Ionut Popovici

Prezentare Ionut Popovici

6 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare Ionut Popovici

Prezentare Ionut Popovici

Ionut Popovici

Buna ziua si bun gasit!

Numele meu este Ionut Popovici, sunt din Tulcea, am 45 de ani, casatorit si un baiat de 8 ani.

Din anul 2004 merg in fiecare an de doua sau trei ori cu cortul la mare. Am trecut si prin bune si prin rele, aici incluzand si perioade cu ploi, furtuni, descarcari electrice. Anul acesta am hotarat impreuna cu sotia ca ar fi bine sa achizitionam si noi o rulota.

Nu cunosc nimic despre rulote, si am zis sa o iau cu inceputul, adica sa ma documentez. Si unde te poti documenta cel mai bine? Pe un forum in domeniu, intreband si invatand de la oameni binevoitori cu experienta in domeniu.

Ca si masina detin un Volkswagen Passat variant din 2007 diessel 1, 9 TDI 105cp. Deocamdata nu am carlig de remorcare si din cate am citit, am nevoie de unul dedicat care sa fie compatibil CAN.

Ca si rulota nu vreau sa fie ceva mare. Trei locuri de dormit, chiuveta, aragaz, frigider si eventual wc si dus (dar ceva mic, strictul necesar). Nu stiu nimic despre marci de rulote; din ce am citit se pare ca cele englezesti au wc si dus, dar sunt mai grele. In actele masinii scrie - masa remorcabila cu disp. de franare = 1500, fara disp. de franare = 750, iar la obs. facute de RAR in cartea tehnica scrie ”Masa max. ptr. ans. de veh. 3600 kg”.

Acum nu stiu la ce sa ma orientez, dar am de gand sa citesc toate posturile forumului. Tin sa mai spun ca nu am tras niciodata nimic cu masina si nu stiu cat este de greu.

Am permis cat B din 1992. In speranta ca nu am plictisit cu prezentarea, astept sugestii de la forumistii cu experienta.

Numai bine si drumuri line!

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

Bun venit in comunitate!

Te invit sa citesti postarile din forum ce fac referire la Sfaturi achizitionare rulota si sa lasam aceasta sectiune doar pentru prezentare.

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

Bine ai venit pe Forum. nayhi

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

Bun venit in mijlocul nostru !   nay

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit!

Sigur o sa gasesti ce cauti! Spor!

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.