Eugen David

Vand cort "Dorema", 8,6m!

13 postări în acest subiect de discuţie despre Vand cort "Dorema", 8,6m!

Vand cort "Dorema", 8,6m!

Eugen David

Foarte bine "puncta" un coleg; poti avea orice rulota, cat de noua, cat de dotata, caci cea mai mare parte a activitatii la rulota tot in cort se desfasoara!

Basca sa nu facem mirosuri si in cort mai scoatem si in exteriorul lui "ustensilele de gatit"!

Nu ma refer la foc la gratar, ceaun etc, ci la "banalul aragaz mobil" si nu numai!

Asadar se merita si un cort bun sa-l folosesti la rulota!

In acest sens eu am 2, dar am hotarat sa renunt la unul; si anume , cort "Dorema", lungime 8, 6 m, masurat pe sina rulotei "din pamant in pamant".

Dupa montare perimetrul ocupat este de 4, 5/2, 5m.

Cortul de generatie noua, dispune de un set complect de "schelet metalice, fermoare intacte, perdele interioare la toate "geamurile", sina pentru fixarea suporturilor auxiliare pentru fixare schelet "plafon" pe rulota, 3 suporturi/dispozitive speciale.

Daca ar fi sa clasific starea lui? Ar fi 9 din 10, neavand cum fi 10 din 10, fiind totusi folosit!

Pe piata in stare noua sunt destul de costisitoare nefiind la indemana tuturor, nu spun ca nu sunt colegi cu "dare de mana" care o si fac!

Pret 300 de euro!

Exista si posibilitatea cumpararii cortului, dar fara perdele la 250 euro, asta deoarece cineva insista-n privat sa-i vand perdelele la 50 de euro!

Deocamdata astept!

Multumesc!

Cateva poze:

 

ZLFIOu0.jpgcgwQiNl.jpgSgx7ubH.jpgQW0wIOo.jpgZbcPt90.jpgUWwKpZC.jpgGIZguL3.jpgJaIDdZ1.jpgFSQpiCm.jpgAkxb3v8.jpg

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

Inca ceva poze!

Eu stiu cum spune proverbul; "cumpara sau fati, iarna car si vara sanie"! Dar in cazul "asta" este perfect valabil pentru orice anotimp, cortul este de folos oricand!

Nu esteun cort subtirel numai pentru vara, care se sfasie la prima furtuna, dimpotriva este foarte rezistent!

Pentru cei nehotarati, "nu pierdeti timpul", daca-o sa-l cumpere "vecinul" o sa va para rau! Ma refer aici la colegi ce nu detin un cort, ori au unul mai de "Doamne-ajuta"!

Conform masuratorii din poza cu "schema ghid pentru orientare masura sina cort", lungimea lui 8, 6m.

Multumesc!

 

indlodJ.jpgeUYtxzF.jpgW1K29o7.jpgse3YHAS.jpgcHKDXyU.jpgZbUCci7.jpgcbUJ681.jpgN9kyf6y.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

isor

Maine seara 11.07 voi pleca spre Italia!

Asa ca daca sunt posibili cumparatori/doritori pentru cort, ne vom "auzii" dupa "ziua Doamnei", 15 august!

 

Numai de bine si drumuri bune pe unde umblati!    ()|

Distractie maxima va doresc!

xll

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Drum bun nay si sa te intorci sanatos. pa-pa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

O "reasezare" de pret!

Complect, 250 de euro.

Drumuri bune si zile frumoase in continuare sa aveti!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Va salut in zi de mare sarbatoare!

Daca vreunul dintre colegi ori vizitatori pe forum doreste acest cort sau oricare dintre produsele puse de mine spre vanzare si este in drumul meu din 21.08 inspre mare, de la HD, via, Sibiu, Pitesti, Bucuresti, putem discuta si pot sa-l aduc eu!

Drumul de revenire la HD, va fi prin Brasov, Fagaras unde dorim sa mai petrecem cateva zile la Laguna Albastra!

Incadupa ce revenim acasa vom mai face o minivacanta si la Felix!

Asadar hotarati-va, nu pierdeti timpul!

Numai bine, si distractie maxima!

Multumesc pentru atentie!

 

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Si fiindca vremea rece este "pe noi" este nevoie mai mult decat oricand de un cort bun la rulota!

In acest scop o noua reducere de pret sa poata oricine sa-si permita un cort bun si de firma!

Se vinde la 220 de euro!

