Sorin S

HACIENDA 2 MAI

11 postări în acest subiect de discuţie despre HACIENDA 2 MAI

HACIENDA 2 MAI

Sorin S

Salutare ,

In data de 29 / 30 iunie plec la mare la Hacienda in statiunea 2 Mai . Azi am vorbit la telefon cu patronii (cu care ma cunosc de 5 ani de zile) si m-au anuntat ca au mai cumparat un teren in spate la campingul de pe plaja 2 Mai , este un teren mare cu toate utilitatile , apa, curent, dusuri, frigidere, etc .

In urma discutiei s-au aprobat preturile :

- 20 ron/ rulota;

- 10 ron curent + masina ;

- 18 ron/persoana , copil la jumate ;

Daca se sta mai mult de 5 zile se poate discuta la pret din cate tin minte acum nu mi-a zis nimic . Ce imi place foarte mult aici este LINISTEA si pe timp de zi si pe timp de noapte , distanta pana la plaja este undeva la 150 m din cel vechi iar din cel nou 50 m . Locatia veche este foarte ok cu dusuri externe , foisoare , frigidere , tv , apa calda , 8 wc , curent 230 v constant . Distanta pana la primul magazin este de 50 m din poarta , pana la Lidl , Penny , Raiffeisen , BCR , FocusSat, etc. sunt fix 3 km si anume in centru la Mangalia .

Daca vreme este buna in perioada 30 -6 /7 iulie voi fii acolo , daca vremea nu este ok voi schimba data . Eu unul cred ca locatia este ok pentru cei care doresc liniste si nu numai .

Daca exista doritori ii astept sa facem o lista pe care o voi trimite la receptia Camping-ului sa facem rezervare ..

Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Ploiesteanu

Pune niste poze sa vedem cum arata campingul! Preturile sunt ok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Sincer nu mai gasesc pozele , nu stiu ce am facut cu ele dar puteti sa intrati pe net la haciendacamping.ro si vedeti exact ce este acolo..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Da , cam asa ceva dar dupa cum am zis propietarii sint foarte flexibili si poti discuta de pret , pe mine asa ma anuntat azi dar cred ca poti merge pe 60 ron cred. Eu unul ma duc doar pentru liniste si distanta mica de plaja...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

In urma discutiei s-au aprobat preturile :

- 20 ron/ rulota;

- 10 ron curent + masina ;

- 18 ron/persoana , copil la jumate . Ce imi place foarte mult aici este LINISTEA si pe timp de zi si pe timp de noapte .

Eu unul cred ca locatia este ok pentru cei care doresc liniste si nu numai .

Daca exista doritori ii astept sa facem o lista pe care o voi trimite la receptia Camping-ului sa facem rezervare ..

Multumesc !

:*

Si eu sunt de acord ca sunt exagerate preturile! tamp

Dau banii astia la un privat si nu mai "car" rulota dupa mine! Nu-i mai port de grija si nici consum de motorina suplimentar nu am! Si cate inca alte griji! ptg

Ce rost are? Doar sa-i facem pe ei cu "p..a mare"? askc

Sunt de fapt atatea locuri unde s-a stat off, cu plata taxelor aferente, modice!

Important sa stim unde si cum!

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Eu doar am anuntat , nu v-am obligat sa mergeti aici . Adi , curentul cu masina sint 10 ron adica 5 + 5 ron , eu unul nu sint adeptul cu mersul afara cu rulota cand ma pot duce fara rulota la all inclusiv , stau sa chinui sa merg cu 80 km/h cu grija etc . pentru ce? sa merg la Bulgari . Auziti ia mai dai in treaba ai rusinoasa de ce sa-i umplu pe ei de bani cand pot lasa bani acasa in Romanica , poate o prinde fimiu cand  se va face ceva in aceasta tara frumoasa . Nu ca sant patriot dar nici nu imi vine sa dau bani la Castraveski pentru un sejur de 10 zile ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Radu

Dragi colegi, Sorin a facut numai o prezentare a locului si a preturilor.

Acum nu v-a obligat nimeni sa mergeti acolo;sunteti liberi sa alegeti ce este mai bun pentru voi. Daca nu facea prezentarea ajungeati acolo si ce faceati ? asa stiti despre ce e vorba.

Nu e cazul sa aruncam cu pietre in Sorin pentru ca a expus realitatea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Exact acum ma uitam pe net la Meduza camping , Palace Venus , MHT Saturn , Zodiac Jupiter , 2 Mai la Gelu pe plaja si numai vorbim de cele din Mamaia , Navodari . Tot ce am gasit cu masina , rulota , curent , cort , persoana , catel , purcel etc ., sare de 80 ron calculate si rascalculate . Ma uitam la anumite campinguri cum baga taxa si pentru persoana care vine in vizita deci sa pare ca au inebunit frate acesti patroni de campinguri ; eu unul am optat pentru Hacienda si Tuzla sau Laguna albastra si Vulcanii Noroiosi sau Baile Herculane 7 scari si Trei stejari Horezu, nu stiu .Daca pana la urma ma hotaresc sa merg la mare ma duc la Hacienda ca stiu foarte bine locatia si sunt foarte multumit de propietari si distanta de mare si nu in ultimul rand linistea care este in 2 Mai ; sunt satul de Bucuresti de aglomeratie si galagie vreau sa petrec un concediu in liniste sa ma pot odihni.

Fara locatii in afara tari , chiar va rog sa gasiti o locatie cu pretul de 60 ron / zi pe litoralul romanesc la 100 m de plaja si cu liniste .

Doru lasa-i sa dea cu pietre in mine ca nu ma deranjaza am burtoiul mare si respinge tot ce ma ataca , hahaha  deras .

DECI CINE VREA SA VINA LA 2 MAI AI ASTEPT CU PLACERE CU VINUL LA RECE  f;..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ivanescu

Suna bine !

Si eu caut o locatie linistita pe litoralul RO , ma orintasem spre Zodiac cam scumput dar...

Noi avam concediu la sfirsitul lunii Iulie pana atunci suntem cu examene .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

  :* isor,   hi

"Nu a dat nimeni cu pietre", este cam mult spus! tamp

Efectiv isi spunea fiecare parerea! askc Nu cred ca nu-i permis asta!

Dar fiecare e liber sa aleaga pentru el si familia lui!

Distractie faina si liniste sa aveti pe unde veti umbla! awawaw

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Multumesc la fel si sper ca intr-un final sa ne vedem sa putem bea un pahar ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.