001_Ionut

Prezentare membru 001_Ionut

10 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare membru 001_Ionut

Prezentare membru 001_Ionut

001_Ionut

Salutare tuturor

    Undeva inauntrul meu, ascunsa si cu piciorul pe gat, bine oprimata si strivita de fantasticele vremuri politico/economice romanesti, a zacut, zace si in sfarsit da peafara - o pasiune care s-a nascut atunci cand am vazut pentru prima oara rulota lui nea Nicu, om muncitor si energic, de la care am invatat sa am grija de stupi in padurea de salcam de la NegruVoda (CT) , haaaat acum vre-o 15 ani daca nu mai bine. Cand ajungeam duminica 4, 5 insi "la padure", ma minunam continuu - "cum naiba se face ca avem loc toti in cutia asta pe roti" - care pe afara arata ca o magazie minuscula - dar minunat compartimentata pe dinauntru. Tare mi-am dorit si eu una. De tot ce am reusit sa fac rost, a fost de o macheta de 1:45 Sterckeman.

    Asadar pasiunea ramasa secreta, a inmugurit prin inmugurire ca ciuperca dupa ploaie cu forta unui torent - haaat deabea 15 ani later. In tara fiordurilor unde imi duc zilele, ochii mi-au fost incantati cu zeci-sute-mii de "campingvogn" si de "bobil" (autocaravana) de toate dimensiunile, marimile, designurile posibile, lucioase si aratoase. Aparent e sport national sa ai una. Si barca desigur.

    La acest moment functionez cu campingvogn inchiriat, deoarece cu avant muncitoresc pun la ciorap, pentru o Adria Aviva 390 PS noua.

    Stimabililor actuali si viitori posesori de campingvogn, va urez aventuri si "kos dere masse" impreuna cu cei dragi ! (un fel de "quality time" norvegian)

:) :) :)

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

bun-venit

Bun venit in comunitate!

nay

Te invit sa intri in pagina de Profil si sa schimbi numele de utilizator conform Regulilor din forum (fara porecle).

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
001_Ionut

Este in regula.

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

Daca asa consideri ca te poate striga un coleg cand se intalneste cu tine, nu am nimic impotriva  tamp

Dar, totodata, consider ca esti destul de matur sa adaugi un nume care sa te reprezinte.

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ivanescu
wcm

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel Schuster

Salutare!

Distribuie această postare


Link către postare
Gogonea Razvan

Salut, 001_Ionut

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

bun-venit

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai PATRULETE

Salut bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

Salutare si  bun-venit .

Ionut, ce pot sa spun este ca m-ai impresionat cu povestea ta din copilarie, si frumos editata. Ma bucur ca visul de a deveni rulotist ti s-a implinit si iti doresc sa umpli cat mai repede ciorapul si sa devii si proprietar de rulota cu acte in regula .

Daca tot spui ca e un fel de sport national, inseamna ca ai aterizat acolo unde ti-ai dorit. Nu uita si de barca, chiar daca nu ai visat sa devii marinar. :) :) :)  nay  hi

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.