Eugen David

Pro sau contra?

80 postări în acest subiect de discuţie despre Pro sau contra?

Pro sau contra?

Eugen David

 "Nati-o vere ca ti-am dres-o"!

Bravo @MIHAI DURA

Drept graiesti, mai ales ca am si invatat acum drumul catre casa!:laughing:

Numai ca singur fiind de pe forum prin statiuni, voi fiind in Turcia, Grecia chiar si prin Croatia unii, sincer ma gandesc ce pot sa fac dar sa si vad "la mare in acele statiuni frumoase etc", pe care de altfel le-am tot vazut si cutreierat in decursul anilor, dar fara rulota!

Uite ca pana aum nu mi-a venit ideea!tamp

Ei, dar nu se stie niciodata colegule! )|(

La noi la mare, la marea noastra draga ma voi duce oricand cu placere, chiar si in acest an imi doresc sa ajung,  in schimb la altii nu, nu-mi permite bugetul! Nu pot face concurenta, dar nici nu doresc asta! biggrin

Apropi, cred ca n-am nici pasaport! :ascratch:  A expirat! Ce pacat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai Dura

Sa stii ca eu prefer Marea noastra.

Am fost trei ani la rand in Grecia (Corfu 1030km doar dus+doua ore cu feribotul), fiind cea mai mare insula a grecilor, cu 42 de statiuni de jur imprejur, aqa park in mijlocul insulei si trei trasee montane de diferite dificultati, lungi de peste doua ore de mers. Avea 63km in diagonala ,  drumuri inguste si serpuite, peisaje nemaivazute de o frumusete rara, intrucat a meritat de fiecare data cand am fost si strabatut atatia km. cu masina.

In vara anului 2014,  neavand rulota am fost cu un prieten la invitatia lui la Nisipuri in Bulgaria la 4*ultra-all inclsiv, cu piscina mare, camere mari cu doua paturi pentru familii. A fost frumos dar nu aveam iarba verde de acasa din camping Zodiac unde imi place si ma duc din 2006 de cand am cumparat Autorulota Fiat si pana in 2013 octombrie cand am vandut-o.  

In anul 2015, avand rulota din prezentare pe care am cumparat-o in 3 octombrie 2014 am fost la mare in iulie si august cate o saptamana si m-am simtit din nou acasa si nimic nu se compara cum te simti printre ai tai decat printre straini mai ales(bulgari).

Eu unul ma simt bine si in siguranta in tara mea si vorbind limba mea.

Modificat de Radu B.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Chiritescu
On 22/12/2015 at 15:54, Daniel-P a scris:

Urmatoarea masina pe care mi-o voi lua va fi neaparat un 4x4, datorita rulotei...Nu stiu inca pe ce mi se va pune pata, dar va fi nu SUV mai mic,  ceva din gama; Nissan Qashqai, Mitsubishi ASX sau Outlander, Land Rover Freelander 2, Ford Kuga, VW Tiguan,  Dacia Duster...Dar asta peste vreo  2-3 ani cred, pana atunci mai trag de "leutzul"  meu...hi

Mai bine un Suzuki VItara :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Imi place si Vitara, dar trebuie sa mai astept cativa ani, asa cum am spus.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Tataru

Felicitari pentru achizitie!! Sa o stapaniti sanatosi si fara probleme!!

Cand vom veni in Romania voi incerca sa va contactez dle Eugen David, sa va cer parerea de masina pentru ca si pe noi ne bate gandul la asa ceva!

Multumesc!

Felicitari inca o data!:clapping::clapping::clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.