Vizitator

Tantava , 17-20 sept2015

18 postări în acest subiect de discuţie despre Tantava , 17-20 sept2015

Tantava , 17-20 sept2015

Vizitator

REPROGRAMARE pentru 17-20Sept 2015

Saptamana trecuta am scris asa :
Pentru weekend_ul 11-13sept va propun o iesire la Tantava , bineinteles daca vremea va fi OK ( adica sa nu avem ploi torentiale) .

Nu am mai fost de mult acolo si sincer vreau neaprat sa fac o iesire ia acea locatie eventual sa mai tai iarba , crengile crescute aiurea , sa inspectez in general starea locatiei .

Il astept pe @Catalin_72 sa imi spuna daca trimerul lui este in stare de functionare , si bineinteles ca il astept sa vina cu rulota si cu tot familionul , asa cum de altfel ii astept pe toti cei interesati . Daca tot veni vorba de trimer , il convoc cu acesta ocazie si pe @IONEL NICOLAE , ca este la o aruncatura de bat, iar "Guvidu" abia asteapta sa se piarda putin prin padure.

Ca de obicei , rugamintea mea este sa va anuntati prezenta aici pe forum , pe facebook sau telefonic. Cei care nu au mai fost acolo si nu se descurca cu traseul postat la prezentarea locatiilor ma pot suna pe numarul din semnatura.

Eu unul vreau sa fiu acolo de vineri dupaamiaza ,  ora estimata de ajungere (EAT - estimated arrival time) fiind undeva in jur de 18-19.

nay

Modificat de Adrian V.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Multumesc nea Marine , si sper ca vremea sa ne lase in pace. Dupa cum este prognoza meteo s-ar apropia niste ploi de noi si sincer nu prea as vrea sa-l mobilizez pe Florin tractoristul sa ma scoata de acolo.

O sa-l sun vineri la pranz pe Lulu sa imi spuna cum este pe acolo , dar din cate spune starea vremii ar fi cam ploaie tamptamp

Vremea Meteo pe 10 zile in Tintava - Giurgiu

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Saptamana asta "astrele sunt nefavorabile" asa ca cel mai probabil o lasam pe saptamana viitoare dupa ce trec ploile astea.  Vreau sa mergem acolo sa ne simtim bine si nu sa ne mozolim cu noroi pana peste cap.

Stiu ca este putin frustrant , dar nu avem cum sa ne punem cu natura . Mai bine stam acasa si bem linistiti un spritz decat sa cautam tractor prin sat.

Oricum ar fi , si orice s-ar intampla , urmatoarea mea iesire va fi cu siguranta la Tantava, chiar daca asta insemna sa o amanam pe saptamana viitoare.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Am modificat titlul si am pus iesirea din nou, dar pentru saptamana viitoare , adica 17-20Sept .

Asadar , invitatia ramane valabila pentru toti cei care vor sa mai profite de vremea frumoasa de toamna. Ca de obicei , sunt asteptati atat cei cu rulote , corturi , masini , motorete sau biciclete care vor sa petreaca un weekend la iarba verde in locatia amintita. 
Cu siguranta va trebui sa facem si putina "munca patriotica" sa tundem iarba ( si aici astept pe colegii @Catalin_72 si pe @Mihai PATRULETE sa imi confirme functionarea "utilajelor") , iar pentru adunat crengi din padure nu o sa trebuiasca decat manusi ( care cred ca mai toti au cate o pereche prin portbagajul masinii). 
O sa incerc sa iau si ceva grebla , lopata , cazma , ca sa fie acolo "just in case".

Nu uitati a rog sa va anuntati prezenta din timp. Eu voi fi acolo de vineri dupaamiaza, cel mai probabil incepand cu ora 18.00.
:-) nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gigi Borteanu

Buna seara si bun regasit tuturor! Eu sunt iar la munte de bine ce am plecat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Ai facut stanga'mprejur mai ceva ca la armata. Sa ai distractie placuta in continuare.

