Viorel C.

Solutie toaleta ecologica

17 postări în acest subiect de discuţie despre Solutie toaleta ecologica

Solutie toaleta ecologica

Viorel C.

Vand solutie pentru toaleta ecologica sau wc ecologic, fluid cu actiune biologica ce stimuleaza descompunerea deseurilor din toaleta ecologica.

Mod administrare a solutiilor: se adauga 100 ml la 5 l de apa in bazinul de sus (solutie culoare rosie) si 60 ml la 1 l de apa in bazinul de jos (solutie culoare albastra).

Lichidul este placut mirositor.

 

n19w5w.jpg

2w2my2o.jpg

34hgpqd.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Preturile sunt negociabile in functie de cantitatea necesara...

Cine este interesat postaza sau ma contacteaza la numarul de telefon. :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Momentan mai exista solutii doar la 400 ml si 375 ml.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

In continuare solutii pentru toaleta ecologica la bidoane de 2 litri.

Solutiile se vand numai la set.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Alte cateva bidoane de solutii ecologice pentru toaleta rulota, cu gramaje diferite, 400 ml, 1 l, 1, 5 l si 2 l.

Preturi diferite, bineinteles.

Aceste solutii sunt dezinfectante, au un parfum aparte si protejeaza piesele mobile ale toaletei, prelungind durata de viata.

:-)

482b4188-01dc-4539-b41e-921d317e0ce9.jpg

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Bidoane de solutii disponibile momentan sunt:

- 1 litru

Curata eficient rezervorul de apa reziduala si indeparteaza totodata calcarul din interiorul peretii recipientului.

Recomandat pentru curatarea de 2-3 ori pe an.

Dozare:

-se toarna 300 ml de lichid in rezervorul gol la care se adauga cel putin 5 litri de apa.

Se lasa timp de 16 ore, dupa care rezervorul se goleste si se clateste cu apa;

 

Ca si specificatii, gasite pe site-ul oficial al producatorului, aceste solutii contin aditivi care inlatura mirosurile neplacute, reduc formarea de gaze, descompun mizeria si hartia igienica, avand un rol ca si dezinfectant, mentinand curati peretii rezervorului toaletei.

Dozare:

- se adauga 60 ml de lichid la 1 litru de apa si se toarna in rezervorul de jos al toaletei.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicu Iancu

Am pliculete autodizolvante, solutie descompunatoare (albastra), (made in USA).

1 pliculet se dizolva in 2 litrii de apa si se poate utiliza de 4 ori (cel putin). Producatorul spune ca se foloseste 1 pliculet la 19 litrii de apa.

Foarte eficienta si foarte frumos mirositoare.

1 pliculet = 2 lei

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Zoltan.ezo

Domnu Viorel sunt interesat de un set de solutie wc la 1, 5l daca este si mai am nevoie de o-coada de motan-gri-maro nu e nici o urgenta -multumesc 0751.156.504-zoltan

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Am discutat la telefon si se rezolva.

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Petrachioiu

Mai este valabil anunțul?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Este, da.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicu Iancu

In legatura cu pliculetele pentru WC ! Cel ce mi le furnizeaza, aduce alt model de pliculete, mai mare cu cateva grame, deci dintr-un pliculet se poate face ceva mai multa solutie...(acelasi producator USA, aceeasi marca, aceeasi calitate).

La indicatiile acestuia am probat si eu si intr-adevar dintr-un pliculet dizolvat intr-o sticla de 2L se poate folosi lejer cate 200 ml la schimb. Deci un pliculet = 5 schimburi (chiar 6 schimburi)

In alta ordine de idei, pretul va fi de 3 lei pe pliculet. Cu mentiunea ca respectivul mi le aduce la acest pret, iar eu le dau doritorilor fara nimic in plus !

Comparativ cu solutia originala pt WC de rulote care se gaseste si la Hornbach (sticla de plastic 2L): din aceasta se pare ca se pune cam 100 ml la schimb ! Deci dintr-o sticla de 2 L rezulta 20 de schimburi. Pret aprox. 50 lei....rezulta 2, 5 lei pe schimb.

In cazul pliculetelor: 1 pliculet = 3 lei (min. 5 schimburi).....rezulta 0, 6 lei pe schimb.

moderat Adrian V.

Nicule , lasa-ma cu socotelile astea se scotian zgarcit  biggrin. Ce te faci cu cu unul care iese doar de 4-5 ori pe an ?  La ala chiar nu mai conteaza daca da 50bani sau 70bani la o schimbare de bazin .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Salut, doresc si eu 15 plicuri. Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicu Iancu

Pentru cei interesati de pliculete pentru WC, am afisat si un numar de telefon ! 0744428858

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicu Iancu

Adriane, nu scotian zgarcit ci jidan calculat ! Ai sa razi dar exista cineva (nu dau nume) care m-a sunat sa ma intrebe exact cat costa pe schimb. Asa ca socoteala este pentru cei ce se scarpina in WC de cativa banuti si care nu inteleg ca eu nu beneficiez de nimic la treaba asta ci doar vreau sa ajut semenii cu ceva mai bun decat exista pe piata.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicu Iancu

Daca vrei sa-ti dizolve doar kaka, trebuie folosit cum am zis eu, daca vrei sa dizlve si WC-ul pti folosi mult mai mult !

Prima data am fost neancrezator in eficienta lor si am folosit cantitate mai mare si am constatat ca era foarte puternica, pateaza si wc-ul la cantitate mare(dar se curata usor). Apoi m-am linistit constatand ca este f. eficienta. Producatorul zice ca se pune 1 pliculet la 19 L apa la un WC ecologic din oras.

Cat despre amestecarea cu alta solutie, crede-ma nu este necesar, arunci banii in WC

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Mai am cateva seturi de solutii pentru toaleta ecologica, la pretul de 50 lei setul pentru membrii forumului.

Detaliile pot fi vizualizate in anuntul Solutie ecologica toaleta rulota

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.