Cristi Enachescu

Marci rulote

6 postări în acest subiect de discuţie despre Marci rulote

Marci rulote

Cristi Enachescu

Buna ziua,

As dori sa aflu care sunt marcile de rulote olandeze, germane si cele britanice.

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Sa stii ca este internetul plin de marci de rulote.

Acum crede-ma, nu o sa caute nimeni pentru tine o rulota, mai ales ca doar tu esti cel care trebuie sa sti ce rulota doresti.

Te pot indruma spre un blog al meu, in care vei descoperii prezentarea la cateva modele, postate acum ceva timp.

In rest, ideal este sa cauti modelul dorit si apoi sa ceri informatii despre el. Eu asa vad ca ar decurge lucrurile.

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Cred ca nu m-am facut inteles. O sa incerc sa fiu mai explicit. Nu vreau sa caute nimeni in locul meu. Doar ca nu stiu care este originea fiecarei marci. De ex. Chateau stiu ca este o marca frantuzeasca, Avondale este o marca englezeasca, Knaus este o marca nemteasca, dar cam atat. De restul nu mai stiu. Nu stiu de exemplu, care sunt marcile olandeze de rulote. TEC, Beyerland, Hobby, Homecare, Adria, Abbey, Carevelair s.a. sunt marci a caror provenienta nu o cunosc momentan. Solicitarea mea catre dvs. era daca putea cineva sa faca o enumerare de genul: in Germania se produc urmatoarele marci de rulote, in Olanda se produc urmatoarele, in UK urmatoarele s.a.m.d

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@Cristi Enachescu am descoperit cateva site-uri in care se prezinta importantele marci de rulote: Aici si Aici

Crede-ma ca nu sta nimeni sa faca o lista cu toti fabricantii de rulote din Europa si poate chiar daca face vreunul dintre noi, tot nu va cuprinde majoritatea modelelor, fiindca sunt destul de multe.

Incearca si rasfoieste internetul si cu siguranta vei descoperii informatiile necesare.

Succes!

Modificat de Viorel

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Multumesc Viorel. Utile cele 2 link-uri. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.