Eu il astept pe @lungu marin ( pentru ca a fost cel mai hotarat) cat si pe toti cei care vor sa vina.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Prefer ciorbitza calda in locul gratarului care si asa o sa tot stea incins.
Si ca sa ne putem aseza la masa o sa caut prin "beci" macar o gura doua de palinka d'aia strong.biggrin
Nu stiu ce aveti in meniu fiecare , dar eu cu siguranta o sa pun la bataie niste stavrizi de Marmara asortati cu ceva vin alb + sifonul de rigoare. Deci , sambata printre alte activitati casnice, gospodaresti , economic-admistrative sau voluntare-obligatorii vom tine de coada si cate un peste prajit. superok

Astept in continuare ca cei hotarati sa-si anunte prezenta. :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Am intrat sa verific starea vremii si se pare ca vom avea parte de un weekend de exceptie superok
Vremea

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AVASILOAE

Daca ma ajuta.......SĂNĂTATEA, vom fi prezenți si noi, 2+2 cârmaci de 6 si 11 ani.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Pentru moment ar fi cam asa lista cu cei care vin sigur cu rulota:

1. @lungu marin
2. @Mihai PATRULETE
3. @Adrian V.

Il mai avem pe colegul @AVASILOAE care nu ne-a spus cu certitudine daca este prezent sau nu: il astept cu un telefon de confirmare.
Deasemenea , astept confirmarea din partea lui @Catalin_72 si a lui @IONEL NICOLAE.

@Ionel G va veni cu siguranta sambata la un gratar .

Pe colegul @Achim il astept in mod deosebit la aceasta locatie , cat si pe @Gabriel Schuster.

Altcineva ?? :)(D

Modificat de Adrian V.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Astazi am luat de la colegul si prietenul @Catalin_72 trimerul electric , iar @Mihai PATRULETE a promis ca vine si el cu masina de tuns iarba , asa ca se intrevede un concurs de cosit. superok
Stavrizii asteapta sa fie trasi prin ulei fierbinte , vinisorul este deja la bidon , sifoanele pline ochi , voi pregati si cateva baclavale d'alea "originale" ,  timpul o sa ne ajute maxim de data asta , asa ca se intrevede un weekend frumos.
Pe langa colegul @AVASILOAE il astept si pe @Marian C sa confirme sosirea de vineri .
Laptopul cu muzica si laserele negresit vor intra in functiune o data cu lasarea serii  biggrin  si nu exclud un foc de tabara :smileys-camping: . 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel G

f;'ne vedem sambata dimineata pe la 11 :smileys-coffee:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

OK , va asteptam cu mare drag si cu un disc de cartofi prajiti pentru Floricica superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Nea Marin Lungu a ajuns deja acolo biggrin  :defaut_caravane:  :smileys-camping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AVASILOAE

Buna seara tuturor.In sfârșit pot confirma prezenta mâine dimineata......bineînțeles dacă mai sunt locuri, dacă nu........stau pe Argeș.Daca se dorește ceva, mâine la 8.30 sunt in Kaufland.O seara buna tuturor.Florin 0723235071

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Romanii aveau o vorba "Veni , vidi , vici" , noi am fost , ne-am intalnit , ne-am relaxat intr-un weekend frumos de sfarsit de vara.
@Mihai PATRULETE a venit cu motocoasa si a facut "carare" in buruieni , trimerul lui @Catalin_72 a facut "ravagii" in vegetatie , asa ca la sfarsit locul era "coafat" ca la carte.
Ne-a vizitat nepotul lui @Marian C in varsta doar de trei luni , si tot sambata l-am avut printre noi pe @Ionel G . Duminica ne-a vizitat un mare biciclist din Mihailesti . si anume @IONEL NICOLAE superok

Voi reveni cu poze.

P.S.
Dupa fiecare dintre iesiri mi-am tot propus sa fac o rubrica de "Obiecte , uitate , pierdute , dar gasite" , pentru ca eu in general plec ultimul si ajung sa am in inventar mai multe lucruri decat trebuie , de la paturi , jucarii, scule , pana la accesorii de tot felul , scaune , tacamuri , si alte alea.
De data asta nea Marin a uitat sa-si ia doua scaune pliante de la "locul faptei"  asa ca ramane dator cu doi litri de zaibar. biggrin

Modificat de Adrian V.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Nici un must nu era rau cu niste pastrama alaturi , dar.................asta e !
Asteptam zaibarul sa stea din fiert .biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.