Gabriel Bugnar

Gabriel Bugnar - vreau să construiesc o rulotă!

32 postări în acest subiect de discuţie despre Gabriel Bugnar - vreau să construiesc o rulotă!

Gabriel Bugnar - vreau să construiesc o rulotă!

Gabriel Bugnar

Salutări tuturor şi La mulţi ani!

Aşadar, Gabriel Bugnar, (încă) 49 de ani, Bucureşti, jurnalist,  în cei mai mulţi ani din cei trăiţi până acum. În anii tinereţii împătimit de cinema, în viitorii ani, antreprenorul primei fabrici de rulote din România (şi din Sud-Estul Europei).

La a doua rulotă reală (pe prima, imaginară,  o visam prin anii 70-80). Anul trecut am terminat definitiv cu presa şi (sper) cu condiţia de angajat. Am constituit o firmă, Tracia Caravan SRL şi în (foarte) curând va fi gata proiectul de design al primului model de rulotă pe care intenţionez să o construiesc la Ciorogârla, în Ilfov.

Iubesc rulotele ;  cu câţiva ani în urmă am fost, în documentare, la o ediţie a târgului de la Paris şi la una a târgului de la Birmingham. Am multe de învăţat, în fiecare zi mai aflu ceva, mai învăţ câte ceva şi cel mai mult de la pasionaţi.

Am aflat de acest forum de pe Google căutând informaţii despre lipirea polistirenului pe tabla de aluminiu. Sunt şi membru în *******.ro dar, din păcate, nu am avut timp să activez pe forumuri cum aş fi dorit. Sper să o fac de acum încolo. Într-un fel cred că e bine că sunt mai multe forumuri, pe de altă parte, m-aş bucura mult dacă dintre români, măcar rulotiştii ar fi uniţi şi într-o zi s-ar regăsi toţi pe un singur forum (cum am văzut la alte naţii).

Sper să am dialoguri cât mai utile şi interesante cu cei de aici şi să ne cunoaştem şi în viaţă, pe cât posibil.

Un an bun tuturor şi cât mai multe călătorii frumoase!

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

bun-venit
Bun venit alaturi de noi!
nay


Te invit sa deschizi un subiect nou pe aceasta tema in sectiunea Despre Rulote si nu numai , pentru a lasa acest topic doar pentru prezentare, fiindca cu siguranta va trebui sa raspunzi la multele intrebari care vor apare.

Un an bun si tie si mult succes in proiectul pe care doresti sa-l realizezi!

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

bun-venit Gabriel ! Abia astept sa aflu mai multe detalii despre proiectul tau.../.; 

Succes! nay

Distribuie această postare


Link către postare
TEODOR

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai Dura

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Gogonea Razvan

Salutari, si bun venit! Gabriel , un rulotist cu vechime!!!! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit si succes in ceea ce-ti doresti sa faci!bun-venit

Modificat de Drinovan Ovidiu

Distribuie această postare


Link către postare
Marinescu Ion

Bun venit si incantat de cunostinta!hi
Poate voi fi unul din primii 10 posesori de rulota "Made in Romania"!
Succes si....keep in touch!

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Rotaru

bun-venit Succes in realizarea proiectului si nu uita sa ne impartasesti din experienta acumulata!

Distribuie această postare


Link către postare
TEODOR

O da Domnul sa avem parte de rulote noi noute!

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei Urucu

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Salutare si bun venit!

Multa bafta in realizarea proiectului. Suna foarte promitator.

Distribuie această postare


Link către postare
Mitru Constantin

Bine ai venit printre noibun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Mihnea Stoenescu

Bine ai venit si ... mult succes in proiecte !

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

bun-venit    nay

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel Bugnar

Mulțumesc tuturor pentru primire! Cât de curând voi deschide topicul despre ce am de gând să fac. Mulțumesc pentru idee și pentru invitație. Opiniile de aici îmi vor fi extrem de utile. Mă bucur când găsesc la un loc atât de mulți oameni pasionați de rulote. Față de ce e de jur-împrejur, un loc ca acesta îmi pare a fi un spațiu al normalității.

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel Schuster

Felicitari pentru initiativa. Cred ca sunt in asentimentul majoritatii cand  spun ca vei primi tot sprijinul necesar in ceea ce priveste informatii despre experientele traite de noi cu rulotele. Trebuie doar sa intrebi.
Daca vei prezenta pe larg proiectul tau vom putea "critica" . Cred ca macar unele din observatii vor fi pertinente si te vor ajuta.
Bafta multa!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai Dura

Bafta si speram sa faci o rulota buna.

