Marian Enache

MOVER RV ( SECOND HAND+ PIESE SCHIMB )

4 postări în acest subiect de discuţie despre MOVER RV ( SECOND HAND+ PIESE SCHIMB )

MOVER RV ( SECOND HAND+ PIESE SCHIMB )

Marian Enache

Buna Ziua

De vizionat ptr  eventuala dorinta in achizitionare mover RV second hand si in complectarea acesteia achizitionare de piese second hand sau noi ptr mai multe tipuri /modele de mover.

www.caravanmovershop.ch (puncte comerciale in Olanda, Austria, Germania)

Info folositor:

Pentru modelele care au axele de antrenare acoperite cu material aderent (putin abaraziv) din anii 1998 -2005  acestea se pot reconditiona in Romania prin: SC MIDAROM ABRASIVES SRL CLUJ - localitatea JUCU DE MIJLOC Str Principala Nr 24 Hala 8 - persoana de contact comenzi MEHELEAN DAN 0769 049 911 (se pot trimite axele prin curierat si dupa 24-48 h aceste se retrimit la destinatar cu plata ramburs  costuri 100-150 lei/buc functie de lungimea si diametrul acoperirii)

Ca o completare daca imi este permis acest lucru (in calitate de posesor si utilizator mover)

- este o investitie foarte justificata, cred eu din propia experienta, mai ales ptr persoanele cu rulote mai mari si cu varsta peste un anumit prag (unde manipularea manuala este o problem datorita constitutii) atunci cand doresc o manevrare pe spatii inguste (cum gasim uneori in campingurile aglomerate )

- daca gasiti  garantia unei stari de functioanare bune si a pachetului complet de piese entru montare un pret de 400-500 eur poate sa fie foarte bun (ptr un model mai nou poate Truma)

- personal am avut la achizitia rulotei acest mover (nestiind cat de bun si necesar poate sa fie) si va spun ca personal acum ma consider norocos cu existenta lui (zilele acestea chiar sunt intr-un proces de intretinere a acestuia - demontare, verificare stare functionare ,  gresare inlocuit elemente de frictiune cu reconditionat axele  de tractiune )

Salutari cordiale,
M Enache
Brasov

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marian Enache

Buna Ziua

Ma bucur daca va sunt de folos informatiile/comentariile  mele . In general ele provin din experiente placute sau neplacute

care mi s-au intamplat . ( alaltaieri ora 12 am pus la curierat axele ptr Cluj astazi la 13 axele erau deja puse ramburs urmand sa

soseasca sambata sau luni )

Adrian ma maguleste si bucura totodata  aprecierea ta  ( alte persoane  au alte aprecieri la adresa mea dar .....) mai ales ca nu este prima .

Multumesc ptr asta

Personal, de buna voie si nesilit de nimeni si total  dezinteresat ( material ) am ales sa  fac parte si sa ma integrez in grupul vostru , pe care de la inceput

l-am considerat si il consider prieten . ( sper ca si reciproca sa fie valabil )  Ori pentru  un prieten ( din principiu ) incerci sa te faci util si sa poti sa il sprijini cand acesta are

sau poate are o problema sau o doleanta .

Salutari cordiale tuturor si sa auzim numai de bine

Marian Enache

Brasov

Link către postare
Costica V.

Mariane, consider utile si interesante informatiile tale de mai sus. Chiar sunt in cautarea unui mover sh.

Nu stiam de existenta firmei de la Cluj. Multumesc.  nay

Link către postare
Mircea

Marian, si eu sunt unul din cei multi care te apreciaza pentru faptul ca dai informatii utile si te implici in activitatea comunitatii. Multumim mult!superokhi

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Vand Rulota LMC Lord Ambassador 560 RBD
      An fabricatie 2007
      Inmatriculata in Romania.
      Panou solar 150W si acumulator de 140Ah.
      Frigider mare si congelator separat, ambele cu functionare 220V, 12V, gaz. 
      Chiuveta si aragaz cu 3 ochiuri, hota.
      Baie cu dus.
      WC cu golire exterioara
      Boiler apa calda 10 litri, 220V si gaz
      Bidon apa curata 100 litri.
      Incalzire in pardoseala.
      Soba Truma cu ventilatie, functionabila pe 220V si gaz
      Aer conditionat montat din fabrica.
      Pat matrimonial, separabil de restul rulotei prin usi culisante , cu spatial depozitare sub el.
      Canapea in forma de U care se poate transforma in pat de 2x2 metri, cu toate pernele retapitate.
      Mover rulota cu telecomanda.
      Iluminat complet cu led, banda de led deasupra canapelei.
      Marchiza Omnistore cu lungime de 4metri si deschidere de 3metri.
      Cupla anti-balans Alko
      Pret: 10.000 Eur

