi, sunt de condamnat sau nu ?!! :ascratch:
Am incercat si am trimis email tuturor celor in cauza, dar se pare ca am fost ignorat si oare de ce sa nu-i ignor si eu pe ei, prin stergerea conturilor!!?
Personal, nu ma incalzeste cu nimic numarul de utilizatori, ci doar continutul postarilor.

Considerati ca procedez bine, sau nu?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

Salut @Viorel

 Eu cred ca ai fi de "condamnat" daca ai proceda altfel decat scrie regulamentul, orice-ar scrie el!

Tu decizi insa!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Viorel, mai degrabă o comunitate mică, eficientă și închegată, decât să ne pierdem fără rost prin Univers. 
 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu
în urmă cu 2 ore, Viorel a scris:

Exista multi dintre cei care si-au creat un cont si nu au postat niciodata, iar in Regulament exista specificat urmatoarele:
" De retinut: oricare cont care s-a creat, dar care nu a binevoit sa adauge minim o postare, va fi sters dupa 60 de zile. "

Acum, daca eu sterg aceste conturi, sunt de condamnat sau nu ?!! :ascratch:
Am incercat si am trimis email tuturor celor in cauza, dar se pare ca am fost ignorat si oare de ce sa nu-i ignor si eu pe ei, prin stergerea conturilor!!?
Personal, nu ma incalzeste cu nimic numarul de utilizatori, ci doar continutul postarilor.

Considerati ca procedez bine, sau nu?

Daca au fost atentionati si nu au raspuns .....:ascratch: raspunsul e Da

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Corect @Viorel, de ce ar fi bun un cont fără nici-o postare? Cred ca poți accesa forumul in căutare de informații si fără cont, ca simplu vizitator.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Din punct de vedere regulament aveti dreptate, dar ca de obicei sunt Ghita contra si intreb:  daca nu le stergeti ce se intampla, ingreuneaza forumul? Eu unul le-as lasa in pace, poate la un monent dat vor prinde curaj. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Observ ca multi gandesc ca mine.
Pe de alta parte si @cornelsavu are dreptate, dar il rog sa gandeasca ca odata ce intri undeva, de salutat, nu saluti, de intrebat ceva, nu intrebi, atunci cand vei avea bunavointa sa postezi ceva?tamp
Sau trebuie invitat cineva in mod direct sa posteze?!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Viorel ai dreptate, dar un motiv au avut in mod sigur, ca altfel informatiile le vedeau si fara cont. Daca pe drum si-au uitat motivul pacat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Nu ma mai mira nimic !! 
Multi colegi au fost felicitati de ziua lor, si nici atunci nu au postat nimic !!
Parerea mea este ca numai tu, @Viorel (fiind si administratorul sitului) poti/trebuie sa
hotarasti !!!!  

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Achim

Stresati fiind de munca, pe strada gri si-nfrigurati, fara bani decat de paine si cu rata un pic scadenta, trec pe langa o rulota si se-nfiripa un vis... Pana acasa planul este gata.

"Vara, cald, rulota, bani de concediu,  o plaja sau  o padure la munte. Nevasta mesteca in oala, copiii alearga undeva departe si nu vor nimic."

Evident, deschide netul, se inregistreaza pe forum si adoarme fermecat ca a dat un sens vietii.

Din pacate totul se naruie a doua zi sau pana la sfarsitul saptamanii. Acum, de ce se naruie, va las pe voi sa va imaginati.

Eu zic ca in primul rand nevasta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucianistrate

De acord cu stergerea conturilor, mai putini dar cu folos.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
17 minute în urmă, Achim a scris:

 

Din pacate totul se naruie a doua zi sau pana la sfarsitul saptamanii. Acum, de ce se naruie, va las pe voi sa va imaginati.

Eu zic ca in primul rand nevasta.

Frumoasa povestea ta....:amuzat::amuzat::amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Catalin

Buna ziua, @Viorel cred ca au vrut informatii despre rulote si nu numai, ori poate nu au vazut (citit)ce doreau si nu mai sunt interesati de alte lucruri comentate pe forum, cred ca ai facut bine ca i-ai somat, mai departe aplica regulamentul!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian S.

