Drinovan Ovidiu

Black Friday 2015

7 postări în acest subiect de discuţie despre Black Friday 2015

Black Friday 2015

Drinovan Ovidiu

 Dupa cum stiti in fiecare an la sfarsitul luni noiembrie au loc marile reduceri la tot felul de produse.

 Ei bine, daca ati vazut ca ele sunt cu adevarat reale sau nu, sau daca ati cumparat ceva din aceste oferte puteti scrie aici !

  Eu unu caut un televizor mic si cat de cat mai bun, deoarece cel nou s-a sticat dupa un an! Noroc ca am putut sa il duc la magazin si sa-mi recuperez banuti.

  Era un Vortex 17inch la 12v luat din Auchan cu 350lei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Drinovan Ovidiu

Vad ca cei de la Emag se lasa asteptati! E trecute de 9 si inca nu au deschis oferta.Vor sa fie mai diferiti:).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Da intradevar nu am actualizat eu pagina biggrin.Pe la 8.05 s-a dat drumul.

 TV-urile ce le urmaresc de vreo luna sunt:-Televizor LED Samsung, 59 cm, LT24E390EW, Full HD si

                                                                   -Televizor LED Samsung, 55 cm, LT22E390EW, Full HD

Tot la acelasi pret il vad pe Emag ca acum o luna la Altex.

Cel mare 799, 99Lei si fratele lui mai mic 649, 99 la care deja sa epiuizat stocul. Deci care e reducerea!?
 
Ce e bun la tv asta e ca se alimenteaza la 14V, dar nu stiu sigur daca merge si in cazul nostru intre 11V si 12V.
 
Si ce e rau din auzite, e ca in backlight se observa cum lumina este neuniform repartizata pe ecran biggrin.
 
Modificat de Drinovan Ovidiu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Salutare,

Si eu ma uit dupa aceleasi televizoare ca Ovidiu...biggrin

La 12.5V merge, i-am facut unui client alimentare la bricheta masinii.

Eu mai cochetez cu un tv LG (LG 22MT47D-PZ 750lei) care merge la 19V. Eu folosesc la rulota pentru laptop, un alimentator care merge la 12 sau 220v. Acest alimentator e foarte portivit si pentru acest tv.

Cat despre reducerile de Black Friday, sunt de tot rah...tul. Toate produsele la care m-am uitat in ultimele saptamani (masina de spalat vase, tv pentru rulota, camera de parbriz, masina de tuns...) sunt cel putin la aceleasi preturi. 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

 Din cate am vazut de gasesc la Altex ridicatoare de tensiune de la 12V la 15V.Apoi se mai poate reduce din tensune cu o dioda de 6A sa fie 14, 4V.

  O oferta interesanta de TV la Altex la care primesti cadou o tastatura , ar fi aceasta:

Televizor Smart LED Full HD, 109 cm, SAMSUNG UE43J5600  la 1999.90Lei

Z4FYyfL.png

  Problema e ca nu au tastaturile o data cu TV-ul, dar pe bon se poate specifica lucrul acesta si ulterior te vor contacta cand sosesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Am luat un TV ORION FullHD LED de 56cm diagonala alimentat la 12V cu un consum (verificat) de 22W, pret 580 RON din Carrefour (pret mai mic nu am gasit). Mai mare nu intra in locul destinat. Am inlocuit LCD-ul Lustar de 41cmbiggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

   Ceva reduceri se fac, dar trebuie vazut unde!

   Se stie ca multi comercianti ridica pretul inainte de a face asa zisa reducere.

   Depinde de fiecatre dintre noi cum percepem reducereabiggrin, daca o luam de buna sau nu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.