Marian A.

prezentare Marian A.

7 postări în acest subiect de discuţie despre prezentare Marian A.

prezentare Marian A.

Marian A.

Multumesc!

avand in vedere ca a mea masina cantareste 1172kg, si in talon la observatii scrie cu litere mari(adica tipa)"MASA MAXIM ADMISA A ANSAMBLULUI = 2350kg", trebuie sa ma orientez catre ceva cu mma: 1178kg...adica undeva la 750-850kg pentru ca "sotiile stiu de ce" (Adrian V.)

multumesc inca odata!

LE:

este corect ceea ce am scris mai sus?

se scade din mma ansamblu(2350kg), masa masinii(1172kg) sau masa masinii incarcata(1600kg)??

 

LLE: calcul meu de mai sus este incorect!

calculul corect este mma ansamblu - mma masina...ceea ce inseamna la mine, conform talonului pot tracta maxim 750kg....(2350-1600)!
DAR! in carte am gasit altceva, care strica calculele...

am atasat o poza ca sa se vada clar.Untitled.thumb.png.3966c0b5b54a03101cc03

conform cartii autovehiculului, pot tracta o rulota  cu mma 1100kg, insa problema e ca nu stiu cum face politaiu de pe drum calculul pentru ca daca consideram ce scrie in talon este insuficient...

 

iei cu tine o copie dupa cartea de identitate.

 

asta da, oricum, am in dosarul masinii.

oricum, pe procesul verbal se completeaza de mana, de catre amendat, la rubrica OBSERVATII: " conform CIV serie XXXXXX, masa remorcabila cu dispozitiv de franare 1100kg " pa si la revedere...(punem raul in fata ca sa apreciem la adevarata valoare, binele ce va urma).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marian A.

Nu sunt deloc deranjat de faptul ca a fost mutat postul...insa nu-i vad rostul daca nu are titlu adecvat!

Personal, consider ca este utila informatia drept urmare recomand ca postarea de mai sus, sa o  atasati unui topic cu aceeasi tema.

Sau daca nu si nu stergeti-l...ca sa se mai gandeasca si altii, asa e la noi la romani ce ne vrem civilizati, tinem secretele pentru noi, le luam cu noi, le tine biiine, le bagam in c*r.

 

Modificat de Cristian S.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Trebuie sa intelegi si tu toti ceilaltai, ca trebuie sa respectam sectiunile din forum.

Cine oare va cauta despre aceste informatii in sectiunea Prezentare membru?

Trebuie sa fim ordonati in postari cu totii, pentru o mai buna continuitate.

Iar daca modul tau de exprimare continua in acest fel, vei fi sanctionat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian A.

Da, intr-adevar, m-am exprimat "nervos" si da, postarea era neincadrata corespunzator.

Dar aici, la sectiunea "postari off-topic" cine va gasi informatia? ca pan' la urma informatia precizata de mine, mai sus, ar putea fi utila si pentru altii care mai cauta acelasi lucru, si aduna si pun la un loc, de pe acest forum sau doar vizitator...gresesc cu ceva?

macar atat, dati-i un nume sugestiv, sa poata fi gasita.

sugestia nr.1: masa maxim admisibila ansamblu autoturism & remorca/rulota

Modificat de Marian A.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Te invit sa citesti Regulile din forum, unde vei observa ca tot ce nu face subiectul unei postari, va fi trecut la Off-Topic.

Nu te retine nimeni sa faci un topic nou, sau sa dai un raspuns, dar in sectiunile corespunzatoare din forum.

Succes!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Salutari!

Despre ce masina este vorba? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian A.

Logan berlina cu motorizarea 1.6 16V

am vazut la logan 1.4 tot 1100kg mma remorca CU dispozitiv de franare, fara era mult mai putin

Modificat de Marian A.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.