Multumesc de atentie!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Din nou va salut dragi volegi!

Am fost contractat in privat cu cateva zile in urma si intrebat de catre un coleg banatean daca mai este valabil anuntul referitor la cortul Dorema!  De ce nu a facut-o aici? Chiar nu stiu! I-am raspuns tot in privat spunand ca "da", este valabil, l-as fi inchis topicul, evemtual as fi rugat un moderator sa o faca daca era cazul!

AsadarI-am raspuns ca ma poste contracta aici ori pe tel. Inca nu sa-ntamplat!

Simt totusi nevoia sa reamprospatez anuntul ca fiind imca de actualitate, iar ca se apropie sarbatorile de iarna, implicit "luna cadourilor" sa sustin si eu 1/2 din costurile transportului ca bonus de sarbatori! Asta insemnand ca doar in aceasta perioada sa scada pretul cu inca 10 euro!

Numai de bine va doresc!

Apropo! Efectiv revin si mentionez,   cortul eu l-am achizitionat ca multe alte obiecte pur si simplu dintr-un moft !Problema ca desii se potriveste bine pe/la rulota mea, nu se potriveste dimensiunea/sectiunea scheletului metalic cu cel al terasei , in prelungirea cortului construit de mine, pe scheletul detinut!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian S.

Salut Eugen,

Ai fost contactat de mine luni prin pm deoarece mi-a fost mai la indemana de pe telefon, probabil intre 2 semafoare.

Un prieten si-a luat rulota si ii voi da cortul meu deoarece este cam mare pentru rulota mea , iar lui ii pica perfect.

Aseara ziceai ca ai pe cineva interesat, nu sta dupa mine, vinde-l ! Primul venit e primul servit ;)

Cu stima,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Stiam de catre cine am fost contractat, dar n-am spus/scris din cauza ca m-ai contractat in privat si nu stiam ca vrei sa fie public ori nu!

Ma bucura insa ca ai confirmat!

Da, primului venit normal ca-l voi vinde.  Problema este ca mai trebuie sa-l si comande, implicit sa si plateasca. Ca de "intrebatori" n-am dus lipsa!

Apropo, daca "tranzactia" se va face-n privat voi scrie aici ca nu mai este de actualitate! Pana la urma sunt direct interesat!

Cum spuneam, anuntul ramane valabil in continuare cu "bonusul" de sarbatori la care faceam referire!

Numai de bine si nu pierdeti timpul, luati-va cort "Dorema", gama de lungime 8, 4÷8, 7m lungime totala pe sina, din pamant in pamant masurat dupa schema alaturata!!

Sau daca doriti nou, puteti cumpara de aici si nu numai! Binenteles pretul difera, marfa fiind insa aceiasi!

Olympic XL 270 9

awning_size_guide_03.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Cum spuneam intr-un alt topic, faceti diferenta intre un cort bun zic eu si o "trompeta de cort"!

A fost primul meu cort, cumparat in "necunostiinta"!

1417505_632797330106656_1560745783_o (1).jpg

1617735_632797196773336_1666034055_o.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
On 04.10.2015 at 16:39, Eugen.D a scris:

Si fiindca vremea rece este "pe noi" este nevoie mai mult decat oricand de un cort bun la rulota!

In acest scop o noua reducere de pret sa poata oricine sa-si permita un cort bun si de firma!

Se vinde la 220 de euro!

Multumesc de atentie!

  :clapping: Ultima reducere de sarbatori!

2OO de euro! superok

Sub pretul asta nu-l dau nici de-ar fi sa nu-l vand niciodata!

Fac rocada la iesiri intre cele 2 corturi detinute si tot i-l tin! 

SARBATORI FERICITE VA DORESC!

11657358_886485458071174_477511565_n.jpg11696865_886475011405552_606944770_n.jpg11714331_886473288072391_311359412_n.jpg11713458_886462328073487_842219882_n.jpg11714349_886462248073495_1852650920_n.jp11696536_886433421409711_749565300_n.jpg11715895_886460801406973_469987202_n.jpg11694296_886472274739159_1052184076_n.jp11694353_886473098072410_1631049880_n.jp11667902_886472298072490_181607832_n.jpg

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

superok

Astazi am vandut cortul unui coleg "nou rulotist" din Petrosani!

Anuntul l-a vazut pe OLX!

Vand cort rulota

Se poate inchide topicul! 

Multumesc administratiei! hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.