Se pot sterge zic eu fara probleme. Ar putea fi introdusa o "ordonanta" prin care sa se mareasca perioada la un 3 luni   macar. Parerea mea e ca o persoana care si-a facut cont si nu a postat nimic  sau nu a mai aparut online, ori nu a stiut ca poate studia forumul ca vizitator ori nu a vazut anumite poze.Sigur 90% nici parola nu si-o mai stiu biggrin 

Inainte de stergere eventual sa vezi daca userul se mai logheaza din cand in cand, in cazul asta poate inca nu are curaj sa posteze.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Asta cu urmarirea daca userul se logheaza sau nu, ar fi ultima mea problema, deoarece consider ca am alte lucruri mai importante de facut si de urmarit in forum biggrin
Nu cred ca trebuie sa aduc vreo rugaminte sau vreo invitatie speciala unuia caruia-i este greu sa adauge cateva cuvinte scrise.
Consider ca 2 luni sunt mai mult decat suficiente pentru a-si face timp 5 minute sa scrie ceva.

In final conturile in care nu s-a postat nimic, vor fi sterse, fiindca niciodata nu cred ca va conta cantitatea, ci calitatea.
Asa cum am scris la inceputul topicului,  nu ma procupa numarul mare de utilizatori, ci continutul existent in forum.

Vor fi sterse si acele conturi in care nu se schimba numele de utilizator asa cum se cere in Regulament.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Nu ma incurca, dar nici placere nu imi face sa ma ignore careva in momentul cand trimit o atentionare, iar pentru el este indiferenta totala.

Si eu am conturi prin diferite site-uri, dar nu l-am facut de dragul de a-mi face cont, ci am fost interesat sa intreb, sa primesc raspuns, sau mai stiu eu ce. 

Referitor la acest forum, poate fiecare bine-mersi sa acceseze si sa urmareasca ce se posteaza, iar daca intradevar doreste ceva, apoi sa scrie, ca doar nu-l retine nimeni.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Eu chiar daca nu postez, citesc aproape zilnic cate ceva pe forum.  Dimineata, la cafea, citesc si imi place sa vizez. Exact cum a intuit cineva mai sus.

NU mai stiu de ce am facut cont. Posibil sa nu ai toate optiunile ca si Guest, posibil acces la linkuri sau poze.

NU postez pentru ca nu am nimic inteligent de zis la un subiect cu iz tehnic. Dar il citesc si incerc sa inteleg.

Nu postez si pentru ca ma enerveaza strictetea asta cu regulamentul si atragerea atentiei ca am facut nu stiu ce greseala fara utilitate. Mai bine stau cu mintea linistita.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Cred ca in momentul in care cineva isi face cont, citeste si regulamentul.
Parerea mea este ca trebuie respectat regulamentul si sterse conturile.
Daca avem reguli ( bune sau rele) hai sa le respectam. Este valabil la orice in tara asta, poate asa ii ajungem din urma pe cei pe care ii "invidiem" aflati mai la vest de noi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

off-topic..hi

on-topic:

Conturile care nu au trecut de minimul 2 postari ( prezentare si un buna ziua ), cred, ca se pot sterge.

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

Eu cred ca ai procedat corect @Viorel trimitandul-le mail, daca ai fost ignorat, atunci poti linistit sa le stergi conturile!superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

Pareri pro si contra! cat despre postari...e normal sa mai gresesti dar cand treaba se repeta atunci situatia se schimba....oricum sunt convins ca STERGERE CONT nu le convine la multi!!! pana la urma trebuie sa te conformezi daca exista acele reguli ale forumului!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

P.S Este cat se poate de adevarat...daca ai facut acest cont  este normal sa accesezi contul ...cand ai timp.Sa postezi, sa intrebi, sa te informezi despre ce se discuta pe acest forum, propuneri , idei personale....dar daca administratorul forumului observa...ca cei care sunt pe aici doar cu numele... el hotaraste! si pana la urma cine doreste se conformeaza.. cine nu... e alegerea lui!!!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Sincer...nici eu nu am multe postari pe grup.De citit il citesc cel putin la 3 zile. Poate intr-adevar multi si-au facut cont atunci cand au cochetat cu ideea de a achizitiona o rulota. Dupa o "somatie" referitoare la lipsa activitatii pe forum  isi asuma excluderea de pe acest forum daca nu se conformeaza. Eu sunt "Pro" .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Achim

Daca teoria mea este adevarata, atunci nu Viorel le sterge conturile ci nevestele le-au inchis demult

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.