Laurentiu

O reparatie complexa cand nu stii ce cumperi

32 postări în acest subiect de discuţie despre O reparatie complexa cand nu stii ce cumperi

O reparatie complexa cand nu stii ce cumperi

Laurentiu

Multumesc pentru felicitari. Din pacate am si servici, destul de bun, iar ca sa i-ti faci o afacere trebuiesc destul de multe scule. De mesterit i-mi place sa fac singur, repar cam tot ce pot. Acum vreau sa ma apuc sa repar puntea rulotei si sa modific interiorul. Dl. Mircea chiar a avut, dupa pararea mea, o idee foarte buna cu patul micsorat si masuta de 2 persoane. Vreau sa elimin masa, sa maresc cutia de depozitare (in locul mesei mai putin 50 cmc.) si sa construiesc o masa ovala, rotativa, care prin rotire sa vina deasupra coltarului pentru a avea un acces facil la pat. Oricum la inatimea pe care o am nu am putut sa dorm decat de-a latul rulotei.

Modificat de Cristian S.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mircea

Spor la treaba si asteptam cu nerabdare poze cu noua compartimentare a  rulotei tale.superokhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Bravo, felicitari pentru activitatea depusa.La urma intocmeste un calcul si vezi cat a costat toata reparatia.

Modificat de CIPROSCA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@CIPROSCA, ce mai conteaza cat a costat! Important este ca omul se pricepe si are satisfactia muncii bine facute. superokhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

In orice lucru pe care-l faci, costul este important.Parerea mea.Dar sunt curios.:ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

@laurentiu bravo, felicitari atat pentru curajul de te apuca, cat si de munca depusa pana acum! hi
Un singur sfat iti dau (daca imi permiti): ai grija ca majoritatea adezivilor (sigilantilor) poliuretanici
(gen Sika) au temperatura minima de lucru de +5grade!!
Spor la treaba in continuare.
 

Modificat de Cristian S.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Marian
On 6/18/2015 at 11:41 PM, laurentiu said:

Multumesc. Inca mai am de lucru si sper sa nu pierd si acest an. Nici sotia mea nu vrea. Speram sa facem un traseu : la mare 3 zile (inca nu stim unde), la pescuit 2 zile (sunt pescar destul de inrait), apoi spre Moldova (sa vizitam cateva manastiri), sa trecem in Ardeal pe Cheile Bicazului, Salina Turda, Arsenie Boca, Transfagarasan si acasa. Nu sunt sigur insa de masina din cauza cutiei automate.

Te astept la pescuit pe malul dunarii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.