Vizitator

Pui de Yorkshire Terrier

52 postări în acest subiect de discuţie despre Pui de Yorkshire Terrier

Pui de Yorkshire Terrier

Vizitator

Oricine doreste sa cumpere un pui de Yorkshire Terrier este rugat sa ia legatura cu Florin Brisan  pe Facebook sau sa sune la 0733.524.798

 

yorkshire terrier.jpg

Modificat de Adrian V.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

.Vizitator..

Merci, Adrian !

Bestiala bestia... acum sa vad cum ma scoti din belea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Bre , doar voi hotarati in "consiliu" daca merita sau nu sa luati un catel din asta .
Ei sunt de talie nu mica , ci foarte mica , asa ca seamana mai mult cu un catel de jucarie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Cam cat de mare este gaura in buget, daca iti doresti o asemenea "bestie"?hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Fiecare sa discute , sau sa negocieze in nume personal. biggrin
Eu nu ma bag sa negociez pentru nimeni.

Modificat de Adrian V.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Poti lua unu cu tine la intalnire sa vad daca ma prinde virusul?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Marius, virusul e periculos si boala incurabila.

Noi am avut 2 caini de cand suntem impreuna (eu si sotia), si cate unul separat, inainte de a ne cunoaste, si inca nu ne-am invatat minte.  Si nu vrei sa stii cum e sa ai un copil nou-nascut in apartament de doua camere, una bucata soacra, una bucata caine si 10 bucati pui...  basca papagal, testoasa si acvariu.

E drept ca intre timp am mai adaugat o camera,  am renuntat la soacra si la papagal :), dar avem in plus o veverita. Si gata-gata sa avem si pisica adunata de la Tantava, daca nu s-ar fi ambitionat sa manance numita  veverita.

Eu astept doar un argument bun ca sa ma las convins pt un nou caine... si pe cineva care sa mi-l tina in concediu tamp

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

In concediu il iei cu tine , asa cum il iau si eu pe Jimmy . Pasaport , CIP , si .............. ura si la gara .
()|

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

N-ai fi zis si tu   "lasa, ba, ca ti-l tin eu"   tamp     Ca in banc: eu incerc, maica, da' cine tine curca ? :)

Sigur ca il iau cu mine, dar uneori nu se poate - din motive de hotel sau de avion sau de mai stiu eu ce. 

Pe raposata Betty o tinea soacra-mea, dar nici ea nu va mai putea face multa vreme sportul asta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

George, oare daca  iei  o pereche, nu vor sta singuri acasa?  :amuzat::amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Si dupa aia ma dati la ilicit, ca incurajez incestul...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@George '70, ai devenit carcotas, sau mi se pare mie! Urmeaza sa faci un tabel cu programarea colegilor care sa-ti tina bestia in concediu si eventual sa contribuie si la meniul zilnic al acesteia.:laughing: Hotaraste-te!  Vrei sau nu bestia ? :ascratch: S-a facut, deja, o coada de asteptare in spatele tau. :lovitincap: hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Nu raspund la provocari :)        Iar carcotas am fost mereu...atata calitate sa am si eu !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@George '70, uite, eu sunt primul tau coleg  care se ofera sa aiba grija de bestie, cand vei fi plecat in concediu. Evident, respectind lista de conditii de mai jos : 

1. concediu sa nu depaseasca 14 zile pe an , insumate si sa nu coincida cu perioada cand vom fi si noi plecati.

2. bestia sa fie educata, in sensul ca : sa nu-si faca nevoile pe unde apuca, sa nu latre la luna, sa nu muste din covoare si tapiserie , sa nu socializeze cu confratii vecini care sunt plini de purici , sa multumeasca pentru favorurile primite. 

3. sa asiguri pentru perioada concediului hrana necesara si jucariile personale ale patrupedului.

4. sa aiba carnet de sanatate cu vaccinurile facute la zi.

5. Eu, sa am asigurat,  in fiecare zi, cate un bax de bere d-aia buna, ca sa am tragere de inima sa ma ocup de bestie.

6. Lista ramane deschisa, si va fi completata de cate ori voi considera a fi necesar.

7. Pentru aceasta postare, imi vei acorda un punct FR, ca gest de apreciere pentru bunatatea de care dau dovada.

Cu toata dragostea.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

COMPLETARE :

- sa puna cate 2litri de vin pe zi pentru calmarea nervilor gazdelor 
- langa vin ( ca sa nu fie pe stomacul gol ) o pastrama , un peste , sau niste mici 
- un telefon " de serviciu" la care sa se raspunda non stop , sau linia rosie 
Si tot asa /////////..............

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Uite asta voiam sa aud... !

Dupa-amiaza mergem sa vedem cateii, bineinteles impreuna cu tanarul (i)responsabil pe care inca nu l-am anuntat despre decizie, ca fugea de la scoala - sa vedem daca se leaga vreo idila au ba.

Ca urmare, nu mai platesc RCA-ul, ca in urmatoarele 4 luni nu pot lasa bestia sa zburde libera.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Lasa-mi-l mie, sa-mi mai scot din parleala :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Hai sa stabilim un lucru : Bisu, dupa nume, e clar ca e baietel si inca unul frumos foc. Bestia pe care se zbate sa o adopte George , dupa cat e de scumpa, e clar ca e fetita. Daca cei doi se vor intalni la mine, va trebui sa mediez intalniri amoroase, sa le creez conditii de a face amor canin, sa stabilesc paternitatea, in conditiile in care se va sta la  coada la poarta mea. Evident ca nu as dori sa stric nobletea rasei cu amorezi maidanezi. In concluzie, ma gandesc sa maresc pretentiile si sa cresc cu o stea, conditiile de cazare pentru cele doua vedete. :ascratch: hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Pana una alta, coada mai avanseaza, sa pofteasca urmatorul la rand.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Nu cred ca bestia ar accepta sa fie curtata de urecheatul ala de mai sus, Motivul ar fi ca e de alta " etnie":laughing: (nu este o greseala de exprimare, ci doar o metafora) hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Daca mai sunt pretendenti la laba bestiei, ii rog sa se inscrie pe lista de asteptare, postand la acest topic pozele lor. Nu vor fi luate in considerare prezentarile indecente : in doua labe, cu coada ridicata, latrand ostentativ, cu limba scoasa, ranjind sarcastic,  etc.:laughing:hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Care bestie, ? Ca bestia despre care se vorbea pana aici ramane la stapanul ei acasa - cetateanul mentionat in susul topicului.

Raman in discutie  Bisu, Jimmy, Edi si gasitul lui Adi - adicatalea astia mai ieftini, asa :)  

Mircea, care va's'zica, vezi cum te descurci doar cu materialul clientului.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.