Adi Enache

Concediu Iulie - August 2015 | Europa

2 postări în acest subiect de discuţie despre Concediu Iulie - August 2015 | Europa

Concediu Iulie - August 2015 | Europa

Adi Enache

Vreau sa merg in perioada iulie august (inca nu am datele fixe) intr-un traseu de vreo trei saptamani.

Prima varianta la care m-am gandit este in poza de mai jos.

Opririle le voi programa in functie de obiective de vizitat, dar cel mai mult as dori sa stau in jurul Romei, unde am vazut ca sunt multe campinguri cu distante rezonabile cu bicicleta sau transport in comun, pana in centru.

Daca mai sunt doritori sunt bineveniti. Astept sugestii referitor la obiective ce merita vazute, chiar cu schimbarea traseului si scurtarea sau lungirea lui.

Revin cu detalii la care m-am gandit eu..

post-783-14355623265446_thumb.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Adi Enache

A doua varianta este putin mai scurta, (am scos Austria) pentru ca timpul pe care il am la dispozitie, aprox. trei saptamani,

nu e suficient din punctul meu de vedere pentru a merge relaxat cu timpi de vizitare rezonabili.

Asadar cred ca va ramane aceasta a doua varianta cu un total dat de google de 3450 km care in realitate vor fi spre 3500,

avand in vedere ca vreo 200 se fac pe mare.

Ca si costuril am calculat:

Combustibil 3500*10%=350l*1, 6euro/l=560euro.

Viniete si autostrazi in jur de 200 euro

Feryboat Zadar - Ancona intre 200 si 350 euro functie de compania de transport, nr. persoane si lungimea atelajelor.

La mine iese 280 euro 2 adulti, un copil plus camper la Jadrolinija line(cea mai scumpa companie).

De-a lungul traseului sunt campinguri numeroase si nu le voi insira aici cu preturi intre 25 si 50 euro.

Campinguri 40*20=800euro in mare. Dar unde este permis se poate sta si in parcare mai ales la plecare si intoarcere unde

traseul e mai lung.

Total fara mancare si alte cheltuieli 1860 euro. Deci un minim de vreo 2500 ar trebui alocat pentru un astfel de traseu plus rezerva de "doamne fereste".

post-783-14355623331844_thumb.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.