Vizitator

Cotofenesti (PH) 30jul-2aug

10 postări în acest subiect de discuţie despre Cotofenesti (PH) 30jul-2aug

Cotofenesti (PH) 30jul-2aug

Vizitator

Am trecut printr-o perioada in care nu am avut masina si implicit nu am avut cum sa ma misc si cum sa agit spiritele pe aici . Acum insa "am cu ce" si in consecinta vreau sa ma dezmortesc cumva. 

Pentru ca in locatiile din jurul Bucurestiului se anunta vreme destul de caniculara as prefera sa merg in campingul de la Cotofenesti , unde este apa si curent , iar zona este linistita si frumoasa. Nu cred ca ar strica o vizita la salina , mai ales acum dupa ce a fost amenajata .  Avem in apropiere raul Slanic unde ne putem balaci , avem loc de gratar si foc de tabara , avem niste comditii decente la un pret de bun simt 20RON/noapte/echipaj .

Oricare dintre cei interesati sunt rugati sa isi anunte frumos prezenta , aici , pe mail , sau telefonic. 

Multumesc ! :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Printre altele putem face o vizita la Colina Farm din Gageni unde Costin si Cristina ne pot oferi produse bio , prepelite , iepuri , dar si plimbari calare pe cal.

Va astept cu "adeziuni" si propuneri pentru meniul de la ceaun .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Maine voi pleca din Bucuresti cel mai probabil ( sau cel mai tarziu) in jur de ora 18.30-19.00 ; drumul este cam de 1.5-2 ore asa ca pana in ora 21.00 voi fi acolo.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian N.

Din pacate acest week end nu fac prezenta la Cotofenesti oricum distractie placuta.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Am fost in acest weekend si am  lasat rulota la Cotofenesti , asa ca ramane si pentru 31iul - 02aug cum am spus initial .

A fost greseala mea ca am spus 31 si de fapt ma gandeam sa plec pe 24 .

MEA CULPA !si scuze tuturor celor care le-am creat confuzii ..tamp

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Mai sunt ceva "musterii" pentru acest weekend ?

Eu o sa plec de vineri dupaamiaza , cel mai probabil undeva in jur de ora 17.00 fara rulota ( rulota ma asteapta cuminte la locatie de saptamana trecuta) 

In primul rand tuturor celor prezenti , indiferent daca au venit cu rulota sau doar in vizita la un gratar , le multumesc pentru prezenta . Colegul Cristia Fugulin nu s-a putut abtine sa nu ne viziteze chiar daca abia sosise dupa o scurta vacanta "pe afara" .

Vremea a fost excelenta , racoroasa vineri seara si sambata ziua , Popicu a facut cea mai adevarata mamaliga ( multumim Popicule , pupati-as mamaliga ta !!!) , eu am facut sambata un ceaun ce varza cruda cu carnita , carnati si ceva afumatura ( feedback-uri negative nu am avut . Inca !) iar duminica Naty ne-a servit cu galuste cu prune ( yam -yam - yammmmmm!!!)

 

w811r7.jpg14mrj9f.jpg

 

1174g8z.jpg

 

20hrb4g.jpg

 

116rn1v.jpg

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

superok    Bine ca nu au fost resturi de la manichiura bucatarului ; mea culpa ca am uitat de o bucatica de eticheta , aia este pe post de "fainoshag" biggrin

Pentru saptamanile urmatoare ramane sa ne auzim la un telefon , pentru ca inca nu m-am hotarat ce fac . De sf.Maria este cam plina curtea de la Cotofenesti, dar am luat legatura cu cei de la pensiune sa imi confirme cu certitudine numarul celor care vin sa stim daca mai batem drumul pana acolo sau nu.

Chip in tuci sau keep in touch ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Bravos, natiune !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Se pare ca daca faci doua postari una dupa alta , noul format al forumului le uneste de la sine .

Ca sa clarificam lucrurile pentru cei care nu au citit de la inceput acest topic , succesiunea este aceasta :

- in urma cu doua saptamani , am propus sa iesim la Cotofenesti si in loc de 24iulie am scris 31iulie , convins fiind ca data este cea corecta . Intre timp Catalin mi-a confirmat prezenta la telefon si dupa vreo cateva minute de convorbire am ajuns la concluzia ca eu am gresit cu afisarea datei. Pentru ca tot eram hotarat sa ies cu masina care abia am luat-o am fost acolo si m-am intalnit cu cei doi Marius de la Ploiesti .

- daca tot am ajuns acolo si conform datei propuse initial trebuia sa fiu rezent pe 31iulie , am ales sa las rulota la Cotofenesti si sa revin dupa o saptamana , asa cum convenisem si cu Catalin ; asadar am fost acolo doua saptamani la rand , adica pe 24iulie , respectiv pe 31iulie 

- pentru acesta saptamana , adica 7-9august , nu am inca un plan stabilit 

- peste doua sptamani insa , adica de Sf.Maria 14-16aug vreau sa merg din nou acolo. Problema este ca deja pensiunea este rezervata , precum si 3locuri de rulote , asa ca practic ar mai ramane inca vreo 5-6locuri de rulote.

Multumesc pentru atentie si pentru intelegere , si inca o data scuze pentru confuzia creata .:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.