• Vana Petre
      de Vana Petre
      Vand mover rulota complet, format din cele 2 motoare, sistem de fixare, controler si telecomanda, marca "Carver". Este in stare perfecta, se preda cu proba! Pozele sunt reale.
      Pret 450€.
      Tel. 0752173334.

• Tibi Borza
      de Tibi Borza
      Salut si bine v-am gasit,

Dupa ce am pus rulota la iernat. Pot spune ca varianta 3 insi cu dai si trage si impinge nu imi este la indemana si as vrea sa pun un mover pe casuta. Avand in vedere ca avem de gand sa iesim cu ea la primavara am vreo 3 luni de cautat si facut teme de casa "cu si despre mover'e". Asa ca va intreb pe voi:

- Stiti/recomandati vre-un model anume de mover? Am citit discutiile deschise pe acest forum (la sectiunea mover)
      - Am inteles ca un sh ar fi in jur de 500-600 si unul nou 750+ eur + montaj. Aveti vreo parere pro/contra despre cele sh vs unul nou? Ar trebui sa ma uit/orientez dupa ceva anume? Desi nu este o diferenta mare, as vrea sa stiu ce optiuni am si in ce investesc.
      Daca am omis ceva, hai cu cartoful fierbinte

Multam fain,
      Tibi
    • Vlad Carciumaru
      de Vlad Carciumaru
      **numerele de transit valabile pana la 27 Septembrie**
      Rulota Beyerland 400 import Olanda
      Fabricatie 93, loc de dormit 2-3 persoane
      Mover pentru manevrarea rulotei fara a fi cuplata la masina
      Baterie 105Ah
      Chiuveta si aragaz inox
      Frigider la 12v/230v si gaz de la butelie
      Incalzire Truma pe gaz
      WC fix cu golire exterioara
      Interior foarte bine intretinut
      Anvelope 2016
      Cupla anti-balans
      Geamuri cu jaluzele atermice si plase de tantari
      Veranda exterioara
      670kg greutate, MMA 1000kg.
      Toate documentele in vederea inmatricularii.
      Totul functional
      Rulota a avut un singur proprietar, este foarte curata si ingrijita

2200€
      0771045128

• Angel
      de Angel
      Buna tuturor.
      Rog colegii mai vechi in domeniu sau mai experimentati sa imi spuna si mie daca se pot gasi in Romania piese de schimb sau accesorii pentru rulote? Avem vreun magazin fizic , sau online de unde fiecare sa poata comanda ce ii trebuie pt a-si repara rulota?
      Eu personal as vrea sa schimb trapa si doua aerisitopare ( cred ca asa se cheama ) din tavanul rulotei. Am intrebat de unde am luat rulota din Italia pe un ”meserias ” care se ocupa cu reparatii rulote si camper de o trapa si de un aerisitor si mi-a dat niste preturi astronomice pentru niste piese de plastic,  practic niste bucati de plastic...ca ulterior aflând din intamplare cum le numesc in italiana si dand o cautare pe Google sa constat ca un aerisitor costa de 6-7 ori mai putin decat imi ceruse ...asta ca sa vedeti ce excroci mai sunt printre noi...
      As fi comandat pe net insa insa au niste preturi strigatoare la cer la curierat , fata de preturile cu care suntem obisnuiti  la curierii din tara.... Incerc sa gasesc si eu piesele astea la un pret decent si astept orice sugestie din partea voastra si eventual preturi la care ati cumparat cei care ati mai schimbat....
      Ah , era sa uit : de asemenea imi trebuie si doua sticle de la luminile de pozitie din fata , o sticla de la lumina de gabarit din lateral spate....
      E vorba de o rulota Burstner Holliday din ”90.  Atasez si niste poze pentru a se intelege mai bine despre ce vorbesc.
      Va multumesc anticipat pt amabilitatea de a raspunde.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.