Distribuie această postare


Link către postare
Mugurel Vap

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Giurumea
On 1/5/2016 at 0:56, Gabriel Bugnar a scris:

Salutări tuturor şi La mulţi ani!

Aşadar, Gabriel Bugnar, (încă) 49 de ani, Bucureşti, jurnalist,  în cei mai mulţi ani din cei trăiţi până acum. În anii tinereţii împătimit de cinema, în viitorii ani, antreprenorul primei fabrici de rulote din România (şi din Sud-Estul Europei).

La a doua rulotă reală (pe prima, imaginară,  o visam prin anii 70-80). Anul trecut am terminat definitiv cu presa şi (sper) cu condiţia de angajat. Am constituit o firmă, Tracia Caravan SRL şi în (foarte) curând va fi gata proiectul de design al primului model de rulotă pe care intenţionez să o construiesc la Ciorogârla, în Ilfov.

Iubesc rulotele ;  cu câţiva ani în urmă am fost, în documentare, la o ediţie a târgului de la Paris şi la una a târgului de la Birmingham. Am multe de învăţat, în fiecare zi mai aflu ceva, mai învăţ câte ceva şi cel mai mult de la pasionaţi.

Am aflat de acest forum de pe Google căutând informaţii despre lipirea polistirenului pe tabla de aluminiu. Sunt şi membru în *******.ro dar, din păcate, nu am avut timp să activez pe forumuri cum aş fi dorit. Sper să o fac de acum încolo. Într-un fel cred că e bine că sunt mai multe forumuri, pe de altă parte, m-aş bucura mult dacă dintre români, măcar rulotiştii ar fi uniţi şi într-o zi s-ar regăsi toţi pe un singur forum (cum am văzut la alte naţii).

Sper să am dialoguri cât mai utile şi interesante cu cei de aici şi să ne cunoaştem şi în viaţă, pe cât posibil.

Un an bun tuturor şi cât mai multe călătorii frumoase!

Sorry...                                                                                                                                                                                                                             "antreprenorul primei fabrici de rulote din România   şi din Sud-Estul Europei"  nu puteti fi. Eu am vazut Intreprinderea Mecanica din Salonta in comunism si chiar in  martie '90,  mi-am cumparat de la ei o rulota Felicia - Made in Romania (care numai rulota nu se chema, dar este alta problema).
In cei peste 25 de ani ,  am intalnit multi entuziasti care-si doreau o afacere  "fabricarea de rulote in Romania" . Din pacate dupa una, doua chiar trei rulote construite si vandute cu greu, au renuntat...
Brandul  "Adria"  care produce si azi,  este din SLOVENIA (sud-estul Europei).

Nu sunt contra entuziasmului dumneavoastra... Doamne fereste.
Luati legatura cu Peti  "caravanclub" un ungur de treaba de la DEJ (are camping, repara rulota, vinde tot ce tine de rulote) fiind reprezentant "FALLE" in Romania. Va poate da multe sfaturi (nu ca mine) va poate  duce in vizita in Ungaria la o societate de produs rulote. Veti vedea greutatile. Dupa cum vad nu cunoasteti cate " brand-rui " europene au dat faliment in ultimi 3-5 ani  si nu se mai regasesc pe piata. Este  mult de discutat si nu-i locul. 

Pe de alta parte este bine ca sunt mai multe cluburi (nu numai forumuri) de ruloturisti. Asa-i in toata Europa civilizata. Vezi Anglia, Franta, Olanda , Danemarca etc. etc. Intrati pe site-ul FICC.
Iar nu intru in amanunte, sunt multe de discutat. Unii le stiu, caci vad ca activeaza si pe alte site-uri de ruloturisti. Foarte Bine. Poate si dl. Viorel va dori intro zi sa transforme FORUM RULOTE in persoana juridica (asociatie, fundatie !)  cu avantaje si dezavantaje.

  In schimb VA DORESC SUCCES !.

images (3).jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

Bine ai venit si succes in visul tau !hi

Distribuie această postare


Link către postare
Bogdan Ploiesteanu

Bine ai venit printre noi! Succes in noul proiect.

Distribuie această postare


Link către postare
Lucianistrate

Bun venit si asteptam cu interes vesti despre proiect.

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

bun-venitAsteptam cu interes sa ne impartasesti cum ai conceput rulota pe care intentionezi sa o construiesti in Romania. Mult succes!hi

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.