Florin Smolnicki

Ziua Națională a României - fără soții, la Gura Humorului - Ariniș: 28 nov - 1 dec

19 postări în acest subiect de discuţie despre Ziua Națională a României - fără soții, la Gura Humorului - Ariniș: 28 nov - 1 dec

Ziua Națională a României - fără soții, la Gura Humorului - Ariniș: 28 nov - 1 dec

Florin Smolnicki

Cine este interesat de o ieșire la sfârșit de noiembrie și început de decembrie?
Voi merge cu un vecin care are rulotă și cu niște prieteni comuni,  la Ariniș, lângă Gura Humorului.

Un loc de vis.
Harta 

Sunt în tratative și cu alți prieteni, cunoștințe care au rulote. 

Cine dorește să mai vină? 
Ar fi frumos dacă vor veni cât mai mulți.

Eu am liber din partea soției, să merg singur. 
Avem copii mici și ne e frică să nu răcească. Aceeași situație și la ceilalți participanți.

IMG_20150531_144927.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Florin Smolnicki

Victorieeeee!
Acum câteva minute am primit un telefon de la un prieten. Va veni și el cu noi.
Suntem deja 3 rulote. 

 

superok

 

:clapping:

 

Mai sunt și alte persoane care vor să vină?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

George 70, la mine treaba e clară. Nu sunt probleme pentru finalul lunii noiembrie și începutul lunii decembrie. 
Soția „îmi dă voie”.....
Nu mi-a spus, dar cred că e bucuroasă dacă plec câteva zile (are grijă de o presoană mai puțin).
Rămâne acasă doar cu copiii cei mici....
Cu mare drag aș fi luat-o cu mine. Unii dintre prieteni s-ar putea să vină totuși cu ... șefele. 
Sunt tare bucuros că aseară m-a sunat încă un amic și mi-a spus hotărât că vine.  Mă bucur tare mult.
George, nu știi cât de mult aș vrea să ne întâlnim pe undeva prin țară pentru a te cunoaște personal. Mai sunt și mulți alți colegi de aici de pe forum pe care aș vrea să-i cunosc personal. 

Salutări respectuoase tuturor, de la Suceava!

moderat Adrian V.
Va rog sa folositi tastele Shift+Enter atunci cand vreti sa treceti la un alt rand, si nu doar Enter.
Postarea va fi mai compacta si mai usor de citit .

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Florin, ma bucur sa aflu ca s-a creat un nucleu de rulotisti in zona Sucevei. In Bucovina sunt zone superbe unde se poate iesi. Va veni si vremea cand vom veni acolo, dar nu uita ca iarna bate la usa si multi colegi au copii mici si nu se risca sa plece acum asa departe. In orice caz, sa vedem cum va evolua vrmea pana la sfarsitul lunii noiembrie.Mult succes.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Dragi colegi, ieșirea de Ziua Națională a României se apropie cu pași mari.
Poate mai sunt doritori?
Pot veni și soțiile.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Cangea

Eu vin :) am confirmat  raspicat, , e la 2 pasi de mine ;)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Dragi colegi, @Doru Cangea ,  la Suceava ninge foarte tare, abundent. Viscolește.
Doresc să mă întâlnesc cu colegii care vor să vină la Ariniș de pe data de 28 nov până pe 1 Decembrie, DAR nu știu dacă avem cele mai bune condiții pentru a ne putea deplasa cu rulota și mașina. Ce părere aveți? Ce e de făcut? Ar fi bine să ieșim totuși? Eu aș vrea să amân această întâlnire pentru o altă dată. Aștept părerile celor care au mai multă experiență în ceea ce privește ieșirile iarna.

IMG_20151126_213927.jpg

IMG_20151126_214016.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Cangea

Nu imi e teama de vremea de afară, mai de graba imi fac griji pt masina  (am probleme cu turbina)... o sa încerc sa ajung pe Valea Cerbului la Daniel-P.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Verifica un furtun de vacum ce duce la ea, daca e bun! Nu stiu, zic si eu din auzitebiggrin .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Dragi colegi,  
Pentru că vremea de la sfârșitul lunii noiembrie (mai exact 28 noiembrie) mi-a creat probleme și nu am mai putut face întâlnirea cu colegii, vreau ca să ies totuși cu rulota anul acesta încă o dată. Măcar încă o dată...
Primul aliat pentru realizarea acestei nebunii este tatăl meu. Vreau să vă spun că am primit cu greu de la el confiirmarea că va veni. Singur nu avea farmec. Vă dați seama.
Soția mea nu vrea să vină cu mine pentru că este frig. Apoi, este destul de dificil pentru că avem doi copii și ne este frică să nu răcească.
Dacă sunt doritori, eu vă aștept cu dragă inimă.
Nu mă interesează vremea.
Poate să ningă, să fie ger, eu voi merge. Locația rămâne aceeași. Aproape de Gura Humorului. 
O precizare: dacă vor mai fi și alte echipaje, rămân în zona Arinișului. Dacă nu voi fi decât eu și tatăl meu, vom merge undeva în zona Voroneț. Numărul meu de telefon este afișat, dacă sunt doritori, pot fi contatcat. Sau puteți lăsa mesaje pe forum.
PS. Merg cu rulota, orice ar fi, nu mă interesează vremea. Dacă ninge și se depune zăpada de jumătate de metru, sunt dispus să merg în spatele unui dispozitiv de deszăpezire, numai să ies cu rulota încă o dată, anul acesta. 
Intenționez să plec de vineri, cam de pe la prânz, iar dacă obțin acceptul soției, aș vrea să stau până luni.
PS. AȘTEPT și accept sfaturi pentru ieșirea cu rulota iarna. 
Vă aștept în Bucovina, iarna.
 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Pai acum 2 saptamani te-ai speriat de un pic de fulguiala si acum mergi si daca zapada are 50 cm? /.;

Nu cred ca va ninge curand anu asta, asa ca "da-i bataie"!!! superok 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Adrian H, aici, exact aici e locația:
Google Map 
Dacă vii mâine și nu reușești să ajungi la noi, dă-mi un telefon și te lămuresc imediat cum șă ajungi la locație.
;)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@costica V., dacă te bate vreun gând.... știi unde mă găsești. Cred că voi rămâne până luni.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Florine, @Florin Smolnicki, multumesc de invitatie dar am conservat deja rulota ptr. iarna.
Eu sunt mai friguros, de cind se raceste afara, eu nu mai merg cu ea.

P.S.
Pot cosidera invitatia valabila din primavara, cind se va incalzi? askc 
 Ne mai auzim la un telefon!
Sarbatori fericite, tie cat si intregii familii! :christmas:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Mare grija sa nu inghete butelia, de obicei se intampla noaptea cand sunt temperaturi foarte scazute....presiunea gazului scade si nu vei mai avea caldura.
Eu am rezolvat aceasta problema modificand traseul instalatiei de ventilatie ( am vent pe 12 V ). Am tras o ''priza'' de incalzire in compartimentul buteliilor si nu am mai avut probleme de atunci.
Noi iesim in fiecare iarna, indiferent de intemperii sau temperaturi....de ce suntem rulotisti?
Asta ne diferentiaza de cortisti, avem posibilitatea sa iesim cand vrem.

moderat Adrian V.
Avem un topic dedicat alimentarii rulotei cu gaz , unde s-a dezbatut si problema alimentarii cu gaz pe timp de iarna.
Va rog sa continuati discutia acolo.
Multumesc ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.